گلوبال ریسرچ: عربستان در یمن مرتکب جنایت جنگی شد

admin 1395-12-16 ۰
گلوبال ریسرچ: عربستان در یمن مرتکب جنایت جنگی شد

به گزارش دالکی خبر به نقل از پایگاه خبری المسیره یمن، مرکز پژوهشی گلوبال ریسرچ تجاوز به یمن را نقض آشکار قوانین بین المللی دانسته و با اشاره به ائتلاف تحت رهبری عربستان، این کشور را مسئول کشتار و جنایت در یمن عنوان کرده است.
بنابرگزارش این مرکز تحقیقاتی، عملیات نظامی عربستان علیه یمن با قوانین بین المللی تناقض دارد.
گلوبال ریسرچ با بیان این که مردم یمن مخالف عبدربه منصور هادی هستند، به تظاهرات مردمی ۸ مارس ۲۰۱۱ علیه وی اشاره کرده که در این تظاهرات دستکم ۵۰ نفر کشته و ۲۴۰ نفر دیگر زخمی شدند.
این مرکز همچنین با رد ادعاهای عربستان و کشورهای متحدش مبنی بر این که دولت عبد ربه منصور هادی ( رئیس جمهوری فراری و مستعفی ) دولت قانونی یمن بوده است، افزود: شخص عبدربه منصورهادی و دولتش در نتیجه قیام مردمی از قدرت کناره گیری کرده و ادعاهای این کشورها درست نیست.
درحالی این مرکز تحقیقاتی از جنایت جنگی عربستان و متحدانش در خاک یمن گزارش می دهد که پیشتر نیز بسیاری از نهادهای حقوق بشری خواستار توقف جنگ در یمن شده بودند.
در همین ارتباط سازمان ملل متحد با اعلام اینکه بیش از هفت میلیون یمنی با خطر گرسنگی مواجه هستند، خواستار کمک فوری به مردم یمن شده است.
تجاوز نظامی عربستان به یمن تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از ۱۲ هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال گذشته اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی ،دریایی و هوایی این کشور به هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد .
شبک**۹۳۶۵**۱۷۰۸**۱۹۱۷**مترجم: رضا میرزائی*تنظیم:‌علیرضا ارشادی**انتشار دهنده: سید محمد باقر نوربخش

یک دیدگاه