در جلسه رای اعتماد؛ نماینده جنوب استان در مخالفت با وزیر راه و شهرسازی چه گفت؟

admin 1396-05-29 ۰
در جلسه رای اعتماد؛ نماینده جنوب استان در مخالفت با وزیر راه و شهرسازی چه گفت؟

دالکی خبر: سکینه الماسی نماینده جنوب استان بوشهر در جلسه رای اعتماد در مخالفت با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نطق کرد.

به گزارش دالکی خبر به نقل از«خلیج فارس»؛ به دلیل تعداد نمایندگان متقاضی نطق در مخالفت یا موافقت وزرا، قرعه کشی می شود که پیش از این نام شهریاری نماینده دشتی و تنگستان به عنوان موافق کرباسیان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی خارج شد که وی بخشی از فرصتش را به خدری نماینده بوشهر داد.

صبح شنبه نیز در ادامه بررسی وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم، نوبت به نطق سکینه الماسی به عنوان مخالف وزیر راه و شهرسازی رسید که گزیده آن را در ادامه می خوانید:

نماینده مردم دیر و کنگان به توسعه ناوگان هوایی، زمینی و دریایی تاکید کرد و گفت: وزارت راه در زمینه ریسک‌های جاده‌ای چه اقدامات عملیاتی و مطالعاتی انجام داده است؟

یکی از عوامل توسعه کشورها ناوگان زمینی، هوایی و دریایی است، ولی در کشور ما، اغلب حمل و نقل مسافر از طریق جاده‌ها انجام می شود و نیازمند هستیم که در صنعت حمل و نقل بویژه جاده‌ای تغییرات اساسی صورت گیرد.
از اقدامات شما در توسعه کمی و کیفی راه آهن مطلع هستیم اما با این آهنگ رشد تا چند سال دیگر قرار است نسبت حمل و نقل ریلی و جاده‌ای منطقی باشد.
آقای آخوندی اولویت توسعه خطوط راه آهن به استان ها و شهرهای کشور براساس کدام نیازسنجی صورت گرفته است؟ آیا می دانید به ازای هر یک از مسافرانی که کشته می شوند چه خسارت مادی و معنوی به کشور تحمیل می‌شود؟
وزارت راه در زمینه ریسک‌های جاده‌ای کشور چه اقداماتی را برای شناسایی و مطالعه انجام داده است؟ آیا نقشه‌ای از پراکندگی تراکم جاده ای و حوادث را در دست دارید؟ بنابراین ضرورت دارد تا نسبت به ساخت جاده‌ها متناسب با نیازسنجی‌ها حذف و اصلاح نقاط حادثه خیز انجام شود.
صنعت ساختمان در سال‌های آخر دولت دهم به دلیل سیاستگذاری نادرست اقتصادی با رکود بی سابقه‌ای مواجه شد و متاسفانه همچنان جثه سنگین رکود بر این بخش سایه افکنده است و سیاست‌های دولت یازدهم نیز گره فروبسته را نگشوده است. اگرچه این مساله تابع متغیرهای دیگری هم است.
به نظر می‌رسد نقش دولت می‌تواند سیاستگذاری و نظارت باشد، اما آنچه مورد دل نگرانی مردم شده این است که از سخنان چند روز گذشته رئیس جمهور اینگونه استنباط شده بود که در دولت اختلاف نظرهای جدی در این مورد وجود دارد، بفرمایید سیاست‌های شما در دولت دوازهم چگونه است؟
ایران در گسل زلزله قرار گرفته، از این رو ضرورت دارد بازسازی بافت‌های فرسوده در شهرها که در صورت بروز زلزله آسیب جدی خواهند دید در دستور کار قرار گیرد.
بوشهر قلب اقتصادی ایران است، طوری که نفت، گاز، انرژی، شیلات و نخیلات و ده ها و صدها فرصت دیگر در این منطقه وجود دارد اما توجهی به توسعه زیرساخت های آن نمی شود.
بیش از ۱۰ سال پیش عملیات اجرایی خط آهن بوشهر شروع شده اما هنوز به اتمام نرسیده است یا اتوبان بوشهر-شیراز پیشرفتی نداشته است.
به قول معرف عیب می جمله بگفتی هنرش نیز بگوی، جا دارد در کنار این انتقادها از اعتماد شما به جامعه توانمند زنان تشکر کنم. از سپردن مسئولیتی مهم در سازمان ناوگان هوایی به یکی از زنان توانمند کشور، انتصاب خانم شرفبافی به سرپرستی شرکت هواپیمایی هما.

در این زمینه

یک دیدگاه