زمزمه تغییر اولین مدیر استانی در دولت دوازدهم/ تلاش عضو ناراضی علیه رییس شورای شهر بوشهر/ امتیاز نفتی به استان فارس

admin 1396-06-12 ۰
زمزمه تغییر اولین مدیر استانی در دولت دوازدهم/ تلاش عضو ناراضی علیه رییس شورای شهر بوشهر/ امتیاز نفتی به استان فارس

دالکی خبر:خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

شنیده مدیرکل یکی از دستگاههای حمایتی استان که عملکرد وی از سوی مرکز مطلوب ارزیابی نشده، در آستانه تغییر می باشد. گویا به دلیل برخی چالش های درون مجموعه طی مدت اخیر، اینبار گزینه مدیرکلی از خارج سازمان در آستانه صدور حکم قرار گرفته و برخی نمایندگان استان هم در جریان موضوع قرار گرفته اند.

براساس پیشنهاد چینی‌ها احداث خطوط ریلی تهران – مشهد و تهران- تبریز که با انرژی برق کار می کند می‌تواند به روش تهاتر با نفت ایران انجام شود. قبلا استاندار وعده شروع راه آهن در سالجاری از طریق فاینانس خارجی داده بود، ولی گویا این پروژه در اولویت سرمایه گذاران چینی قرار نگرفته است.

زمزمه هایی درباره جمع آوری دفتر پارس شمالی از تنگستان و انتقال نیروهای آن به سایت پارس دو در کنگان شنیده می شود. این موضوع علاوه بر اینکه نگرانی کارکنان به دلیل مشکلات تامین مسکن و انتقال خانواده در پی داشته، این زمینه را در پی دارد که حالاحالاها تمایلی به شروع پروژه میدان پارس شمالی که در سه شهرستان استان قرار دارد، وجود ندارد.

مراسم سالگرد شهادت رئیسعلی دلواری فردا یکشنبه با حضور سرلشکر جعفری فرمانده سپاه پاسداران در شهر دلوار برگزار می شود.

خبر می رسد مالک باشگاه شاهین درخصوص برخی مطالبات خود، پیگیری هایی صورت داده که منجر به حکمی درباره «علی افراشته» مدیر وقت باشگاه شاهین هم شده است. این اتفاق در شرایطی رخ داده که نزدیکان افراشته می گویند وی در دوران حضورش در شاهین همه مطالبات این باشگاه را پرداخت کرده و صدور چک های شخصی توسط وی هم برای رتق و تفق امورات این باشگاه بوده که اکنون منجر به چنین اتفاقاتی شده است.

در پی برخی مباحث درباره جانمایی محل جدید بازار هفتگی عالیشهر در اراضی روستای بنه گز تنگستان، شهرداری عالیشهر اعلام کرده: طبق سند ثبتی، شهر عالیشهر ۱۰۰۰هکتار وسعت دارد و اراضی از اراضی واقع در محدوده شهر می باشد. این شهرداری نیز از طریق ضوابط قانونی نسبت به تغییر کاربری ملک مذکور اقدام نموده، لذا زمین در نظر گرفته شده برای بازار هفتگی (سه شنبه بازار) جزو اراضی جنگل بنه گز نبوده است.

تاخیر ۵ ماهه در پرداخت کمک هزینه مراکز نگهداری غیردولتی معلولان استان باعث انتقاد آن شده است.

در برخی محافل از پولادی ریشهری به عنوان گزینه احتمالی مدیرکلی بهزیستی استان یاد می شود.

اهالی روستای بهارستان جم می گویند: با وجود وعده‌های استاندار درباره ارتقای این روستای ۶ هزارنفری به شهر تا پایان سال گذشته، اقدامی صورت نگرفته و مشخص نیست که این وعده‌های مسوولین چه زمانی می‌خواهد عملی شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفته: نیروگاه هسته‌ای بوشهر با وجود داشتن طلب ۷۰۰ میلیارد تومانی از وزارت نیرو همچنان پابرجاست و در مسیر خدمت رسانی تلاش می‌کند.

از شما چه پنهان، کمیسیون زنان شورای شهر بوشهر در دست آقایان قرار گرفته است. شنیده شده است از سه کرسی این کمیسیون، در انتخابات صورت گرفته دو کرسی آن به آقایان اکبر توسلی و مهرزاد اسایش و یکی دیگر به ندا عبدالله زاده رسیده است. این در حالیست که طاهره شمشیری نیز از گزینه های این کمیسیون بوده است. هنوز از انگیزه و تصمیم مردانه شورای شهر بوشهر اطلاعی دریافت نشده است.

براساس آمار پزشکی قانونی، سال گذشته ۱۸۶ مورد پرونده درخواست سقط جنین در اداره پزشکی قانونی استان تشکیل شده که نسبت به سال قبل تر ۳۰ درصد رشد نشان می دهد. از این میان برای ۱۴۶ مورد مجوز صادر گردید. این آمار جدای از سقط جنین های غیررسمی می باشد، چرا که پزشکی قانونی معاون مجوز سقط را قبل از ۴ ماهگی و آن هم درصورتی که سلامت مادر و جنین در خطر باشد، صادر می کند.

گفته می شود یکی از اعضای شورای شهر بوشهر این روزها در تکاپو علیه ابوذر دهدار رییس فعلی شورا می باشد. ظاهرا وی که نتوانسته بود با سه نماینده لیست امید به توافق برسد پیگیر طرحی برای تغییر ریاست شورا قبل از مهلت قانونی یکساله می باشد.

شنیده شده مهرماه و پس از پایان تعطیلات مجلس شورای اسلامی، لایحه منطقه آزاد بوشهر در صحن علنی مطرح و بررسی می شود. این برای چهارمین بار است که لایحه مناطق آزاد جدید در دستور کار مجلس قرار می گیرد.

شورای شهر وحدتیه دشتستان که برای انتخاب شهردار، جهت دریافت رزومه افراد واجد شرایط فزاخوان عمومی زده، از میان گزینه های نهایی، احتمالا روی “پری اسماعیلی” اجماع خواهد کرد. وی بومی وحدتیه و کارشناس فعلی دفتر شهری و شوراهای استانداری است که گویا رای ۳ عضو شورا را با خود دارد.

رییس سه کمیسیون شورای شهر بوشهر انتخاب شدند. براین اساس، روح الله نصرتی به عنوان رییس کمیسیبون سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر بوشهر انتخاب شد. ندا عبدالله زاده هم نایب رییس این کمیسیون گردید.همچنین اکبر توسلی رییس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر شد. پویا دولابی هم نایب رییس کمیسیون شد. در کمیسیون فرهنگی هم «مهرزاد آسایش» رییس و عبدالخالق برزگرزاده هم نایب رییس شد. رییس دو کمیسیون بودجه و زنان هم این هفته مشخص می شود که احتمالا به ترتیب هاشم زاده و عبدالله زاده می باشند.

شماری از متقاضیان آزمون استخدامی شرکت تعمیرات و پشتیبانی نیروگاه اتمی بوشهر که ۱۵ اردیبهشت برگزار شد، می گویند: پس از حدود ۳ ماه و نیم هنوز نتایج آن اعلام نشده، این در حالیست که عرف اعلام نتایج آزمون های استخدام کشوری حدود ۴۰ الی ۶۰ روز است.

دکتر محمدجوادحق‌شناس رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران شد. وی اصالتا تنگستانی و مدیرمسئول روزنامه توقیف شده اعتماد ملی است.

دو نماینده استان به خارج از کشور سفر می کنند. قرار است سعادت نماینده دشتستان با اعضای کمیسیون کشاورزی سفری ۴ روزه به فرانسه و ۸ روزه به اسپانیا داشته باشد. خدری هم با اعضای کمیسیون انرژی عازم چین می شود.

دادستان بوشهر با اشاره به بازداشت ۵ خدمه شناور عربستانی در ماه گذشته در آبهای استان گفته: کیفرخواست آنها به اتهام تجاوز به آب‌های ایران و صید غیرمجاز صادر و پرونده به دادگاه ارسال شد.گفتنی است خدمه این شناورها هندی و پاکستانی بوده اند.

عالیشهر بدون شهردار و سرپرست شهرداری می باشد. گویا پس از انتخاب مهدی قائدی به عنوان شهردار عالیشهر، دو عضو شورا که موافق گزینه انتخابی نبودند در جلسات شورا شرکت نمی کنند و سرپرست هم استعفا داده است.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم خواستار جلوگیری از فعالیت شناور اروس مهیار در مسیر خارگ شده و در کانالش نوشته: بعد از انقلاب تا الان سابقه نداشته به شخص حقیقی مبلغ پنج میلیارد وام بلاعوض برای شناور بدهند، تخلفات در این خصوص را تا حصوصل نتیجه پیگیری می کنم. وی ادامه داد: فرایند واگذاری این تسهیلات، عدم برگزاری مناقصه، تکلیف اداره بندر به ساخت در یک شرکت خاص، انتقال مسیر شناور از بوشهر به گناوه گوشه ای از تخلفات صورت گرفته هست که اینجانب به جد پیگیر آن هستم، از این رو از تمام سازمانهای نظارتی و استاندار که دل در گرو بیت المال دارند انتظار دارم نسبت به این قضیه ورود جدی داشته باشند‌.

شنیده شده یکی از موسسات مالی در بوشهر که به دلیل مشکل نقدینگی تعظیل شده، پرداخت مطالبات سپرده گذاران به پرداخت اقساط وام گیرندگان قبلی منوط کرده است. براین اساس در محضر نیز تعهداتی بین طرفین ردوبدل شده و سپرده گذاران برای پس گرفتن سپرده های خود باید منتظر پرداخت اقساط طرف مقابل باشند.

فارس به‌عنوان منطقه فناوری نفت و گاز جنوب کشور تعیین شد. به گفته استاندار فارس، این موضوع از سوی معاونت علمی و فناروی ریاست جمهوری مصوب شده است. محمدعلی افشانی گفته: با این مصوبه نیروی انسانی کارآمد در فارس به خوبی تربیت خواهند شد و در توسعه صنایع نفت و گاز نقش بیشتری خواهند داشت.

یک دیدگاه