در نشست علنی شورا چه گذشت؛ ایراد فرمانداری به مصوبه انتخاب شهردار بوشهر چه بود؟/ تسریع در تقاطع غیرهمسطح بوشهر

admin 1396-06-19 ۰
در نشست علنی شورا چه گذشت؛ ایراد فرمانداری به مصوبه انتخاب شهردار بوشهر چه بود؟/ تسریع در تقاطع غیرهمسطح بوشهر

دالکی خبر: جلسه علنی شورای شهر بوشهر با حضور اعضای آن در شرایطی برگزار شد که…

دالکی خبر: جلسه علنی شورای شهر بوشهر با حضور اعضای آن در شرایطی برگزار شد که پس از تصمیم گیری درباره هزینه پرداختی سرویس مدارس به سازمان حمل و نقل شهرداری، نامه فرمانداری در خصوص ایراد به اولین مصوبه شورای جدید بررسی شد.

به گزارش دالکی خبر به نقل از«خلیج فارس»؛ شورای پنجم بوشهر که اول شهریورماه رسما فعالیت خود را آغاز کرده بود، در اواین مصوبه، با ابقای میگلی نژاد به عنوان شهردار موافقت کرد.

در شرایطی که پیش از این در فضای مجازی عنوان شده بود کمیته انطباق مستقر در فرمانداری،مصوبه انتخاب میگلی نژاد به عنوان شهردار را رد کرده، در نامه ارسالی فرمانداری که در صحن شورا قرائت شد، تنها ایراد وارده بر این مصوبه چنین موضوع ذکر گردیده که باید در فرم مشخصی ارسال شود؛ شیوه ای که بجای اعلام کتبی مصوبه توسط رییس شورا به فرمانداری، اعلام شده باید اسامی موافقان و مخالفان مصوبات نیز در فرم مشخصی ذکر و ارسال شود.

ندا عبدالله زاده و طاهره شمشیری هم تاکید داشتند که نامه فرمانداری، ایراد شکلی بر مصوبه شورا است و درخصوص ماهیت آن مخالفتی نشده است.

در این خصوص، برخی اعضای شورا اعتقاد داشتند روند قانونی اعلام مصوبات شورا به این شکل است که مصوبه از سوی رییس به فرمانداری اعلام شود و در اواخر شورای قبل هم که این شرایط توسط فرمانداری مطرح شد، با استعلام از شورای عالی استان ها بر شیوه قبلی صحه گذاشته شده است.

نهایتا «ابوذر دهدار» رییس شورا از ارسال مصوبه انتخاب شهردار در قالب فرم مورد تقاضای فرمانداری خبر داد.

پیشنهاد حمایت از نماینده استان در لیگ برتر فوتبال بانوان

در این جلسه ندا عبدالله زاده عضو شورا با اشاره به حضور تیم فولاد نوین بوشهر در مسابقات لیگ برتر فوتبال بانوان گفت: مجموع هزینه این تیم در یک فصل کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان می شود و با توجه به اینکه اغلب ترکیب آن بومی هستند، حمایت از این تیم می تواند در قالب باشگاه شاهین شهرداری باعث انگیزه بانوان دیگر شود.

وی پیشنهاد کرد با توجه به قرعه کشی لیگ برتر بانوان و جهت تسریع در کمک به آن، نامه درخواست شان به شهرداری ارسال شود تا در صورت موافقت آنها، با نام شهرداری در لیگ شرکت کنند.

درخواست تسریع در تقاطع غیرهمسطح بوشهر

وی همچنین با اشاره به ضرورت نظارت جدی تر شورا بر شهرداری گفت: یکی از مواردی که گلایه های مکرر مردمی در پی داشته، کندی در پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی می باشد که به اندازه گذشته تیم کاری در پروژه دیده نمی شود، از این رو باید در این خصوص از شهرداری گزارش عملکرد پروژه و زمان اتمام آن درخواست شود.

در این خصوص کیوان هاشم زاده عضو شورا با اشاره به اظهارنظر اخیر شهردار مبنی بر تکمیل این پروژه تا آخر سال گفت: چند روز پیش که با شهردار منطقه دو نشستی داشتم، وی بیشترین دلیل تاخیر در پروژه را ناشی از عدم همکاری برخی دستگاههای مسئول دانست و ابراز امیدواری می کرد در صورت تامین اعتبار، این پروژه حتی طی سه ماه پاییز قابلیت اتمام دارد.

انتقاد از نصب بنرهای متعدد در شهر

پویا دولابی عضو شورا هم در نطق پیش از دستور خود نسبت به حجم زیاد نصب بنرها در قالب داربست در شهر خصوصا مقابل شهرداری انتقاد کرد و خواستار آن شد که این تذکر از سوی رییس شورا به مسئولان شهرداری اعلام شود.

در این بین، ظاهره شمشیری با اشاره به ممنوعیت نصب داربست براساس مصوبه شورای سوم که همچنان به قوت خود پابرجاست، تاکید کرد: وقتی شورا و شهرداری به این موضوع پایبند نباشند، نمی توان از شهروندان انتظار توجه به قانون داشت که این موضوع باید سریع تر موردتوجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: همچنین بیلبوردهایی که در اختیار سازمان فرهنگی شهرداری است، نباید به تبریک برای اعضای شورا اختصاص یابد، چون شائبه استفاده شخصی از آن بر می آید، از این رو کارکرد این فضاهای تبلیغاتی باید برای پیام های شهروندی مورد استفاده قرار بگیرد.

انتقاد عضو شورا از انتصاباتش شهردار

در این جلسه اکبر توسلی عضو شورا نیز گفت: درخصوص انتصابات اخیر شهردار صحیح آن است که ابتدا حکم شهردار تایید و ابلاغ شود، سپس این تغییرات براساس شرایط احراز دنبالل شود.

وی ادامه داد: صحیح نیست بجای سرپرست در سازمان ها، سرپرست تعیین شود، ضمن اینکه برخی از انتصابات هم شرایط احراز را طی نکرده و احتمال تغییرات بعدی هم هست.

در این بین طاهره شمشیری با بیان اینکه سرپرست بجای سرپرست منصوب کردن صحیح نیست، گفت: البته درباره مسئولان برخی مجموعه های شهرداری تذکراتی از سوی برخی دستگاههای نظارتی بوده و طبق پیگیری ها، تغییرات شهرداری در این راستا بوده است.

توقف احداث دکه های ساحلی مقابل ساحل

همچنین در این جلسه شمشیری عضو شورا با اشاره به نصب دکه هایی مقابل ساحل (روبروی عمارت امیری) گفت: حامی سرمایه گذاری هستیم، اما چون این طرح فراخوان عمومی نداشته، شهرداری آن را متوقف کرده و قرار است لوازم آن جمع آوری شود تا در شرایط دقیق تری چنین طرح هایی اجرا گردد.

سرنوشت خیابان های سنگفرش چه شد؟

در این جلسه، اعتراض چندی پیش کسبه خیابان های سنگفرش بوشهر درباره طرح شهرداری جهت بستن این معابر مطرح شد که پویا دولابی نایب رییس کمیسیون عمران شورا گفت: قرار شده این هفته جلسه ای با حضور مشاور طرح و مسئولان عمرانی شهرداری تشکیل و نتیجه نهایی به جلسه آینده شورا ارائه می شود.

انتخاب نماینده دوم در شورای شهرستان

در این جلسه همچنین تعیین نماینده دوم در شورای شهرستان مطرح گردید که هاشم زاده و شمشیری کاندیدا شدند و شمشیری انتخاب گردید. پیش از این برزگرزاده به عنوان نماینده اول در شورای شهرستان تعیین شده بود.

دو کاندیدا برای سخنگویی شورا

همچنین در این جلسه موضوع تعیین سخنگوی شورا مطرح شد که کیوان هاشم زاده و روح الله نصرتی کاندیدا بودند، ولی به دلیل خروج برخی از اعضا در اواسط جلسه شورا، مقرر شد در هفته آینده با حضور همه اعضا سخنگو انتخاب شود.

یک دیدگاه