کنایه فرماندار بوشهر به خدری/ زمزمه یک تغییر مدیریتی/ فقط ۳۰ درصد اعتبارات استان جذب شد

admin 1396-04-24 ۰
کنایه فرماندار بوشهر به خدری/ زمزمه یک تغییر مدیریتی/ فقط ۳۰ درصد اعتبارات استان جذب شد

دالکی خبر :خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

نخست اینکه شنیده می شود منتخبان شورای پنجم بوشهر از این هفته وارد مصادیق انتخاب شهردار خواهند شد. گویا در نشست غیر رسمی منتخبان، توافق شده هرکدام از آنها ۳ گزینه مدنظر برای شهرداری معرفی کرده و نهایتا از طریق رای گیری به ۴ تا ۳ گزینه نهایی برسند.

خبر می رسد محموله ۱۲۰۰ کیلویی خرمای عربستان که به دلیل نبود مجوزهای لازم در گناوه توقیف شده، به زودی معدوم می شود.

فرماندار بوشهر در نشست شورای اداری شهرستان با اشاره به انتقادات رییس هیات نظارت استان از مجریان برگزاری انتخابات، خطاب به خدری گفت: آماده مناظره تلویزیونی با شما هستم چرا که اگر برگزاری انتخابات شورای شهر بوشهر مشکل داشت شما چرا در هیات نظارت آن را تأئید کردید.

شنیده شده هفته پیش علیرضا دشتانی مدیرکل گمرک شهیدرجایی در بوشهر حضور یافته و همراه با سرپرست فعلی گمرکات استان، به سرکشی اتاق به اتاق و گفتگو با کارکنان گمرک بوشهر پرداخت. این موضوع زمزمه هایی مبنی بر صدور حکم مدیرکلی وی در بوشهر در پی داشته است. دشتانی پیش از حضور «جمشید قسوریان جهرمی» در سرپرستی گمرک بوشهر، نامش در میان گزینه های این مدیریت رسانه ای شده بود.

گفته می شود براساس اعلام نظر وزیر نفت، مدیریت مهدی یوسفی در منطقه ویژه اقتصادی پارس تا پایان امسال ادامه دارد. گویا حضور زنگنه در دولت دوازدهم قطعی شده است.

با وجود زمزمه هایی که درباره پیگیری استاندار برای تغییرات پسا انتخاباتی در معاونت عمرانی، برخی مدیران کل و فرمانداران به گوش می رسید، گویا وزارت کشور مخالف تغییرات است. البته گفته می شود همچنان در استان برای برخی تغییرات اصرار وجود دارد که ظاهرا با هدف رزومه سازی برای برخی افراد دنبال می شود.

در پی حواشی پیش آمده و نافرجام ماندن مصوبه خرید امتیاز لیگ یکی برای شاهین شهرداری بوشهر، این تیم از پنجشنبه گذشته برای لیگ دو کشور استارت زد و تمریناتش را با حضور شهردار آغاز کرد. البته وضعیت ایرانجوان بوشهر نماینده استان در لیگ آزادگان به دلیل تشدید اختلافات مدیریتی مبهم می باشد، در حالی که مسابقات از حدود ۲۰ روز دیگر شروع می شود.

جمعی از پیشکسوتان و هواداران ایرانجوان بوشهر در نامه ای به حعفر پورکبگانی که در کانال این باشگاه منتشر شده، با اشاره به برگزاری مجمع رسمی و انتخاب هیات مدیره جدید، خواستار تحویل باشگاه توسط وی شده اند. در بخشی از این نامه با اشاره به ازدست رفتن یا واگذاری بخشی از زمین های باشگاه در دوره مدیریت پورکبگانی، عنوان شده: بیم آن داریم ادامه حضورتان به نابودی باشگاه منجر شود! پورکبگانی هم اخیرا در بیانیه ای که در فضای مجازی منتشر کرده بود، مجمع عمومی اخیر را غیرقانونی دانسته و نوشته بود: مدیران فعلی وقانونی باشگاه درباره ادامه فعالیت تیم فوتبال از خود سلب مسئولیت کرده و عواقب آن با افرادی است که اتفاقات اخیر را رقم زده اند! این اظهارنظر در شرایطی می باشد که مجمع عمومی ایرانجوان با تایید و حضور مسئولان اداره ورزش و جوانان برگزار شد.

پرواز بوشهر- تفلیس که چند هفته پیش اندازی شد، با کمبود مسافر مواجه شده و برگشت آن از فرودگاه شیراز انجام می شود. شنیده می شود اخیرا پیگیری هایی برای برقراری پرواز بوشهر- استانبول توسط برخی آژانس های مسافرتی صورت گرفته که به نظر می رسد جذابیت و امکان ماندگاری بیشتری نسبت به پرواز تفلیس دارد.

مجمع نمایندگان استان بوشهر عصر امروز با جهانگیری معاون اول رییس جمهور دیدار خواهند کرد. استاندار هم در این نشست حضور دارد.

حجت الاسلام خدری نماینده مجلس در جمع فعالین اجتماعی گناوه وعده داد: دفتر پشتیبانی پایانه های نفتی ایران در گناوه در آینده نزدیک تاسیس می شود. به کفته وی، موافقت وزیر نفت و مسئولان مرتبط نفتی گرفته شده است. این اظهارات در شرایطی می باشد که سال گذشته در واکنش به انتقادات درباره انفعال نمایندگان و مدیران استان پیرامون انتقال دفتر ستادی پایانه های نفتی از خارگ به تهران، خدری وعده استقرار دفتر پشتیبانی پایانه ها در شهر بوشهر مطرح کرد که هنوز محقق نشده است.

در نشست هم‌اندیشی شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور در تهران، برخی از نمایندگان این شورا از استان بوشهر و سه منتخب اصلاح طلب شورای پنجم بوشهر حضور یافتند.

۱۲۵۱۴۹۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۰۰

برخی باغداران و اهالی شهر آبپخش دشتستان می‌گویند: مردم و نخیلات، تشنه آب هستند و درصورت احداث پتروشیمی، جیب مردم منطقه با نابودی نخیلات خالی می‌شود. بنابراین مردم بومی مخالف اجرای این طرح در حریم شهر آبپخش هستند. این پروژه هرچند هنوز تاییدیه محیط زیست اخذ نکرده است.

شنیده شده مرتضی درویشی مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان به عنوان مدیر جدید روابط عمومی استانداری معرفی گردیده است. از ابتدای دولت یازدهم این پنجمین تغییر مدیر یا سرپرست روابط عمومی استانداری است.

عبدالرضا مطاف، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گفته: مردم بوشهر برای تکمیل ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) ۲۴ میلیارد ریال کمک کرده و برای ضریح حضرت قاسم (ع) که اکنون درحال ساخت اس تاکنون ۳۵ میلیارد ریال پرداخت نموده اند.

در نشست منتخبان شورای پنجم بوشهر، مهرزاد آسایش به عنوان سخنگو انتخاب گردید. گفتنی است درباره سایر سمت های هیات رییسه رای گیری نشد.

برخی ساکنان شهرک تندگویان جم وابسته به شرکت ملی نفت خواستار تمهیدات بیشتری برای نظم و امنیت این شهرک که بالای ۲۵۰۰ خانوار دارد، شده اند. گویا اسیدپاشی روی یکی از خودروها و به نتیجه نرسیدن پیگیری ها برای شناسایی هویت عامل این اقدام، یکی از عوامل نارضایتی است.

استان در جذب اعتبارات عملکرد موفقی نداشته است. سعادت نماینده دشتستان اخیرا در نشست با دهیاران بخش بوشکان و ارم گفته: از اعتبارات مصوب استان در سال ۹۵، حدود ۳۰ درصد آن محقق شده است.

شهریاری نماینده دشتی و تنگستان به عنوان عضو کارگروه تعامل مجلس و دولت انتخاب شد. این کارگروه از سوی فراکسیون نمایندگان ولایی با هدف تعامل با دولت جهت انتخاب کابینه دوازدهم تشکیل شده است. ریاست این فراکسیون با حاجی بابایی نماینده همدان است.

همچنین خدری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس بعنوان نماینده کمیسیون انرژی در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی انتخاب شد. کمیسیون اصل ۹۰ وظیفه دریافت و پیگیری شکایات از هر سه قوه را برعهده دارد.

یک دیدگاه