چرا مسئولین شهر دالکی خود را به خواب زده اند ؟

admin 1394-04-21 ۱
چرا مسئولین شهر دالکی خود را به خواب زده اند ؟

(انحلال تنها دبیرستان دولتی شهر نشانه پیشرفت است؟)
《پسندی که شهری بسوزد به نار /اگرچه سرایت بودبر کنار》
امید مجاهد
دالکی خبر: انحلال دبیرستان پسرانه و دولتی دالکی و واگذاری آن به بخش خصوصی نگرانی های زیادی را بین اقشار مختلف شهر برانگیخته است به صورتی که همه دلسوزان و فرهنگ دوستان دالکی با هر دیدگاه و تفکری جهت حل این مشکل و برگرداندن این دبیرستان به وضعیت دولتی متفق القول شده اند ،چراکه وقتی شهر های همجوار مانند شبانکاره و آبپخش که شاید هیچکدام قدمت و سابقه ای به اندازه دالکی را ندارند پیشرفتهای فرهنگی زیادی نموده اند به نحوی که هرکدام مجزا دارای ادره آموزش و پرورش و چندین واحد آموزشی دولتی هستند و مرتب در حال توسعه و پیشرفت میباشند تعطیلی و واگذاری تنها دبیرستان دالکی با قدمت ۳۷ سال به بخش غیر دولتی نه تنها نشانه پیشرفت نیست بلکه به نوعی برگشت به عقب میباشد. دبیرستان شهید دکتر مفتح در سال ۱۳۵۷ در شهر دالکی تأسیس گردید. این واحد آموزشی تا سال ۱۳۹۳ تنها دبیرستان پسرانه شهر دالکی بوده ، اما در سال تحصیلی ۹۳-۹۴ تحت عنوان کمبود فضای آموزشی یا هر بهانه دیگری ، به بخش غیر دولتی واگذار شد.اتفاقا انحلال این دبیرستان که به صورت چراغ خاموش و در هاله ای از ابهام صورت گرفته بود ، با درگذشت اولین مدیر مدرسه( مرحوم محمد علی قایدی پاپری) مصادف شد.انتشار این خبر در مجلس یادبود آن مرحوم در دالکی ، خانواده آن بزرگوار و سایرحاضرین در این مراسم را بسیار شگفت زده و متاثر نمود تا جایی که در همان جلسه این مساله توسط مجری مراسم مطرح شد و مدیریت محترم اداره آموزش و پرورش جناب آقای لواسانی نیز قول همکاری و پیگیری قضیه را به مردم دادند ولی پس از مراجعه نمایندگان مردم به اداره آموزش و پرورش جهت حل این مشکل با توجیه اینکه اکنون وسط سال تحصیلی میباشد و چنین انتقالی امکانپذیر نیست ،انتقال دبیرستان به وضعیت سابق خود را به سال تحصیلی آینده و پیش رو موکول نمودند.
حال نظر به سابقه چندین ساله و درخشان این دبیرستان و انحلال وانتقال آن به بخش غیر دولتی و همچنین بی نتیجه ماندن اقدامات جهت حل این مشکل باعث تکدر خاطر اهالی و فرهنگ دوستان شهر گردید تا جایی که مردم و فرهنگیان شهر با مراجعات مکرر خود به شورای شهر خواستار تداوم فعالیت و انتقال تنها دبیرستان شهر به ساختمان اصلی خود می باشند ، که متاسفانه همانطور که بیان شد این خواسته به حق شهروندان تا کنون عملی نشده و تلاش مسئولین محلی بی نتیجه مانده است .
اما چند سوال از مسئولین:
۱- گفته شده انحلال دبیرستان ، بعلت کمبود فضای آموزشی بوده است . آقایان مسئول تعطیلی و بستن کد این واحد آموزشی که خود دارای ساختمانی مفصل و دوازده کلاسه است و درسال ۱۳۸۵ تاسیس گردیده و اینک تنها یک مدرسه راهنمایی با شش کلاس در آن دایر می باشد که شیفت مخالف هیچ استفاده ای نمی شود.چه توجیهی وجود دارد؟
۲ -با توجه به پیشرفت هایی که در شهرهای همجوار انجام می گیرد ، آیا انحلال تنها دبیرستان شهر نشانه ی برگشت به عقب و پسرفت نیست؟
۳- شورای اسلامی شهر ،که زبان گویای مردم است، بسته پیشنهادی برای حل این مشکل به مقامات مسئول ارائه داده اند، آیا مسئولین پیام مردم را دریافت و اقدامات لازم را انجام داده اند یا تنها در فکر اتلاف وقت و دادن وعده سال آینده میباشند .
۴٫آیا لازم است برای حل این مشکل کوچک مردم و نمایندگان آنها به وزارت خانه مراجعه نمایند؟
و خیلی سوالات دیگر که مجالی برای طرح آنها در این بحث نیست .

یک دیدگاه