هلاکت ۱۴۸ داعشی در حملات هوایی جنگنده های عراق به غرب موصل

admin 1395-12-16 ۰
هلاکت ۱۴۸ داعشی در حملات هوایی جنگنده های عراق به غرب موصل

به گزارش دالکی خبر به نقل ازخبرگزاری الشرق الاوسط، ‘عبدالامیر رشید یارالله’ فرمانده علملیات آزادسازی استان نینوا گفت: جنگنده های عراق امروز (یکشنبه) در ۶۳ عملیات هوایی، دستکم ۱۴۸ تن از عناصر داعش را در بخش های غربی موصل به هلاکت رساند.
وی افزود: نیروهای پلیس فدرال و واکنش سریع عراق در عملیات خود در محله های الدندان و الدواسه تعدادی از ساختمان های این دو محله را پاکسازی و ده ها خودروی زرهی عناصر داعش را منهدم کردند.
خبرگزاری اسپوتنیک روسیه از بغداد به نقل از ستاد تبلیغات و اطلاع رسانی جنگ عراق گزارش داد که دستکم ۶ تن از سرکرده های گروه تروریستی داعش از جمله ابوعائشه مسئول بیت المال و ‘ابوتبارک’ مسئول حساب های مالی گروه تروریستی داعش، در حملات هوایی جنگنده های عراق به محله معلمین واقع در غرب موصل کشته شدند.
در این عملیات همچنین جنگنده های عراق تعدادی از انبار مهمات عناصر داعش در منطقه تلعفر را منهدم کردند.
از سوی دیگر ‘احمد الاسدی’ سخنگوی نیروهای الحشد الشعبی عراق امروز اعلام کرد ساختمان های واقع در بخش راست موصل در‌ آستانه آزادسازی سازی است و آزادی این منطقه به معنای پایان کار داعش در عراق است.
وی افزود: ساختمان های دولتی و امنیتی موصل در بخش غربی این شهر هم اکنون در دسترس نیروهای عراقی است و به زودی آزاد خواهد شد.
عملیات موصل از ۲۶ مهرماه ۹۵ (۱۷ اکتبر۲۰۱۶) با فرمان حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل قوای عراق آغاز شده است.
نیروهای امنیتی عراق طی هفته گذشته با شکستن خطوط مقدم گروه تروریستی داعش در بخش غربی موصل دو محله مهم ‘الجوسق’ و ‘وادی حجر’ را آزاد کردند.
شبک**۹۳۶۵**۱۷۰۸**۱۳۹۲**مترجم: رضا میرزائی* تنظیم : ‌علیرضا ارشادی**انتشار: ابوالفضل بابایی

یک دیدگاه