اعتراضات انتخاباتی در آمریکا رنگ خون گرفت

admin 1395-08-22 ۰
اعتراضات انتخاباتی در آمریکا رنگ خون گرفت

دالکی خبر/ با بالا گرفتن اعتراضات طرفداران هیلاری کلینتون به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از روز چهارشنبه گذشته منابع رسانه ای ساعاتی قبل از کشته شدن یکی از این معترضین در پورتلند خبر دادند.

به گزارش شبکه خبر طرفداران خشمگین کلینتون از روز اعلام نتایج به خیابان ریخته و خشم و نفرت خود را با آتش زدن و شکستن شیشه ها نشان دادند.نیروهای پلیس آمریکا نیز با معترضین به شدت برخورد کرده به طوری که منابع رسانه ای از کشته شدن یک نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات علیه رئیس جمهور منتخب آمریکا در پورتلند خبر دادند.
این در حالی است که رویترز اعلام کرده است این معترض به بیمارستان منتقل شده است. هنوز جزئیات بیشتری از این خبر منتشر نشده است. پلیس امریکا اعلام کرده است که به این فرد شلیک نکرده است.
گفته می‌شود که علاوه بر پورتلند در میامی، آتلانتا، نیویورک، سان فرانسیسکو، اورگان، شیکاگو، واشنگتن، کلمبوس، فیلادلفیا و برخی دیگر از شهرهای آمریکا تظاهرات علیه نتیجه انتخابات برگزار شده است.
به گزارش فارس وبسایت روزنامه آمریکایی «یو.اس٫ای.تودی» نیز روز جمعه گذشته در گزارشی با عنوان «هزاران نفر در آمریکا به ترامپ اعتراض دارند» به توییتی اشاره کرد که دانلد ترامپ روز پنجشنبه و درباره تظاهرکنندگان منتشر کرده است.
در این پیام توییت نوشته شده است:
«ما فقط یک انتخابات ریاست‌جمهوری باز و موفق داشتیم. اما الآن معترضان حرفه‌ای با تحریک رسانه‌ها در حال تظاهرات هستند. این بسیار ناعادلانه است!»
یو.اس٫ای.تودی همچنین گزارش داده است که عمده معترضان ترامپ از قشر جوانان و دانشگاهیان هستند. یکی از معترضان نیز گفته است:
«نیویورک مثل بلندگویی برای جهان است و اعتراضات ما در اینجا می‌تواند الهام بخش سایرین باشند که آنها هم تظاهرات خود را آغاز کنند.»

در همین رابطه بیش از ۳ میلیون آمریکایی با امضای توماری از مجمع گزینشگران (الکترال کالج) خواستند «هیلاری کلینتون» نامزد دمکرات ها در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا را، به عنوان رئیس جمهور معرفی کند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه هشتم نوامبر (۱۸ آبان ماه) برای انتخاب چهل و پنجمین رئیس‌ جمهوری این کشور برگزار شد و دونالد ترامپ بر خلاف نتایج اکثر نظرسنجی ها با کسب ۲۹۰ رای الکترال برگزیده شد. این درحالی بود که هیلاری کلینتون رقیب دمکرات وی توانست درمجموع ۲۲۸ رای الکترال به دست آورد. این در حالی بود که بیشتر نظرسنجی های انجام شده قبل از انتخابات از برتری کلینتون حکایت داشت.

یک دیدگاه