شهرداری و ریاست شورای بوشهر توافقی می‌شود/ آزادی ۹ صیاد هم‌استانی در عربستان/ کمک ۱٫۵ میلیاردی آبفا بوشهر به کشاورزان کازرون

admin 1396-05-29 ۰
شهرداری و ریاست شورای بوشهر توافقی می‌شود/ آزادی ۹ صیاد هم‌استانی در عربستان/ کمک ۱٫۵ میلیاردی آبفا بوشهر به کشاورزان کازرون

دالکی خبر:خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

این هفته (از اول شهریور) شورای جدید بوشهر فعالیت خود را آغاز می کند. برای ریاست شورا همچنان برزگرزاده، هاشم زاده و دهدار جدی می باشند، هرچند گفته می شود احتمال دارد در روند انتخاب شهردار، ریاست شورا نیز توافقی شود.

تنها چند روز پس از درگذشت محمود جهان، گلچینی از آثارش توسط یک سایت منتشر شد که موجب ناراحتی خانواده این هنرمند شده است. امید جهان فرزند محمود جهان، درباره انتشار آثار پدرش درست چند روز پس از درگذشت او، می‌گوید: منتشر کنندگان «ناخدای بندر» ممکن است اجازه‌ی انتشار آثار را به طور قانونی داشته باشند و حتی ممکن است امضای محمود جهان را هم داشته باشند اما به طور حتم انتشار این آثار آن هم در این زمان، کار زشتی است. اگر می‌خواستند آثار محمود جهان را منتشر کنند، چرا زمانی که پدرم زنده بود این کار را نکردند. امید جهان که خود از خوانندگان مطرح موسیقی پاپ است، می‌گوید: مردم جنوب ناراحت می شوند اگر ببینند ما در این برهه از زمان دنبال این مسائل رفته‌ایم اما بعدا حتما پیگیر می‌شویم و این مسئله را پیگیری می‌کنیم.

بنا بر گزارش مرکز پژوهش های مجلس، طی بررسی و نظرخواهی از فعالان اقتصادی استان ها در زمستان گذشته، بوشهر همانند سال های گذشته توفیقی در بهبود فضای کسب و کار نیافته و جزو استان هایی محسوب می شود که از این نظر دچار بیشترین مشکل می باشد.

شنیده می شود سه از میان گزینه های باقیمانده برای تصدی شهرداری بوشهر، میگلی نژاد شهردار فعلی، جعفری نسب فرماندار سابق تنگستان و گناوه به همراه علی مهرپویا معاون شرکت مخابرات استان از شانس بیشتری برخوردار می باشند.

با توجه به اینکه احتمالا این هفته انتخاب ۳ گزینه نهایی برای شهرداری در بین منتخبان شورای جدید برگزار می شود، ۹ عضو برای رساندن گزینه خود به کرسی شهرداری وارد مارتن نفس گیری شده اند. طبق شنیده ها، از میان گزینه ها میگلی نژاد گزینه موردحمایت برزگرزاده، آسایش و ندا عبدالله زاده می باشد. همچنین جعفری نسب گزینه هاشم زاده، نصرتی و توسلی بوده و با کنار رفتن گزینه های اصلاح طلب از جمله شکوهی، نبی دهقانی، به نظر می رسد گزینه نهایی سه منتخب لیست امید هم علی مهرپویا باشد . باید دید در یارگیری های نهایی کدام گزینه توفیق بیشتری خواهد داشت.

براساس اعلام مدیرعامل پالایشگاه پارسیان، سهم لامرد و مهر از اشتغال در این پروژه ۹۴ درصد است. این در حالی می باشد که در استان بوشهر برای اشتغال ۵۰ درصدی بر جوانان منت گذاشته می شود و البته آمار واقعی تحقق این سهم نیز قریب ۳۰ درصد می باشد.

براساس اعلام مخابرات، قبوض کاغذی تلفن ثابت تا پایان سال حذف می‌شود. براین اساس، در آینده نزدیک صورت‌حساب به صورت پیامکی و صوتی برای مشترکان ارسال خواهد شد و علاوه بر این، امکان دریافت صورتحساب از دفاتر خدمات ارتباطی وجود دارد.

شنیده شده خدری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم و کاندیدای لیست امید از بوشهر در حال رایزنی برای انتخاب جعفری نسب به عنوان شهرداری بوشهر می باشد. جعفری نسب بخشدار دلوار و فرماندار تنگستان و گناوه در دولت احمدی نژاد می باشد. او تنها فرماندار دولت احمدی نژاد است که توانست در دولت روحانی همچنان در مقام فرمانداری در خوزستان به فعالیت بپردازد. این خبر به نقل از سایت بوشهری ها می باشد.

تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی به رسمی متوقف نشده است. جمشید انصاری، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با اعلام این مطلب گفته: با توجه به اتمام قانون برنامه پنجم، ما روش این کار را متناسب با شرایط موجود بازنگری و به زودی اجرایی می‌کنیم.

امروز آخرین فرصت ثبت نام کاندیداهای ریاست هیات فوتبال استان می باشد. علاوه بر نجفی رییس فعلی هیات، محمد دوانی رییس سابق هیات فوتبال، رمضانی معاون اجرایی شهردار بوشهر و اطمینان از داوران برازجانی دیگر کاندیداهای مطرح هستند که اقدام به ثبت نام نموده اند.

دعوا بر سر ریاست مجمع نمایندگان استان ادامه دارد و هنوز توافقی در این خصوص بین ۴ نماینده استان صورت نگرفته است. پیش از این الماسی و شهریاری برای ریاست مجمع در سال دوم کاندیدا شدند که هرکدام دو رای کسب کردند و کار به زمان دیگری موکول شد. از مجلس خبر می رسد که این عدم کوتاه آمدن نمایندگان استان دستمایه طنز و شوخی برخی از نمایندگان کلان شهرها شده است

شهردار مُهر استانداری فارس با بیان اینکه در گذشته که پارس جنوبی ایجاد نشده بود، ما برای تامین نیازهای استان بوشهر همکاری می کردیم، گفته: امروز هم توقع داریم استان بوشهری ها در کنار ما باشند درخصوص حقوق مردم مهر از پارس‌جنوبی دفاع کنند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفته: اگر قرار باشد در شهریورماه سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز شود، کسانی که شماره شبای حساب بانکی خود را در سامانه سهام عدالت ثبت نکرده‌اند این سود را دریافت نخواهند کرد و در این زمینه جای گلایه‌ای باقی نخواهد ماند.

شنیده می شود ۹ صیاد اهل جزیره شیف که قریب ۱٫۵ سال در زندان عربستان می باشند، با پایان دوره زندان در این کشور، بزودی وارد کشور خواهند شد.

بعد از ۳۱ سال پیکر شهید حجت الاسلام مهدی اندرواژ از شهدای مفقودالاثر شهر بردستان دیر شناسایی شد.

جوان ۱۸ ساله در روستای قلعه سفید دشتستان با اسلحه اقدام به خودکشی کرد

مدیرکل راه‌آهن فارس با بیان اینکه راه‌آهن شیراز- بوشهر-عسلویه برای مسئولان فارس آرزوست گفته: فعلا اولویت با خط آهن گل گهر- شیراز است.

این هم اقدام زیبای یک حاجی در روستای مال‌قائد گناوه که خواسته: کسی بنر سفارش ندهید که نصب نمی‌گردد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بوشهر گفته: با ۱۵ میلیارد ریال، حقآبه کشاورزان اطراف رودخانه شاهپور کازرون خریداری شد و براین اساس، آبی که برای کشت محصولات کشاورزی مصرف می کنند، وارد شبکه آبرسانی استان بوشهر شود. به گفته یاکیده، با اجرای این طرح، سهم آب بوشهر از استان فارس پایدار شده و افزایش یافته است.

آمار استاندار توسط یکی از مدیران زیرسوال رفت. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان گفته: ذخیره آب مانده پست سد رئیسعلی دلواری ۱۵۰میلیون مترمکعب است که البته همه این آب قابل برداشت نیست، چون باید ۶۰ میلیون متر مکعب آن برای پایداری سد باقی بماند. این در شرایطی می باشد که چندی پیش استاندار در خصوص برداشت از آب این سد برای پتروشیمی دشتستان گفته بود: میزان آب این سد حتی در خشکترین سال ها ٣۵٠ میلیون مترمکعب بوده که نیمی از آن برای پتروشیمی کفایت می کند. اکنون اظهارنظر مدیر مرتبط نشان می دهد چنین آماری دقیق نیست.

خبرگزاری اصولگرای فارس از نطق شهریاری نماینده دشتی و تنگستان در حمایت از وزرا انتقاد کرده است. شهریاری در انتخابات مجلس مورد حمایت اصولگرایان بود.

یک قدم از کلاهبرداران پیامکی جلوتر باشید. شیوه کار به این صورت است که کلاهبردار به ازای خرید وجه یا هر نوع معامله ای، به هنگام واریز وجه به کارت قربانی، یک حساب بانکی را برای خود باز می کند اما شماره تلفن همراه را برای آن حساب، شماره موبایل قربانی قرار می دهد.از این رو در معامله، به هنگام واریز وجه ، مبلغ را به حساب جدید خود واریز می کند و پیامک مبلغ واریزی به شماره همراه قربانی می آید.

دست آخر اینکه، شرکت برق استان اعلام کرد: اخیرا کلیپی در فضای مجازی با ادعای تجمع مقابل برق بوشهر و برخورد با شهروندان دست به دست شده که تکذیب می شود و فیلم هم مربوط به استان بوشهر نیست.

یک دیدگاه