حراج مدال محسن شریفیان برای درمان نوازنده جنوبی

admin 1396-03-24 ۰
حراج مدال محسن شریفیان برای درمان نوازنده جنوبی

دالکی خبر: محسن شریفیان که به تازگی مدال و نشان سى و دومین فستیوال بین‌المللى نوازندگان نى‌انبان از اسپانیا را کسب کرده، برای تامین هزینه‌های درمان موزیسین هرمزگانی این مدال را به حراج گذاشت.

به گزارش «دالکی خبر»؛ محسن شریفیان طی یادداشتی که در اینستاگرام خود منتشر کرده؛ دیپلم افتخار و نشان هنری فستیوال جهانی نی‌انبان از کشور اسپانیا را برای تامین هزینه ۲۵ میلیون تومان درمان موسی کمالی (نوازنده و سازنده ساز هرمزگانی) حراج کرد.
۵۸۱۸۴photo_2017-06-13_15-12-57
شریفیان در اینستاگرام خود با انتشار تصویری از این مدال، آورده است: «مى‌خواهم این نشان، نشانه‌اى براى قدردانى از دستان هنرمند هرمزگانى، موسى کمالى، سازنده و نوازنده ساز محلى بندرعباسى باشد که متاسفانه این روزها با بیمارى و درد همنوا شده است و سازش، کوک نیست! هزینه درمانى پیش بینى شده، ٢۵ میلیون تومان است.

با این که مى‌دانم این مدال ارزش مالى ندارد ولى آن را همین‌جا به حراج مى‌گذارم و درآمد حاصل از آن را با هزاران آرزوى سلامتى و روزهاى روشن و تسریع پروسه درمانى براى ایشان، تقدیم خواهم کرد.

بازهم با همت و خیرخواهی مردم هنردوست و قدرشناس و هنرمندان متعهد اتفاق‌های خوبی رغم خواهد خورد.

اما یادمان باشد موسی کمالی تنها یکی از نمادهای دردهای پنهان جامعه فرهنگ و هنر موسیقی نواحی است، جامعه‌ای که علی‌رغم بی‌مهری‌ها، همچنان پویا و اثرگذار است.»

تقدیر رضا صادقی از هنرمند بوشهری

رضا صادقی خواننده پاپ هم در صفحه اینستاگرام خود از “موسى کمالى” نوازنده بندرعباسی نوشت و به تقدیر از اقدام محسن شریفیان پرداخت.

صادقی نوشت: « موسی کمالی هنرمند با ارزش شهرم بندر عباس و جنوب و ایران، مردى که تمام جوانى و سلامتى خودش رو براى بالا بردن سطح اگاهى و موسیقى مردم و شهرش گذاشت بى توقع٫
حالا کمک نه همراهى میخواد براى ادامه راهى که با قدرت و احترام امده… هزینه عملش با همت دوستانى که شناس و ناشناس بسم الله گفتن تقریبا داره هماهنگ میشه. یک دنیا ممنونم از محسن شریفیان و حبیب مفتاح (حبیبو) که با وجود حضورشون در فستیوال مادرید اسپانیا بازهم به یاد هم خون جنوبیشون بودن، و عزیزى باز هم از خاک جنوب و قلب همیشه دریایش که نخواست اسمش گفته بشه و نمیخواستم این همیارى ها حالت عام داشته باشه اما یک عزیزى قانعم کرد که شاید مردم بخوان با هر قدرى کنار هنرمندشون باشن و این یک فرصته، به هـر حال امیدوارم همه نوازندگان شهرم و کشورم همیشه در امنیت خیال و ارامش باشن . . .
من و ما راهـمون رو میریم و اون چیزى که فکر میکنیم درسته رو انجام میدیم امید وارم مسئولین شهرم هم جدى تر وارد بشن …»
۱۱۲۱۸۸۸۸۸۸

یک دیدگاه