شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر طی نامه ای به رییس جمهور خواستار شد؛ بررسی جایگاه استان بوشهر در ترکیب کابینه دولت دوازدهم

admin 1396-04-21 ۰
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر طی نامه ای به رییس جمهور خواستار شد؛ بررسی جایگاه استان بوشهر در ترکیب کابینه دولت دوازدهم

دالکی خبر: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر به نمایندگی از بخش اعظم مردم استان، طی نامه به رییس جمهور خواستار بررسی جایگاه استان بوشهر در ترکیب کابینه دولت دوازدهم شدند؛ متن نامه به شرح ذیل می باشد: احتراما همانگونه که مستحضرید، استان بوشهر دارای شاخصه های منحصربفردی است که وقتی به فهرست درآید اسباب تعجب همگان…

بسم الله الرحمن الرحیم
امام علی(ع): (( العدل اعطاء کل ذی حق حقه)
محضر مبارک ریاست محترم جمهوری
جناب حجت الاسلام والمسلمین دکترحسن روحانی
با عرض سلام و تحیات وافر
احتراما همانگونه که مستحضرید، استان بوشهر دارای شاخصه های منحصربفردی است که وقتی به فهرست درآید اسباب تعجب همگان را برمی انگیزد، که چگونه ممکن است یک استان به طور همزمان ویترینی از ضعف ها و قوت ها باشد. قوت هایی که مردم استان کمترین بهره ای از آن ندارند و ضعف هایی که آحاد مردم یکپارچه با آن دست به گریبانند. اما جهت جلوگیری از اطاله کلام در اینجا به تنها بخشی از آن پرداخته می شود.
۱- استان بوشهر از معدود استانهایی است که دارای افزون بر ۶۰۰ کیلومتر مرز آبی با یکی از حساس ترین خلیج های جهان یعنی خلیج فارس است. خلیجی که نفت را به کالبد صنعت جهان پمپاژ می کند یعنی قلب حیات صنعت جهانی درآن می تپد.
۲- استان بوشهر تنها استان کشوراست که تنها راکتور هسته ای ایران اسلامی در آن احداث شده است.
۳- استان بوشهر تنها استان کشوراست که بزرگترین منبع گاز جهان در آن قرار دارد. از پتروشیمی و میعانات گازی تولیدی در استان هم که سهم بسزایی در اقتصاد ملی دارند صرف نطر می کنیم.
۴- استان بوشهر تنها استان کشور است که تقریبا صد در صد صادرات نفت ایران از آن صورت می گیرد.
۵- استان بوشهراز معدود استان های کشور است که سوای صید آبزیان از خلیج فارس، دارای بزرگترین مزارع پرورش آبزی درکشور است و در تامین بخشی از سبد غذایی ملت ایران نقش مستقیم و معناداری بازی می کند. و تنها استان کشور است که اولین دروازه تمدن و تجارت ایران زمین در اعصار گذشته بوده و الآن بنادر مهم آن آخرین نفس های خود را می کشند و در عین حال دارای بالاترین درآمد گمرکی در کشور است که کمترین سهمی از این درآمد کلان متاسفانه عاید استان نمی شود. و بخش عظیمی از مردم با تمام مشقات هنوز به حرفه دریانوردی مشغولند و هر روز برای حد اقل معافیت گمرکی تحت عنوان ته لنجی به یک بهانه ای تحت فشارند.
۶- استان بوشهر تنها استان کشور است که نیروی دریایی واقع درآن درآغازین روزهای جنگ تحمیلی نیروی دریایی دشمن را به کلی از حیزانتفاع ساقط کرد و از صحنه جنگ حذف نمود. شاهکارهای نیروی هوایی واقع در استان بوشهر از شمار خارج است. سپاه و بسیج استان ضمن دفاع تمام کمال از مرزهای استان به یاری سایر استان ها شتافتند و چه بزرگ مردانی که در این مسیر به ملکوت اعلا پیوستند. که خلق بزرگترین حماسه قرن توسط شهید مهدوی و یارانش در خلیج فارس در مواجهه مستیم با متجاوزان آمریکایی تنها بخشی از رشادت ها و از خودگذشتگی های غیور مردان سپاه و بسیج استان بود. اما از بد حادثه تنها استانی است که تمام هشت سال جنگ شبانه روز مورد هجوم دشمن بود و پس از جنگ به عنوان یک استان جنگی از مزایای استان های جنگی برخوردار نشد.
۷- استان بوشهر تنها استانی است که به رغم این همه ثروت، مردمش در طول سال تشنگی و بی آبی را تجربه می کنند. و تنها استانی است که با داشتن نیروگاه اتمی در مدار، با تولید هزار مگاوات برق، در طول تابستان از کمبود برق رنج می برند. و تنها استانی است که دو بانده سازی مسیر شیراز به بوشهر پس از گذشت چهل سال از انقلاب هنوز کامل نشده است. و تنها استانی است که سهم بیکاران آن در پروژه های اشتغال زای نفت و گاز واقع دراستان در حد اقل ممکن قرار دارد.و …
۸- جناب آقای دکتر روحانی عزیز، استان بوشهر تنها استان کشور است، که اگر از استان زادگاه سید محبوب خاتمی عزیز صرف نظر کنیم، در خرداد سال هفتاد و شش بالاترین رای به تحول خواهی، اصلاحات و ضرورت احیا آرمان های انقلاب را به صندوق ها ریختند.
۹- استان بوشهراز معدود استان های کشور است که به رغم همه فشارها، وجود فقر، بیکاری و …، مردمش در سال ۹۶ گیوه ورکشیده سهم رای خود به تداوم دولت اعتدال و عقلانیت را هشت درصد افزایش دادند.
۱۰- و اما آخرین و مهمترین نکته که می تواند علت العلل همه کم لطفی های پیش گفته به مردم بوشهر طی چهار دهه پس از انقلاب باشد، بوشهر تنها استانی است که هیچ سهمی در سبد قدرت نطام اسلامی بویژه دولت طی این چهار دهه نداشته و ندارد.
پس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر به نمایندگی از بخش اعظم مردم استان، مصرانه از حضرتعالی استدعا دارد که در کابینه دولت دوازدهم سهمی حداقلی در حد حتی یک وزارتخانه را به استان بوشهر اختصاص دهید. استان بوشهر خاستگاه بزرگ مردانی نام آشناست که انصافا از سال ۹۲ تا کنون گیوه ورکشیده در راستای توفیق دولت اعتدال و عقلانیت کمر همت بسته و از هیچ کوششی فروگذار نکرده اند که افزایش رای ۸ درصدی مردم در این انتخابات خود بهترین گواه صدق این مدعاست.
با آرزوی بهروزی برای حضرتعالی

*شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر*

یک دیدگاه