زلزله ترامپ در بازارهای اقتصادی

admin 1395-08-19 ۰
زلزله ترامپ در بازارهای اقتصادی

دالکی خبر/ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید شوک بزرگی به بازارهای جهانی وارد کرد.

به گزارش آخرین خبر، قیمت های جهانی نفت، طلا و بازارهای سهام بورس بعد از اعلام نتایج این انتخابات به شدت تحت تاثیر قرار گرفت.

قیمت طلا در بازارهای جهانی با افزایش بی سابقه ۵۰ دلاری روبه رو شد و در حال حاضر ۱۳۲۴دلار معامله می‌شود. البته روز پر نوسان قیمت طلا با پیش بینی افزایش ۶۰ دلاری کارشناسان هم مواجه شده است.

بازارهای جهانی نفت هم به شوک فرو رفت و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا تا رکورد پایین ۴۳٫۰۷ دلار در هر بشکه سقوط کرد، که این رقم بیش از چهار درصد نسبت به قیمت نهایی معاملات سه شنبه کاهش داشت. نفت برنت هم که قیمت پایه جهانی است، ۲٫۵ درصد کاهش یافت و به ۴۴.۸۷ دلار رسید.

شاخص‌های عمده بازارهای آسیایی هم با افت روبرو شده و پول بیشتری صرف خریداری طلا و ارزهای با ثبات از جمله ین شده است. بر اساس گزارش مهر، شاخص بازار بورس ژاپن ۲٫۲ درصد، شانگهای کامپوزیت ۱.۳ درصد و شاخص بورس هنگ کنگ ۳٫۵ درصد افت کرد. شاخص بورس کره جنوبی هم با ۲٫۸ درصد سقوط مواجه شد.

افت شاخص به بازارهای آسیایی محدود نیست؛ شاخص بورس استرالیا هم با ۳٫۷ درصد افت مواجه شده است. تحلیل گران انتظار دارند تا ساعاتی دیگر با گشایش بازارهای مالی آمریکا و اروپا در روز چهارشنبه، شاخص این بازارها نیز به شدت افت کند.در همین حال ارزش پزو، واحد پولی مکزیک هم به کمترین حد در مقابل دلار رسیده است.

به گزارش آخرین خبر، شاخص کل بورس تهران هم در آغاز معاملات روز جاری تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار گرفت و تا این لحظه با افت ۱۳۷۹ واحدی به کانال ۷۸ هزار واحدی سقوط کرده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم در بازارهای کشور به ۱۱۵ هزار و ۳۴۰ تومان رسیده است و سکه تمام بهار آزادی هم ۱۱۳ هزار و ۷۹۰ تومان فروخته می‌شود. همچنین نرخ هر دلار هم در بازار امروز صبح ایران ۳۶۴۲ تومان معامله شد.

یک دیدگاه