در نشست خبری مدیرعامل برق استان مطرح شد: بوشهر، رکوردار مصرف برق خانگی در کشور/ از بدهی مدارس تا نیروگاه خارگ

admin 1396-03-21 ۰
در نشست خبری مدیرعامل برق استان مطرح شد: بوشهر، رکوردار مصرف برق خانگی در کشور/ از بدهی مدارس تا نیروگاه خارگ

دالکی خبر: سرانه مصرف برق خانگی در استان بوشهر ۱۰ هزار و ۶۲۹ کیلو وات ساعت و معادل چهار برابر میانگین کشوری است.

به گزارش «دالکی خبر»؛ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با اعلام این مطلب گفت: هم اکنون سرانه مصرف برق کشور دو هزار و۸۰۰ کیلووات ساعت و شمار مشترکان ۳۲ میلیون مشترک است که سهم استان بوشهر ۴۲۷ هزار مشترک معادل یک و دو دهم درصد است.

امرالله پاراد در نشستی خبری افزود: از این تعداد مشترکان ۸۱ درصد خانگی، سه درصد عمومی، یک درصد کشاورزی، ۱۴ درصد تجاری و نیم درصد مربوط به بخش صنعتی هستند.

وی گفت: بیشترین میزان مصرف انرژی در استان بوشهر با ۶۸ درصد مربوط به بخش خانگی و کمترین میزان مصرف انرژی در استان مربوط به بخش صنعت است، چرا که برق اغلب تاسیسات نفتی، خود تامین است.

۲۵۰۰ انشعاب غیرمجاز برق

پاراد همچنینن درباره تلفات انرژی در استان گفت: میزان تلفات انرژی در سال ۹۰، از ۱۷ درصد در سال گذشته به ۱۳٫۵ درصدکاهش یافته و قرار است تا پایان سال جاری به ۱۱٫۵درصد برسد.

به گفته وی، اکنون دو هزار انشعاب غیرمجاز در حاشیه شهر برازجان و ۵۰۰ انشعاب نیز در حاشیه شهر بوشهر وجود دارد. این ساخت و سازها بدون مجوز شهرداری صورت گرفته به همین دلیل از انشعاب غیرمجاز استفاده کرده و قطع برق این تعداد خانوار پیامدهای اجتماعی زیادی را به دنبال دارد.

وی اظهار داشت: انشعاب های غیرمجاز در استان بوشهر حدود ۵۰ میلیون کیلووات ساعت برق مصرف می کنند.

نیروگاه ۱۵ مگاواتی خارگ راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان در بخش دیگری از این نشست خبری ادامه داد: در راستای تامین برق پایدار و مطمئن، با برنامه‌ریزی انجام شده نیروگاه ۱۵ مگاواتی خارگ تا یک‌ماه دیگر راه‌اندازی می‌شود.

بدهی برق مدارس استان از محل اوراق خزانه اسلامی پرداخت می‌شود

پاراد همچنین با اشاره به اینکه مدارس استان بوشهر ۸ میلیارد تومان بدهی برق دارند گفت: بخشی از این بدهی از محل اوراق خزانه اسلامی پرداخت می‌شود.

به گفته وی، پیگیری های قبلی برای تهاتر این مبلغ توسط نیروگاه اتمی که از وزارت نیرو بابت برق تولیدی طلب دارد به نتیجه نرسیده و شیوه جدید پیشنهاد شده است.

پاراد با بیان اینکه مشترکان برق استان بوشهر ۹ ماه از سال از تخفیف برق مصرفی برخوردار هستند افزود: هزینه برق مصرفی در استان بوشهر ۹ ماه از سال از تخفیف برخوردار است که بالاترین تخفیف را در کشور شامل می‌شود. ضمن اینکه میانگین هزینه ماهیانه هر مشرتک خانگی در استان ۴۵ هزارتومان است.

کاهش خاموشی ها در استان

وی با بیان اینکه خاموشی‌ها در استان بوشهر کاهش یافته تصریح کرد: از سال ۹۲ تا ۹۵ بیش از ۵۰۰ دقیقه کاهش خاموشی در این استان ثبت شده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده میزان خاموشی‌ها از ۵۷۳ دقیقه درسال ۹۵ به ۲۱۰ دقیقه در سال ۹۶ کاهش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر از کاهش تلفات انرژی برق در استان بوشهر خبرداد و گفت: با توجه به اینکه استراتژی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر تا سال ۱۴۰۵ تحقق شعار ۸۰۸۰ است بر این اساس خاموشی‌ها باید تا سال ۱۴۰۵، به ۸۰ دقیقه، تلفات از ۱۳٫۵ درصد به هشت درصد و مراجعه‌های حضوری در دفاتر پیشخوان دولت و اداره‌ها به صفر برسد.

پاراد با اشاره به اجرای طرح هوشمند سازی کنتورهای برق در استان بوشهر خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده امسال کنتور تمام مشترکان سنگین استان بوشهر معادل شش هزار و ۵۰۰ مشترک هوشمند می‌شود.

یک دیدگاه