رایزنی استاندار برای مسئولیت در دولت/ تغییر ساعت کار ادارات از تیرماه/ رییس جدید مجمع نمایندگان استان

admin 1396-03-20 ۰
رایزنی استاندار برای مسئولیت در دولت/ تغییر ساعت کار ادارات از تیرماه/ رییس جدید مجمع نمایندگان استان

دالکی خبر :خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

برخی نزدیکان استاندار بوشهر می گویند وی با رایزنی های خود و همراهی دوستانش در هیات دولت، امیدوار به تصدی ریاست سازمان ملی جوانان و معاونت ریاست جمهوری در دولت آینده است. هرچند باید دید برای این سازمان در دست احیاء چه رقبایی وجود دارد، ولی در هفته اخیر نام جاسم جادری و موسی خادمی استانداران هرمزگان و کهکیلویه و بویراحمد برای جایگزینی وی رسانه ای شده که اگرچه در حد گمانه زنی است، ولی تغییرات در سطح استانداری قطعی است.

برخی استانداری ها، ساعت کار ادارات در ماه رمضان را یک ساعت کاهش داده اند، ولی این موضوع شامل بوشهر نشده است. گویا شرکت توزیع نیروی برق استان خواستار تعطیلی ادارات استان از ساعت ۱۴ شده که همزمان با پیک مصرف برق است. البته بعید است اجرای این درخواست به ماه رمضان برسد و احتمالا در تیرماه اجرایی خواهد شد.

گمرک ایران در خصوص خبر واردات خرمای اسرائیلی به کشور اعلام کرد: این خرماها در قالب ۹ کامیون به مرز بازرگان وارد شده بودند که با حکم قضائی امحاء گردید.

برخی فرمانداران و مدیران کل مانند گذشته فعال نیستند. گویا این افراد با این تحلیل که دیگر در دولت بعد حضور نخواهند داشت، استراحت تا تودیع را برگزیده‌ اند، برخی هم فعلا آفتابی شدن در رسانه ها را موجب حساسیت افکار عمومی روی عملکردشان ارزیابی کرده و خاموشی را ترجیح می دهند. فراگیر شدن این شیوه در میان مدیران به سود استان نیست.

هیچ بوشهری برای وزارت در دولت آینده به صورت جدی مطرح نیست. در این خصوص نمایندگان استان هم هنوز به جمع بندی مشترکی نرسیده اند.

شنیده می شود برخی شهرداران استان برای ادامه کار به رایزنی با منتخبان شوراها پرداخته اند که برخی از آنها نتیجه بخش بوده است، هرچند با توجه به تغییرات صورت گرفته در ترکیب اعضای شوراهای استان، باید منتظر حضور چهره های جدید در راس شهرداری ها بود.

رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر در سال دوم مجلس سیدکمال الدین شهریاری خواهد بود. ظاهرا مطابق قرعه کشی سال گذشته برای این موضوع، پس از خدری، به ترتیب شهریاری، سعادت و الماسی هرکدام یکسال ریاست مجمع نمایندگان استان را برعهده می گیرند.

خبر می رسید از سوی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور، روستاهای حصار دیلم و چاهکوتاه بوشهر به عنوان ۴۵ روستای منتخب کشور برای پروژه های تولید و اشتغال با محوریت گردشگری مشخص شده اند. قرار است پروژه های پیشنهادی از محل صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شوند.

مجلس طی مصوبه ای مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز انشعاب برق را تصویب کرد که براساس آن، بار اول جریمه یک تا ۵ میلیونی، بار دوم جمع آوری موقت انشعاب و در صورت تکرار امکان حبس وجود دارد. براساس اعلام مدیر شرکت برق استان، بیش از ۳ هزار انشعاب غیرمجاز در شهرهای بوشهر و برازجان شناسایی شده است که امکان جمع آوری تجهیزات آن به دلیل مسائل اجتماعی نیست.

«خلیج فارس» کسب اطلاع کرد: نشست خدری، سعادت و الماسی سه نماینده عضو هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان بوشهر، به عصر یکشنبه هفته آینده در تهران موکول شده است.

خبر می رسد جلسه هیات نظارت شهرستان بوشهر برای تایید انتخابات شورای شهر بوشهر با حضور ۴ عضو و غیبت زهره عالی نسب عضو پنجم برگزار شد. نهایتا در این جلسه آراء حاضرین دو به دو مساوی شده و رای مثبت عطا قائدی رییس جلسه ملاک تایید انتخابات قرار گرفت، طوری که پیشنهاد هیات اجرایی برای ابطال برخی آراء مخدوش گردید.

در روزهای تعطیلی لیگ های مختلف کشور، حضور یک خانم جوان از مرکز کشور در بوشهر که ظاهرا مجوز کارگزاری رسمی از فدراسیون نداشته و تنها یک واسطه است، با انتقاد برخی دلسوزان فوتبالی مواجه شده است. اگرچه حضور کارگزاران و اجنت های رسمی در دنیای فوتبال امری طبیعی است اما اینکه یک نفر با دادن وعده های عجیب وارد زندگی نسل مستعد فوتبال بوشهر شود و آنها را هوایی کند، کار شایسته ای نیست و باید مسئولان ارشد ورزش و بخصوص فوتبال استان در این قضیه ورود کنند.

خبر می رسد ماههاست اداره مالیات شهرستان دیّر فاقد رئیس و سرپرست می باشد و مردم این بندر ناگزیرند برای امضا نامه‌های مالیاتی و أخذ گواهی مالیات برارزش افزوده راهی مرکز استان شوند. تاخیر در تعیین مسئول برخی ادارات دیر باعث شده شهروندان به کنایه بپرسند: آیا قحطی مدیر در این شهرستان است؟!

جمالی نماینده فسا و نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته: زنی که پس از حوادث تروریستی تهران در دام نیروهای امنیتی انتظامی گرفتار شد، اصالتی ایرانی دارد و اهل یکی از بخش های جنوبی کشور است. وی با بیان اینکه همدستان این زن هم ایرانی و مربوط به نواحی غرب کشور هستند ادامه داد: این زن تروریست هیچ گونه نسبت خویشاوندی و قومیتی با دیگر تروریستها نداشته و وظیفه هدایت افراد در انجام عملیات و نیز سرویس های جنسی به آنان را بر عهده داشته است. همچنین این تصویر منتسب به زن دستگیر شده در فضای مجازی منتشر شده است.
۷۷۰۵۱۵photo_2017-06-10_11-55-49

از شما چه پنهان، گفته می شود با استعفای دو عضو شورای شهر آبدان موافقت شده تا منع قانونی آنها جهت اشتغال در شهرداری مرتفع گردد. بکارگیری این دو عضو شورا در روزهای منتهی به پایان کار خود (با توجه به عدم ورود مجدد به شورا در انتخابات)، موجب نارضایتی عمومی در شهر خصوصا جوانان تحصیلکرده شده است و خواستار پیگیری این اتفاق از سوی دستگاههای مسوول هستند.

احسان عابدی به عنوان معاون پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی کشور منصوب شد. وی متولد بندر دیّر و پیش از این رئیس مرکز اقیانوس شناسی (دفتر بوشهر) بود.

دست آخر اینکه معاون سیاسی استاندار بوشهر درباره زمزمه تغییر فرمانداران گفته: برنامه تغییرات در سطح فرمانداران در دستور کار نیست.

یک دیدگاه