نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در گفتگو با «خلیج فارس»: استانداران جدید غیربومی خواهند بود/ نظر ما روی مقتدایی است

admin 1396-06-19 ۰
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در گفتگو با «خلیج فارس»: استانداران جدید غیربومی خواهند بود/ نظر ما روی مقتدایی است

دالکی خبر: این روزها با قطعی شدن تغییر استاندار بوشهر، افکار عمومی در انتظار تعیین جایگزین وی از سوی دولتی ها هستند، هرچند حواشی پیرامون استاندار فعلی و از سویی سیاست دولت دوازدهم مبنی بر انتصاب استانداران غیربومی، رمق و انگیزه ای هم برای دفاع از گزینه های بومی نگذاشته است؛ اگرچه گزینه های بومی که قابلیت جلب نظر دولت و وزارت کشور جهت حضور در بوشهر داشته باشند در اقلیت هستند.

به گزارش دالکی خبر به نقل از «خلیج فارس»؛ در همین خصوص طی یک هفته اخیر نام های متعددی در فضای رسانه ای و عمدتا کانال های تلگرامی مطرح شده که در سطح استانداری بوشهر نمی باشند و به نظر می رسد عمدتا برای تست افکار عمومی و فضای سیاسی بوشهر است تا در صورت فراهم بودن شرایط، زمینه برای معرفی آنها به دولت فراهم گردد.

در این بین، افکار عمومی از نمایندگان بوشهر در مجلس توقع دارند دولتی ها را مجاب کنند اکنون که سیاست بر انتصاب استانداران غیربومی قرار گرفته، برای بوشهر فردی توانمند، با سابقه مدیریت کلان و دارای زمینه تعامل با مرکز تعیین شود، نه چهره ای که بوشهر را محلی جهت کارآموزی و پله ترقی ببنید.

همان روند نامبارکی که در دولت نخست روحانی رقم خورد و بوشهر به دوره آزمون و خطای مدیریت ارشد مبدل شد و پس از کسب تجربه، اکنون برای استانداری های دیگر مطرح شده است.

گزینه اول نمایندگان برای استانداری مقتدایی می باشد

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس می گوید: بنای دولت دوازدهم تعیین استانداران غیربومی است و این رویه در همه استان ها خواهد بود، مگر آنکه استثنایی وجود بیایید.

عبدالحمید خدری در گفتگو با «خلیج فارس» ادامه داد: اگرچه سیاست دولت این نیست که خیلی نظرات مجامع نمایندگان استانی را در خصوص استانداری ها موردتوجه قرار دهد، ولی طی روزهای اخیر چندین بار واعظی رییس دفتر رییس جمهور با بنده در زمینه گزینه های استانداری تماس گرفته و بنده همراه خانم الماسی نماینده جنوب استان که در تهران بودیم، با برخی از گزینه ها هم نشست هایی داشته ایم. البته اقای سعادت همراه کمیسیون کشاورزی در ماموریت خارج کشور است و آقای شهریاری هم در تهران نبودند.

وی ادامه داد: اولویت ما عبدالحسین مقتدایی استاندار سابق هرمزگان و خوزستان می باشد که به دولت هم اعلام شده است. هدف ما این بود که حتی اگر دولت هم در خصوص این گزینه مقاومت نشان دهد، ولی سطح توقع نمایندگان و استان را در خصوص مدیریت ارشد متوجه شود، نه اینکه سراغ افرادی بروند که برای دوره کارآموزی و کسب تجربه به بوشهر می آیند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه بوشهر در دولت دوازدهم نیازمند ژنرال می باشد نه افراد تازه کار، خاطرنشان کرد: با توجه به ارتباطاتی که با دولت وجود دارد، خوش بین هستیم فردی با سابقه مدیریت ارشد، توسعه نگر و دارای شناخت از جغرافیا و چالش های استان برای استانداری تعیین شود تا با همراهی دولت، زمینه ساز تحرک و توسعه جدی تر در استان شود.

وی افزود: خوش بین هستیم دولت نظر نمایندگان را در این خصوص مورد توجه قرار دهد و گزینه های غیربومی دیگری هم که برای استانداری مطرح شده، در حد و اندازه مقتدایی هستند.

خدری درباره اینکه گزینه های غیر از مقتدایی چه افرادی می باشند؟ می گوید: چون ممکن است اعلام نامشان در مقطع فعلی مفید نباشد، اکنون اشاره ای به اسامی نمی کنم، ولی به نظر می رسد طی هفته آینده پرونده استانداری بوشهر به هیات دولت خواهد رفت.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در پاسخ به سوالی درباره مطرح شدن فتح الله حقیقی معاون سابق سیاسی امنیتی استانداری بوشهر برای جایگزینی سالاری گفت: ایشان هم از سوی وزارت کشور پیشنهاد شد و قرار بود یکشنبه پرونده اش به دولت برود، ولی به دلیل مخالفت برخی نمایندگان، از گزینه ها خارج گردیده است.

یک دیدگاه