اولین پاسخ ایران به حملات تروریستی تهران/// حمله موشکی سپاه پاسداران از کرمانشاه به مراکز داعش در سوریه+تصاویر

admin 1396-03-29 ۰
اولین پاسخ ایران به حملات تروریستی تهران/// حمله موشکی سپاه پاسداران از کرمانشاه به مراکز داعش در سوریه+تصاویر

دالکی خبر: روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی تروریست های تکفیری در دیرالزور سوریه، با هدف مجازات عاملین جنایت تروریستی اخیر تهران خبر داد.
۹۱۲۳۸۴photo_2017-06-19_02-15-05
به گزارش «دالکی خبر» به نقل از سپاه نیوز؛ گزیده این اطلاعیه به شرح زیر است:

در پی جنایت تروریستی ۱۷ خردادماه ۹۶ تروریست های تکفیری در تهران که به شهادت ۱۸ تن از مردم مظلوم و روزه دار و مجروحیت جمعی دیگر از هموطنان عزیز منجر گردید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لحظاتی پیش مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست های تکفیری در منطقه دیرالزور در شرق سوریه را با هدف تنبیه تروریست های جنایتکار، مورد حمله موشکی قرار داد.
در این عملیات تعدادی موشک میان برد زمین به زمین از پایگاههای موشکی نیروی هوافضای سپاه در کرمانشاه و کردستان، تروریست های تکفیری را هدف ضربات مهلک و کوبنده قرار داد.
گزارش های دریافتی حکایت از هلاکت تعداد زیادی از تروریست های تکفیری و انهدام تجهیزات، سامانه ها و سلاح های آنان دارد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست های تکفیری و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آنان هشدار می دهد، در صورت تکرار اقدامات پلید و شیطانی علیه ملت ایران، خشم انقلابی و شعله های آتش انتقام پاسداران انقلاب، عاملین و مسببان آن را در بر خواهد گرفت و جنایتکاران را به جهنم رهنمون می سازد.

متن کامل اطلاعیه سپاه پاسداران
۹۶۶۰۳۸photo_2017-06-19_02-11-58
داعش هرچه داشت در دیرالزور بود

دیرالزور پایگاه اصلی داعش درسوریه است. این گروه تروریستی در ۲ماه گذشته پس ازشکست‌ در رقه، حمص و حماه، تمام نیروها و تجهیزاتش را به این استان منتقل کرد. دیر الزور چند سالی میان ارتش سوریه و داعش دست به دست می‌شود و تا پایگاه موشکی کرمانشاه، ۶۵۰ کیلومتر فاصله دارد.

نمایی از موقعیت پرتاب موشک های ایران از کرمانشاه به سوریه
۷۴۹۱۴۲photo_2017-06-19_02-16-41
موشک ها ذوالفقار بود

خبرگزاری فارس هم نوشت: سپاه ۶ فروند موشک به مواضع تروریست‌ها در سوریه شلیک کرده است. موشک‌ها از آسمان عراق عبور کرده و دقیق به اهداف اصابت کردند.

بنا بر تصاویر منتشر شده، لااقل یکی از موشک‌های حاضر در عملیات سپاه علیه مواضع تروریست‌ها در سوریه، از نوع «ذوالفقار» با برد ۷۰۰ کیلومتر است.

به نوشته فارس، موشک سوخت جامد، تاکتیکی و نقطه‌زن ذوالفقار، موشکی مایل پرتاب با برد ۷۰۰ کیلومتر است. این موشک ضدجمینگ (ضد مغناطیس) بوده و تعداد انبوه آن تاکنون در اختیار سپاه پاسداران قرار گرفته است.

موشک ذوالفقار اولین‌ بار در مراسم رژه نیروهای مسلح در شهریورماه سال ۹۵ در بندرعباس رونمایی شده بود. برخورداری از سکوی پرتاب متحرک و خودکششی، رادارگریزی، قابلیت نقطه‌زنی، سبک و تاکتیکی بودن را از دیگر ویژگی‌های موشک ذوالفقار است.

«ذوالفقار» در کلاس موشک «فاتح» قرار دارد که دقیق‌ترین موشک ایرانی است.

اینفوگرافی حمله موشکی سپاه به مقر داعش
۲۲۰۱۱photo_2017-06-19_02-41-30
اولین اظهارات مقام ذیربط در امور موشکی

سردار حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه در اظهارنظری گفت: دشمنان ما باید هوشیار باشند؛ جواب ترقه‌بازی تکفیری‌ها را با موشک دادیم.

واکنش ها به اقدام سپاه

الیاس حضرتی، نماینده اصلاح طلب تهران در مجلس: دستمریزاد به برادرانم در سپاه پاسداران

۵۶۴۱۳۸photo_2017-06-19_02-36-08
واکنش توییتری سیدعباس صالحی، معاون وزیر ارشاد: ایران اراده و ظرفیتش در مبارزه با تروریسم و تهدیدات امنیتى را نشان داد.
۱۷۱۵۲۰photo_2017-06-19_02-14-56
محسن رضایی: این شروع انتقام بود، سیلی بزرگتر در راه است
۸۸۱۱۹۴photo_2017-06-19_02-15-23
واکنش امیرعبدالهیان به حمله موشکی به مواضع تروریست‌های تکفیری در سوریه: این فقط یک هشدار نرم بود
۹۷۳۵۴۳photo_2017-06-19_02-16-08

یک دیدگاه