گزینه ریاست کمیسیون‌های شورای بوشهر/ اظهارنظر یک نماینده درباره تغییر استاندار/ خبر وزیر نفت از آزمون استخدانی ۲۵۰۰ نفره

admin 1396-06-04 ۰
گزینه ریاست کمیسیون‌های شورای بوشهر/ اظهارنظر یک نماینده درباره تغییر استاندار/ خبر وزیر نفت از آزمون استخدانی ۲۵۰۰ نفره

دالکی خبر: خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

از میان مراکز شهرستان های استان، تنها بوشهر، گناوه و جم در ابتدای شروع بکار خود نسبت به انتخاب شهردار اقدام کردند. براین اساس میگلی نژاد شهردار بوشهر ابقا شد، در گناوه هم ماشاالله احمدی فرماندار دولت سابق و شهردار پیشین برازجان انتخاب گردید. در جم هم علی ماندگار شهردار سابق عسلویه انتخاب شد. در ۷ مرکز شهرستان دیگر استان هنوز در این خصوص جمع بندی صورت نگرفته است.

وزیر نفت با اشاره به متوقف شدن انتشار آگهی استخدام ۲۵۰۰ نفر در این وزارتخانه گفته: این آزمون را به بعد از رای اعتماد و تشکیل کابینه دولت دوازدهم موکول کردم، چون اگر در طول چند ماه گذشته فرآیند استخدام وزارت نفت آغاز می‌شد، عده ای من و وزارت نفت را به کار تبلیغاتی محکوم می‌کردند. زنگنه از آماده بودن آگهی استخدام خبر داد اما زمان دقیقی برای انتشار آن اعلام نکرد.

سخنان استاندار فارس به مناسبت هفته دولت در نمازجمعه دیروز شیراز ناتمام ماند. افشانی در پاسخ به یکی از معترضان که خطاب به وی می‌گفت نباید به شهدا پشت کرد، اظهار داشت: من از همه شما به شهدا نزدیک‌ترم. باید به عملکردها نگاه کرد تا بدانیم چه کسانی به شهدا نزدیک‌تر بوده‌اند. وی که سخنانش بارها از سوی نمازگزاران با اظهارالت غیرمرتبط یا صلوات قطع می‌شد، اظهار داشت: از مسؤولان ستاد نمازجمعه انتظار داشتم زمانی که ما را برای سخنرانی دعوت می‌کنند، فکری هم به حال پامنبری‌ها بکنند!

نماینده استان در لیگ برتر که فعلا صدرنشین مسابقات شده، عنوان بهترین تیم تازه صعود کرده در تاریخ لیگ برتر را نصیب خود کرده است. پارسی جنوبی جم بدون شکست، طی ۵ بازی گذشته ۱۳ امتیاز کسب کرده است.

«زانیار خسروی» خواننده پاپ که پنجشنبه شب در بوشهر اجرا داشته، عصر جمعه به بیمارستان شهدای خلیج فارس منتقل شده است. وی با علائم استفراغ و بدحالی به بیمارستان انتقال داده شد و بعد از اقدامات صورت گرفته، حالش بهبود یافت، اما کنسرت جمعه شب برگزار نشد.

بازار سیاه مجوز ثبت سفارش خودرو با قیمت‌های ۱۵ تا ۳۰میلیون تومانی باعث اعتراض رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو واقع شده است. به گفته وی، در شرایطی که ثبت سفارش واردات خودرو متوقف است، برخی دلالان بابت ثبت سفارش هر دستگاه خودرو ۱۵، ۲۰ و یا ۳۰ میلیون تومان مطالبه و عمدتا از بندر بوشهر واردات را انجام می دهند. طی روزهای اخیر نیز واردات ۲۰۰ خودروی لوکس از بندر بوشهر با وجود ممنوعیت ثبت سفارش خبرساز شد.

با توجه به اینکه یکی از اولین ماموریت های شوراهای جدید، انتخاب شهردار می باشد، در استان فقط شورای شهر جم نشست ارائه برنامه گزینه های شهرداری را به صورت علنی با حضور رسانه ها و فعالین اجتماعی برگزار کرد. رحیم جمالی، علی ماندگار و فرخ بنه‌گزی گزینه های نهایی این شهرداری بودند که نهایتا دیروز ماندگار شهردار پیشین عسلویه به این سمت انتخاب شد.

پس از یکماه، صید میگو در آبهای استان بوشهر ۶ شهریورماه به پایان می رسد. امسال طبق اعلام مسئولان شیلات، صید میگو حدود ۵۰ درصد رشد داشته است.

از شما چه پنهان، «وحید ترکی» عضو جدید شورای شهر دالکی در اولین روز شروع بکار خود، طی نامه ای به فرماندار دشتستان از این سمت استعفا و دلیل آن را مسائل خانوادگی اعلام نمود.

خودداری فرماندار بوشهر از حضور رسانه ها و حتی عکاس شورای شهر به مراسم تحلیف اعضای جدید با انتقاد رسانه ها مواجه شد. گویا برخی رسانه ها انتقاد خود از تعامل ضعیف جمشیدی با رسانه ها با مقامات استانداری نیز در میان گذاشته اند. این اقدام در شرایطی می باشد که در ادوار گذشته منعی برای حضور رسانه ها در چنین مراسمی نبود و در شهرهای بزرگ نیز پخش زنده تلویزیونی شد.

اخیرا تصویری از توافقات نمایندگان گیلان و وزیر نفت به منظور رای اعتماد به زنگنه در فضای مجازی منتشر شده است. این در حالی است که نمایندگان استان بوشهر به عنوان قطب انرژی کشور قبل از برگزاری جلسه رای اعتماد دیدار مشترکی با وزیر نفت نداشته، صورتجلسه ای برای گرفتن تعهد وزیر پیکش!

دو پروژه کارخانه سیمان دشتی و متانول کاوه دیر که پس از تاخیرهای مکرر، طبق وعده مسئولان استانی قرار بود در هفته دولت امسال به بهره برداری برسد، به ماههای آینده موکول شده است!

طی هفته گذشته توقف فعالیت چند روزه اتوبوس های بخش خصوصی که در مسیر روستاهای اطراف به مقصد بوشهر و بالعکس فعالیت دارند، باعث نارضایتی مردم شده و هزینه مضاعفی را جهت تردد با سواری ها روی دوش آنها گذاشته است. متاسفانه از یکطرف شهرداری بوشهر مسئولیتی در قبال خدمات دهی به حومه و خارج شهر برعهده نمی گیرد، از طرفی استانداری برای تقویت دهیاری یا شهرداری های این مناطق جهت تامین اتوبوس و وسایل نقلیه همگانی جهت تردد اهالی این مناطق اقداک موثری صورت نداده است.

برخی منابع خبر می گویند اقدام وزارت کشور درباره تغییر یا جابجایی استانداران از اواخر شهریور و خصوصا مهرماه آغاز می شود. اخیرا یکی از نمایندگان استان در مجلس به نقل از سالاری گفته: وی قصد ادامه حضور در بوشهر ندارد. برخی این اظهارنظر را مربتط به تغییرات در استانداری ها می دانند.

رباب عبیدی عضو دوره دوم شورای شهر بوشهر تصویر تبرئه خود از شکایت شهرداری به دلیل انتشار مطلبی انتقادی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد. وی در توضیح این حکم نوشته: «شهرداری بوشهر چند وقت گذشته از اینجانب بابت انتقاد از المان میدان انقلاب و عدم استفاده از نظرات متخصصین و مشاورین دلسوز، به اتهام نشراکاذیب شکایت کرد، ولی در مرحله بازپرسی قرار منع تعقیب صادر شد، اما پس از اعتراض مجدد شهرداری، دادگاه کیفری به موضوع رسیدگی و حکم بر تبرئه اینجانب داد. در رای صادره به حق انتقاد و مترادف ندانستن انتقاد با نشر اکاذیب اشاره شده است.»

واحدهای تولیدی استان از ارائه اطلاعات واهمه دارند. گویا واحدهای تولیدی استان در طرح های افکار سنجی و آمار گیری اطلاعات درستی ارائه نمی کنند. گفته می شود دلیل این پنهان کاری نبود اعتماد به دستگاهها و ترس از برآوردهای مالی برخی ادارات از تولیدی ها بوده است.

خبر می رسد اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده برای انتخابات ریاست هیات فوتبال استان تا ۱۵ شهریور نهایی خواهد شد. ۱۷ نفر برای این انتخابات نام نویسی کرده و اننتخابات هم در اوایل مهرماه برگزار می شود.

با گذشت ۵ ماه از سال، اما ذی حسابان دهیاری های استان تاکنون حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده اند. ذی حساب دهیاری ها یا عاملین مالی مستقر در بخشداری های استان وظیفه نظارت بر اسناد، دفاتر، رویدادهای مالی دهیاری ها و نظارت بر بودجه بندی دهیاری های هر بخش از استان را بر عهده دارند. تعداد کل ذی حسابهای دهیاریهای استان ٢٣ نفر است.

تصویری از ائمه جمعه دیلم، گناوه و جم در مراسم حج امسال. این روحانیون همگی اهل شهرستان دیر می باشند.

گویا شورای آبپخش قرار نیست شورا شود! دومین نشست شورای پنجم شهر آبپخش که به دستور فرماندار دشتستان و با دعوت کتبی رییس شورا از اعضا صورت گرفته بود، با غیبت دو عضو به حد نصاب نرسید تا وضعیت انتخاب شهردار و سرپرست شهرداری در هاله ای از ابهام باشد. این در حالی است که همین دو عضو (مصطفی رضایی و تماری) در جلسه روز قبل تر هم شرکت نکرده تا شورا رسمیت نیابد. اختلافات در شورای چهارم شهر آبپخش به حدی بود که آن شورا در دو سال پایانی هرگز جلسه ای نداشت و عملا تعطیل بود هر چند رسماً منحل نشد و شهروندان ابپخشی امیدوار بودند در شورای پنجم وضعیت بهبود یابد ولی به نظر می رسد اختلافات دامنه دار اعضا، به شورای پنجم نیز رسیده باشد.

استان بوشهر در هفته دولت امسال پروژه شاخص کلنگ زنی یا افتتاح که پای وزرای جدید را به استان باز کند، نداشت.

در اسکناس‌های هزار تومانی جدید مقابل عدد «یک» لاتین، هیچ صفری قرار ندارد. اتفاقی که می‌تواند به معنای حذف نرم چهار صفر از پول ملی ایران باشد

خبر می رسد این هفته در دومین جلسه شورای چهارم ترکیب کمیسیون های تخصصی و روسای آن مشخص می شود. شنیده می شود برای کمیسیون عمران پویا دولابی و اکبر توسلی، کمیسیون بودجه و حقوقی کیوان هاشم زاده و طاهره شمشیری، کمیسیون فرهنگی مهرزاد آسایش و ندا عبدالله زاده و در کمیسیون بانوان و خانواده نیز دو بانوی عضو شورا (شمشیری و عبدالله زاده) کاندیدای مطرح ریاست آنها هستند.

شنیده شده در یکی از شهرداری های استان، در آخرین روز فعالیت شهردار پیشین ۹۰۰ میلیون تومان تزریق اعتبار شده که بخش عمده آن با صدور چک هایی به بدهکاران برداشت شد. اعضای شورای جدید معتقدند باید در این خصوص اولویت بندی صورت می گرفت تا حساب شهرداری در ابتدای دوره جدید خالی نباشد.

شنیده می شود هفته پیش در یکی از فازهای پارس جنوبی کارگری غیربومی که ۲۸ سال سن داشته، در انبار اقدام به خودکشی به شکل حلق آویز کرده است.

یک دیدگاه