تغییر فرمانده سپاه استان/ یایکوت مدیرکل توسط استانداری/ ابهام درباره شروع بکار شوراهای جدید

admin 1396-05-15 ۰
تغییر فرمانده سپاه استان/ یایکوت مدیرکل توسط استانداری/ ابهام درباره شروع بکار شوراهای جدید

دالکی خبر : خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

آئین نکوداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار توسط خانه مطبوعات و رسانه های استان پنجشنبه آینده برگزار خواهد شد.

هفته گذشته اهالی روستای بهر باغ شهرستان جم دست به تجمع زده و پل مواصلاتی روستا را برای ساعتی مسدود کردند. کم عرض بودن پل که باعث حادثه خیز شدن آن گردیده، از دلایل این اقدام بوده که پس از حضور بخشدار و وعده پیگیری موضوع، تجمع پایان یافت.

استاندار بوشهر از تجمع اخیر در مخالفت با جانمایی پتروشیمی دشتستان انتقاد کرده و طی اظهاراتی همراه با عصبانیت گفته: در خصوص احداث پتروشیمی آنها که مفسده دارند و با تخلف های میلیاردی منافع استان را از دست داده اند حالا طرفدار محیط زیست شده اند! آنهم برای واحدی که یک پنجاهم یکی از ۲۶ واحد عسلویه است.

صالحی رییس سازمان انرژی اتمی از ارتقا ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر خبر داده و گفته: در پی ارزیابی انجمن جهانی بهره برداران نیروگاههای هسته ای (WANO)، نیروگاه اتمی بوشهر از درجه C به B ارتقا یافت. به گفته وی، طبقه A نیروگاههای دارای سطح ایمنی عالی هستند و تعداد بسیار محدودی نیروگاه در جهان در این طبقه قرار دارند.

شنیده می شود اردوی اخیر ایرانجوان بوشهر در تهران قریب ۱۰۰ میلیون تومان آب خورده است.

در شرایطی که آموزش و پرورش از کمبود فضای آموزشی رنج می برد، گویا مرکز آموزش دولتی مرحوم نبوی بوشهر با تغییر کاربری قرار است به مرکز اقامتی مبدل شود.

جسد مردی ۴۵ ساله عصر روز جمعه در حوالی ترمینال برازجان حکایت می کنند. ظاهرا اعتیاد و گرما دلیل اولیه این اتفاق اعلام شده است.

حسن زاده شهردار گناوه در نشست با فعالین اجتماعی گفته: کسی که محیط پادگانی در شهرداری بوجود آورده و باعث گریه و آزار رساندن به کارمندان شهرداری شده در حال رایزنی و فشار بر شورا هست که به سرپرستی شهرداری منصوب شود!

در سکوت دولتی ها، تاریخ شروع شورای پنجم شهر و روستا در ابهام است. عضو کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه قانون اصلاح قانون انتخابات شوراها پس از تایید شورای نگهبان مراحل نهایی خود را می‌گذراند، گفت که عملا اصلاحیه این قانون به شوراهای فعلی نمی‌رسد و به نظر می‌رسد زمان آغاز به کار دوره پنجم شورای شهر و روستا بر اساس قانون قبلی ۱۲ شهریور ماه خواهد بود. این در حالی است که چمران رییس فعلی شورای شهر تهران گفته: شورای فعلی دیگر جلسه ای ندارد و تاریخ شروع شورای جدید از ۲۷ مردادماه است.

امام جمعه جم با بیان اینکه درخصوص فعال شدن فرودگاه جم فرماندار و نماینده مجلس کم کاری کردند گفته: مسئولان با پیگیری جدی تر اجازه ندهند این امتیاز مهم از شهرستان حذف شود.

کارکنان شرکتی، کار معین، قراردادی و پیمانی تا یک ماه دیگر تعیین وضعیت خواهند شد. خدادای رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اعلام این خبر افزود: اجرایی شدن این طرح به خاطر انتخابات شوراها و ریاست جمهوری از طرف دولت یک سال به تعویق افتاد؛ اما شهریور امسال باید اجرایی شود؛ زیرا ۳۵۰ هزار نفر در انتظار تصویب و اجرایی شدن این طرح مهم هستند.

در حکمی از سوی مدیرعامل شرکت ملی پست، علی پارسیده سرپرست پست استان بوشهر به عنوان مدیرکل منصوب شد.

۴ رشته مهندسی دانشگاه خلیج فارس در دفترچه انتخاب رشته امسال نیست. مصلح، رییس دانشگاه خلیج فارس می گوید: رشته های مهندسی دریا، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و رشته تازه مهندسی نفت به دلیل اشتباه سازمان سنجش در دفترچه انتخاب رشته قید نشده که در حال پیگیری برای اصلاح آن هستیم.

شنیده می شود شرکت متانول کاوه دیر کارگری که مطنون به عکاسی و فیلمبرداری از آلوده شدن دریا بود، اخراج کرده است.

شنیده می شود مدیریت استان پس از ناکامی در تغییر مدیرکل ارشاد، جهت برکناری ماحوزی، برای مسدود شدن اعتبارات عمرانی این اداره، مدیران ارشاد شهرستان ها در جلسات کمیته برنامه ریزی و توزیع اعتبارات دعوت نمی شوند. متاسفانه تنش استانداری و اداره ارشاد طی سال های اخیر به ضرر جامعه فرهنگ و هنر تمام شده و تغییری در این وضعیت ایجاد نشده است.

آزمون استخدامی نفت به دولت دوازدهم موکول شد. اخیرا خبر رسمی ثبت نام آزمون استخدامی ٢۵۰۰ نفری وزارت نفت منتشر شد. اما دیروز بیژن زنگنه وزیر نفت گفته: دستور داده ام ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی یادشده در دولت دوازدهم انجام شود.

طرح خرید قطعات ضریح حضرت سیدالشهداء‌ و حضرت قاسم در بوشهر اجرا می شود. عبدالرضا مطاف، مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر در این خصوص گفت: در این طرح، هر شهروند با پرداخت ۵۰۰ هزارتومان به صورت اقساطی یا نقد، یک قطعه از دو ضریح در حال ساخت در بوشهر حضرت سیدالشهداء(ع) و حضرت قاسم(ع) به نام خود وی قلم‌زنی می‌شود.

رئیس هیات مدیره اتحادیه صیادان کشور گفت: طبق آخرین اطلاعات به دست آمده دو صیادی که هفته گذشته توسط نیروهای قطری در مرز آبهای هرمزگان و قطر دستگیر شدند از ماهیگران بوشهری هستند که با مجوز شیلات مشغول ماهیگیری بودند. به گفته وی، هنوز هیچ اطلاعاتی از وضعیت این دو صیاد در دست نیست و در این خصوص باید منتظر واکنش وزارت خارجه ماند تا خبرهای تکمیلی به دست آید.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر تغییر می کند. شنیده می شود انتصاب سردار علی رزمجو بعنوان فرمانده سپاه امام‌صادق(ع) استان بوشهر نهایی شده و سه‌شنبه معارفه می‌شود. وی هفته پیش از فرماندهی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه تودیع شده بود.

درخواست نمایندگان فارس برای لغو مصوبه ۵۰ درصدی تایید نشد. مدیرکل دفتر سیاسی استانداری بوشهر با اعلام این خبر گفت: در حالی که دولت سابق بکارگیری ۵۰ درصد از نیروهای بومی استان بوشهر در تاسیسات نفتی استان بوشهر را مصوب کرد، نمایندگان استان فارس خواستار لغو این مصوبه شدند که در هیات دولت رای نیاورد. موسوی ادامه داد: البته در دولت دهم تلاش‌های فراوانی برای افزایش شعاع افراد بومی عسلویه قرار گرفت که ابتدا شعاع ۱۰۰ و سپس ۱۵۰ کیلومتری ای مدنظر قرار گرفت که بخش‌هایی از استان هرمزگان و فارس نیز جزء مناطق بومی برای بکارگیری نیرو در عسلویه خوانده شد.

استاندار بوشهر محدوده منطقه آزاد را اعلام شد. سالاری در نشست با فعالان سیاسی اجتماعی دشتستان گفته: شهرستان دشتستان نیز در محدوده منطقه آزاد قرار دارد. سالاری با اشاره به اینکه منطقه آزاد در انتظار تصمیم مجلس است، گفته: حدود منطقه آزاد از جزیره نگین و جزیره شیف در شهرستان بوشهر تا روستای گزبلند در شهرستان دشتستان است.

«خلیج فارس» در آبان ماه ۹۵ خبر داده بود استاندار به نمایندگان استان در مجلس گفته: منطقه آزاد بخش هایی از هر چهار حوزه انتخابیه استان را (از دیر تا دلوار و دشتستان و بوشهر) در بر می گیرد، اما طبق اطلاعات کسب شده، این وعده صرفا برای جلب حمایت چارنماینده استان بوده و اغلب بخش های اعلامی توسط استاندار در محدوده پارس شمالی و دارای معارض است یا بدلیل هزینه زیرسازی، توجیه اقتصادی ندارد، از این رو بخش هایی از بوشهر و دشتستان امکان جانمایی منطقه آزاد دارد.

دست آخر اینکه محسن عمرانی از فعالان صنفی معلمان در استان بوشهر که از اردیبهشت امسال در زندان به سر می‌برد، به مدت سه روز در مرخصی خواهد بود. این فعال صنفی در حالی محکومیت خود را سپری می کند که دادگاه بدوی وی را به سه سال زندان تعزیری و دو سال انفصال خدمت محکوم کرده بود اما با تلاش‌ وکلای این فعال صنفی، در دادگاه تجدیدنظر حکم عمرانی به یکسال حبس تعزیری و دو سال انفصال خدمت تقلیل پیدا کرده است.

یک دیدگاه