هشدار استاندار برای مقابله با حذف سهم درآمدهای آلایندگی از استان بوشهر

admin 1396-04-19 ۰
هشدار استاندار برای مقابله با حذف سهم درآمدهای آلایندگی از استان بوشهر

دالکی خبر:استاندار بوشهر از کسب درآمد ۷۰۰ میلیارد تومان از محل عوارض آلایندگی و ارزش افزوده خبر داد.
استاندار بوشهر در اولین روز از هفته فرهنگ مالیاتی ضمن بازدید از اداره کل و روند کار همکاران در تیرماه در نشستی با مدیران مالیاتی استان بوشهر حضور یافت.
دکتر مصطفی سالاری در نشست با مدیران اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر، با اشاره به اهمیت کار امور مالیاتی در راستای اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: کار امور مالیاتی از این جهت مهم است که سهم مالیات در درآمد ملی رو به افزایش است و از جهتی دیگر باید از تولید ملی هم حمایت کنیم و جمع این دو کار توسط امور مالیاتی آسان نیست و نشان می‌دهد که کار مالیاتی کار سختی است.
وی با اشاره به افزایش سهم مالیات در درآمد کشور بیان کرد: افزایش درآمد مالیاتی یعنی مشارکت بیشتر شهروندان در توسعه کشور و استان و در این راستا باید راهکارهای مختلفی از جمله احترام به مردم و الکترونیکی کردن فرایند دریافت مالیات و سرعت رسیدگی به پرونده‌ها را در دستور کار قرار داد.
استاندار بوشهر تصریح کرد: باید به سمتی برویم که نقش مالیات در تامین منابع عمومی دولت نقش بی بدیل باشد لذا کار امور مالیاتی مهم است.
دکتر سالاری با قدردانی از تلاشها و خدمات اداره کل امور مالیاتی خاطرنشان کرد: تاکید داریم در کنار کار قانونی، احترام به مردم و پاسخگو بودن به ایشان هم ضروری است.
استاندار بوشهر با اشاره به اعتبارات ارزش افزوده اظهار داشت: اعتبارات ارزش افزوده استان در سال گذشته نسبت به ۴ سال قبل از آن افزایش چند برابری داشته و این اعتبارات توسط شهرداری و دهیاری ها هزینه می شود.
وی گفت: شهرداری و دهیاری ها روی پروژه‌هایی تمرکز کنند که این پروژه ها از محل عوارض پرداختی مردم انجام شود.
دکتر سالاری با بیان اینکه در زمینه عوارض آلایندگی نیاز به تجدید نظر اساسی داریم، خاطرنشان کرد: صنایع آلاینده در استان بوشهر زیاد است و مودیان بزرگی هم هستند و باید اقدامات لازم برای دریافت عوارض از این صنایع صورت گیرد.
استاندار بوشهر تاکید کرد: اینکه کسی بی جهت استان بوشهر را غیر آلاینده قلمداد کند این موضوع را با جدیت دنبال و پیگیری خواهیم کرد.
وی گفت: از محل عوارض آلایندگی ۳۰۰ میلیارد تومان و از محل اعتبارات ارزش افزوده هم ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان اضافه می شود یعنی از این دو محل حدود ۲ برابر منابع دولتی برای استان می توان درآمد کسب کرد.
دکتر سالاری با بیان اینکه وصول مالیات را باید مردمی کنیم، گفت: شفاف سازی و سرعت عمل در دریافت مالیات را باید تسهیل کنیم تا روند دریافت مالیات بهتر انجام شود.
استاندار بوشهر بیان داشت: در سازمان های اقتصادی استان از جمله امور مالیاتی، افراد یا مجموعه ها را سفارش نمی کنیم که مالیات کمتری بدهند.

یک دیدگاه