استاندار بوشهر: کمبود نیروی انسانی در مدارس استان بوشهر با جذب معلم بومی رفع شود

admin 1396-05-29 ۰
استاندار بوشهر: کمبود نیروی انسانی در مدارس استان بوشهر با جذب معلم بومی رفع شود

دالکی خبر: استاندار بوشهر گفت: کمبود نیروی انسانی در مدارس استان بوشهر با جذب معلم بومی رفع شود. به گزارش اتحادخبر، مصطفی سالاری روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: توسعه علمی استان بوشهر به صورت ویژه در دستور کار است و در این راستا برنامه‌های مختلفی در راستای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان انجام می‌شود…

به گزارش مهر، مصطفی سالاری روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: توسعه علمی استان بوشهر به صورت ویژه در دستور کار است و در این راستا برنامه‌های مختلفی در راستای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان انجام می‌شود.
وی خواستار تلاش آموزش و پرورش استان بوشهر برای تهیه برنامه تلویزیونی ستارگان امید شد و اضافه کرد: این برنامه توسط صدا و سیمای بوشهر تولید و اجرا می‌شود که هدف آن ایجاد رقابت بین دانش‌آموزان است.
استاندار بوشهر به کمبود معلم بومی در شهرستان عسلویه اشاره کرد و با تاکید بر لزوم تلاش برای رفع این مشکل، بیان کرد: جذب معلمان بومی در آموزش و پرورش شهرستان عسلویه در دستور کار باشد.
وی با اشاره به اجرای پروژه مهر در سطح استانی و شهرستان، خواستار همکاری شهرداران و فرمانداران در این طرح شد و افزود: بودجه مورد نیاز برای پروژه‌های تعمیراتی و تجهیزاتی آموزش و پرورش استان بوشهر اختصاص یابد.
سالاری بر تلاش برای انسداد بی‌سوادی در سطح استان تاکید کرد و ادامه داد: همه مسئولان باید در این طرح بسیار مهم مشارکت کنند و زمینه باسوادی اقشار مختلف در سطح استان فراهم شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این نشست از اجرای پروژه مهر در همه مدارس استان خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی لازم انجام شده تا همزمان با روز بازگشایی مدارس پروژه مهر در استان بوشهر افتتاح شود.
ناصر کرمی از کمبود هزار و ۸۰۰ نیرو برای سال تحصیلی جدید خبر داد و اظهار داشت: این موضوع یکی از دغدغه‌های اصلی ما در سال تحصیلی جدید است که در تلاش برای رفع آن هستیم./

یک دیدگاه