زمزمه انتصاب استاندار در معاونت روستایی/ ۳ گزینه ریاست شورای بوشهر/ انتقاد شدید شهریاری از مجمع نمایندگان

admin 1396-04-11 ۰
زمزمه انتصاب استاندار در معاونت روستایی/ ۳ گزینه ریاست شورای بوشهر/ انتقاد شدید شهریاری از مجمع نمایندگان

دالکی خبر: خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

خبر اول اینکه سپرده گذاران موسسه آرمان در بوشهر نسبت به عملی نشدن وعده ها گلایه مند هستند و می گویند: مراجعه به شعب این موسسه هم نتیجه ای برای دریافت وجوه شان نداشته است. قبلا مدیر منطقه جنوب موسسه آرمان در نشست با برخی سپرده گذاران بوشهری وعده نهایی شدن ادغام موسسه تا آخر خرداد و سپس تعیین تکلیف پرداخت وجوه داده بود.

استاندار خوزستان نیز گفته: اصل پول سپرده گذاران موسسه آرمان تا ۲ ماه دیگر پرداخت می شود. شریعتی با بیان اینکه در بررسیهای بانک مرکزی مشخص شد که موجودی این موسسه با اصل سپرده های مردم مطابقت دارد و مشکلی برای پرداخت وجود ندارد: حداکثر تا دو ماه آینده اصل سپرده افراد تماما پرداخت می شود.

شنیده می شود برخی منتخبان شورای جدید بوشهر نشست های دو و چند نفره با همدیگر داشته اند، ولی احتمالا این هفته اولین نشست رسمی با حضور همه ۹ عضو برگزار می شود. گویا کیوان هاشم زاده، عبدالخالق برزگرزاده و ابوذر دهدار برای کاندیداتوری ریاست شورا رایزنی هایی داشته اند.

مدیرکل فرودگاههای بوشهر درباره مشکلات جابجایی این فرودگاه گفت: پروژه انتقال فرودگاه بوشهر ۱۰ سال است شروع‌شده است اما به دلیل اینکه نیروی هوایی در منطقه احمدی منطقهٔ تیر دارد تا الان مانع پیشرفت این پروژه شده بود اما در جلسه مشترک با استانداری قرار بر این شد که همزمان با کارهای انتقال زمین به شرکت فرودگاهها پروژه جابجایی میدان تیر نیروی هوایی نیز آغاز شود.

«وادی الرحمه» به عنوان نام آرامستان جدید بوشهر مشخص شده است. کیوان هاشم‌زاده منتحب شورای ‌پنجم ‌بوشهر با انتشار عکسی از آرامستان جدید بوشهر در جاده نیروگاه اتمی، در اینستاگرامش نوشت: «عملیات تاسیسات و ابنیه پروژه رو به اتمام است، هرچند به نظر می رسد تا ۵ سال آینده آرامستان کنونی فعال است!»
۵۱۱۱۴۲photo_2017-07-01_10-09-54

برخی شنیده ها حکایت از رایزنی ها جهت انتصاب استاندار بوشهر به عنوان رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری دارد. این مرکز زیرنظر معاون اول رییس جمهور اداره می شود. گویا قرارگیری مصطفی سالاری در بین ۶ استاندار مورد تقدیر در حوزه روستایی که سال گذشته رخ داد، به این موضوع مرتبط شده است.

عملکرد هواپیمایی زاگرس در خصوص پروازهای بوشهر گلایه مندی مسافران را در پی داشته است. اعلام پیامکی لغو پروازها ساعتی قبل از انجام آن افزایش یافته و گویا جمعه شب هم چند مسافر به دلیل فروش بلیط بیشتر از ظرفیت توسط یکی از شرکت ها، از پرواز تهران توسط این شرکت جا ماندند.

۱۵ صیاد دیّری از سه ماه تا سه سال در زندان‌های کشورهای عربی به سر بردند. بهشتی نژاد مدیرعامل تعاونی صیادی بندر دَیر با اعلام این مطلب گفته: از مجموع ۱۵ صیاد بندر ‌دَیر که توسط ماموران امنیتی کشورهای عربی به عنوان ورود به مرز آبی این کشورها دستگیر شده بودند، از سرنوشت چهار نفر از صیادان اطلاعاتی در دست نیست.

محمد درویش، مشاور رییس سازمان محیط زیست و مدیر دفتر مشارکت های مردمی این سازمان در شهرهای دیلم و گناوه حضور یافت. وی در اینستاگرامش موضوع این ماموریت را گلایه فعالان اجتماعی در خصوص پدیده ساحل خواری دانست. وی در دیلم گفته: «باید همه دیلم برای جلوگیری از ساخت پتروشیمی در منطقه یکدست بشوند، چرا که عواقب این پروژه بدلیل انباشت آلودگی، برای آینده گردشگری دیلم غیرقابل جبران است.» گفتنی است طرح منطقه ویژه شمال استان با رویکرد پتروشیمی در شمال استان، هنوز مجوز زیست محیطی نگرفته است.
۴۶۸۵۱۵photo_2017-07-01_11-55-15

صیادان گناوه‌ای که جمعه شب همراه سه صیاد بوشهری آزاد شدند، می گویند: «مأموران عربستانی مرتبا اصرار بر نظامی بودن ما داشتند.» این کشور اخیرا درباره سه صیاد بوشهری هم که در مرز دو کشور دستگیر کرده، مدعی بوده آنها نظامی و دارای سلاح بوده اند.

پرچم‌های زرد در سواحل آلوده بوشهر نصب می شود. ➖ضیاءالدین الماسی، مدیر دفتر سواحل سازمان محیط زیست کشور با اعلام این مطلب افزود: بزودی شناگاههای دارای آلودگی میکروبی در ۷ استان ساحلی کشور از جمله بوشهر با پرچم زرد رنگ و شناگاههای سالم و قابل استفاده برای گردشگران با پرچم آبی رنگ علامت گذاری خواهد شد. اخیرا مدیرکل محیط زیست استان از آلودگی بالای دو شناهگاه سیادت و پلاژ مردان در شهر بوشهر خبر داده بود.

وزیر جهاد کشاورزی برای پاسخ به سوالات نماینده دشتی و تنگستان، این هفته به صحن مجلس می آید. شهریاری در اسفندماه گذشته از حجتی درباره عملکرد ضعیف جهادکشاورزی در قبال حمایت از گوجه کاران که با مشکل بازار مواجه اند سوال پرسید که به دلیل قانع نشدن از پاسخ وی در کمیسیون، سوال به صحن علنی ارجاع داده شد.

مصطفی سنامیری و علیرضا کهنسال دوچرخه سواران خارگی، با هدف ترویج اهدای خون از برج میلاد تا برج ایفل را طی کردند و بعد در جشن جهانی اهدا کنندگان خون در ویتنام حضور یافتند.
۲۹۳۶۸۲photo_2017-07-01_11-54-30

طارمی داماد می شود؟ عبدالصمد ابراهیمی، وکیل بازیکن پرسپولیس خبر ازدواج طارمی را در اینستاگرام منتشر کرد اما جزئیاتی از این موضوع اعلام نکرد.

خبر می‌رسد باتوجه به استقبال از پرواز بوشهر-تفلیس (گرجستان)، برقراری پروازهای خارجی جدید به مقصد استانبول هم بزودی دربرنامه شرکت کیش ایر قرار می‌گیرد.

وزارت راه ‌و شهرسازی از برنامه ریزی برای ایجاد ۱۱ شهر جدید خبر داده که در مرحله امکان‌سنجی، مکان‌یابی و آماده‌سازی هستند. دو شهر جدید پارس کنگان و سیراف عسلویه نیز در اولویت این وزارتخانه قرار دارند.
۲۰۱۷۱۲photo_2017-07-01_11-53-38

رادمهر، فرماندار پارسیان گفته: پرونده انتزاع برخی روستاهای شهرستان به فارس برای همیشه بسته شده، لذا شایعه کنندگان به جای مشغول کردن خود ومردم، به مطالبات ومشکلات آنها رسیدگی کنند. این موضوع از اواخر دولت سابق با مصوبه ای جهت انتزاع برخی از روستاهای پارسیان به فارس جهت دسترسی آن استان به دریا بحث برانگیز شده بود.

شرایط حضور در آزمون استخدامی وزارت نفت آسانتر شد. خبر می رسد در آستانه آغاز ثبت نام آزمون استخدامی جدید در نفت، سابقه کار با بیمه برای داوطلبان از پنج سال به چهار سال کاهش یافته که با این شرایط افراد بیشتری می توانند در آزمون استخدامی حضور یابند.

شاخوری، رئیس بسیج صیادان کشور در آماری عجیب گفته: از مسئولین مربوط تقاضا داریم تا از صیادان ایران حمایت کنند و از ورود ۵۰۰ لنج عربستانی به صورت غیر قانونی به آب های ایران در فصل صید میگو جلوگیری کنند. وی با بیان اینکه اتمامی مسئولان ایران و عربستان می دانند که مرز بندی مشخصی در مناطق آبی، بین ایران و عربستان وجود ندارد ادامه داد: تقاضا داریم که وزارت دفاع و وزارت امور خارجه پیگیری مرگ صیاد بوشهری بر اثر تیراندازی گارد سعودی را بر عهده گرفته و وارد عمل بشود، چون که این صیادان جزء نیروهای پدافندی ما در مناطق آبی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند که باید از آنها حمایت کامل به عمل بیاید.

وزیر صنعت با بیان اینکه عده‌ای دنبال واردات کشتی بودند که جلویشان را گرفتیم، در مراسم تقدیر از شرکت امیدان ساحل پارسیان افزود: اصلاح اشکالات قانون صنایع دریایی در دستور کار دولت است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان از عملکرد مجمع نمایندگان انتقاد کرده است. وی در نشستی با همفکران و برخی فعالان اجتماعی در اهرم در پاسخ به سوالی درباره عملکرد مجمع نمایندگان استان، گفته: چالش مهمی که متأسفانه در استان وجود دارد مجمع نمایندگان استان فعال نیستند و بسیاری از استان ها مجمع قوی دارند که با رئیس جمهور و وزرا جلسه برگزار می کنند، اما مجمع ما در این یکسال گذشته یک جلسه با رئیس جمهور و معاون ایشان یا حتی وزرا نداشتیم، طوری که مجمع ما تعطیل بود. من تأسف می خورم بسیاری از فرصت ها را در سال گذشته از دست دادیم و باید بنشینیم در سال جدید ریاست مجمع را انتخاب کنیم. «خبر ساحلی» این مطلب را منتشر کرده بود.

نمودار چک های برگشتی در سال ۹۵ آمار قابل تامیلی درباره بوشهر نشان می دهد. علیرغم قرارگیری بوشهر در میانه نمودار تعداد چکهای برگشتی، ولی از نظر مبلغ در انتهای نمودار مبلغ چکهای برگشتی است. به عقیده کارشناسان، این دو نمودار حاکی از آن است که چک های برگشتی استان کم مبلغ اند، ولی تعداد برگشتی ها زیاد است که نشانه کوچکی اقتصاد استان و بی بنیه بودن آن می باشد.
۵۰۴۸۸۰photo_2017-07-01_11-53-05

کارکنان ستادی شرکت پخش فرآورده های نفتی بوشهر از اجرایی نشدن ابلاغیه اخیر استانداری درباره کاهش ساعت کار در تابستان برای این اداره انتقاد داشته و خواستار پیگیری استانداری هستند.

به گفته مدیرکل زندان های استان، بزودی در بوشهر دستبند و پابند الکترونیک جایگزین زندان برای برخی از مجرمان می‌شود.

فرماندار دیّر از آنچه عدم همراهی برخی دستگاه های اجرایی در رفع مشکلات مردم دانسته، انتقاد کرده و گفته: فعلا نام این دستگاه ها را رسانه ای نمی کنیم اما اگر مجبور شدیم این کار خواهیم کرد.

مدیرکل بازرسی استان بوشهر یکی از اصلی ترین دلایل تخلف مالی در دستگاههای اجرایی را تفویض اختیار بی مورد مدیران به زیردستان و عدم کنترل و نظارت مناسب بر مجموعه خود دانسته و گفته: در یکی از موارد، یک معامله ۱۵ میلیاردتومانی در استان ابطال شد که ناشی از همین ضعف بوده است. به گفته وی، مدیرانی داریم که نمازشب خوان هستند، اما به دلیل تفویض بی مورد یا ناآگاهی به قوانین، متخلف شناخته می شوند. کرمی گفته: ۳۰۰ پرونده تخلف از سوی بازرسی استان به مراجع مربوطه ارسال شده است.

یک دیدگاه