دردسرهای یک «ژن خوب» در بوشهر!/ گزینه‌های نهایی استانداری/ انتقال سردار جمیری به سپاه یزد

admin 1396-07-01 ۰
دردسرهای یک «ژن خوب» در بوشهر!/ گزینه‌های نهایی استانداری/ انتقال سردار جمیری به سپاه یزد

دالکی خبر: خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

شنیده می شود پرونده انتصاب مصطفی سالاری به استانداری گیلان طی هفته جاری در دولت مطرح می شود. در صورت تحقق این خبر، با توجه به اینکه هنوز گزینه نهایی استانداری بوشهر مشخص نشده، گراوند معاون سیاسی، سرپرستی استانداری را عهده دار می شود.

شنیده می شود علاوه بر نیکبخت استاندار کنونی همدان، دیگر گزینه های جدی استانداری بوشهر شامل این افراد می باشد: «اسماعیل دوستی» عضو شورای چهارم تهران و استاندار اسبق کهکیلویه و بویراحمد، «رضا اصلاحی» حقوقدان و منشی ویژه رییس دولت اصلاحات و «علی آقازاده» سرپرست جدید معاونت توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان و شهردار سابق کرج و علی زینی وند فرماندار محلات. شنیده می شود با عملکرد منفعل مجمع نمایندگان استان، هرکدام از این چهره ها توسط افراد خاصی در مرکز جهت رسیدن به استانداری حمایت می شوند و گویا هرکدام نفوذ بیشتری داشته باشند، کلید استانداری را دریافت خواهند کرد.

باخبر شدیم سردار فتح الله جمیری فرمانده سابق سپاه استان بوشهر به همین سمت در سپاه الغدیر استان یزد منصوب می شود. گویا معارفه وی دوشنبه برگزار خواهد شد.

سایت دیر نیوز با اشاره به انتشار گزارش عملکرد ۴ ساله استاندار بوشهر در یکی از سایت های نزدیک به ایشان که بهره برداری دهکده گردشگری دیر نیز در میان آنها عنوان شده، نوشت: پس از این اتفاق، مردم بندردیّر تمام نقاط ساحلی و غیرساحلی این شهرستان را در پی یافتن این دهکده گردشگری زیرپا گذاشته اند و به چیزی دست نیافته اند، امیدواریم سایر موارد ذکر شده در این گزارش دقیق باشد.

با برگزاری پنجمین دوره انتخابات کانون وکلای دادگستری استان بوشهر، افراد زیر به عنوان هیات مدیره تعیین شدند: عبدالصمد دولاح ۲۰۱ رای | سیروس شهریاری ۱۷۴ رای | صفدر یوسفی ۱۶۵رای | نادر آران ۱۵۳ رای | مهدی شعبان زاده ۱۴۷ رای.

میثم زمان آبادی سردبیر سابق همشهری ورزشی (از نشریات وابسته به شهرداری تهران) از پیگرد قضایی محمدجوادحق شناس عضو شورای شهر به اتهام نشراکاذیب خبر داد. حق شناس اخیرا از برخی تخلفات در این نشریه سخن به میان آورده بود.

لقمان پارسی‌نیا که پیش از این مدیر مالی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بود، به مدیرکلی مالی سازمان بنادر کشور منصوب شد.

حجت‌الاسلام کردمیهن، متهم حمله به سفارت عربستان برای سخنرانی در ایام محرم به مسجد امام حسین بوشهر دعوت شده است.

در جریان معارفه علی پولادی ریشهری به مدیرکلی بهزیستی استان، خدیجه پوربهی مدیر سابق از آنچه کم لطفی برخی همکارانش نامید گلایه کرد و به شرح برخی اقدامات در ۲۲ ماه مسئولیتش در این اداره پرداخت. محسنی رییس سازمان بهزیستی کشور هم در سخنان خود گفت: به پوربهی مدیر سابق استان پیشنهاد یکی از ادارات ستادی در تهران داده شد که نپذیرفتند، ولی ما روی پیشنهادمان هستیم و قرار شد وی بیشتر فکر کند.

معاون عمرانی شهرداری بوشهر تغییر کرد. طی حکمی از سوی میگلی نژاد، کوروش سلطانی به عنوان سرپرست معاونت عمرانی تعیین شد. وی قبلا دبیر کمیسیون عمران شورای شهر و از فعالین پویش بافت تاریخی بوشهر بود. گفته می شود صدرالله حیدری معاون سابق نیز یکی از گزینه های شورای شهر چغادک برای تصدی شهرداری می باشد.

تاکنون حکم ۱۶ شهردار استان که در دوره جدید شوراها انتخاب شده اند، صادر گردیده است. علاوه بر میگلی نژاد شهردار مرکز استان که حکمش به امضای وزیر کشور رسید، احکام سایر شهردارانی که توسط استاندار حکم شان امضا شده به این شرح است: محمدحسن محمدی، برازجان/ رحیم جمالی،کنگان/ یوسف امیرزاده، کلمه/ علی زبردستیان، آباد/ مصطفی تفضلی‌نیا، آبدان/ ارسلان حصیری، بردخون/ ابوالقاسم شریفی،سعدآباد/ هوشنگ احمدی،دوراهک/ مهدی قائدی،عالیشهر/ ماشاالله احمدی،گناوه/ یدالله مرادی ،تنگ ارم/ عزیزالله ندری، دلوار/ خداکرم عباس‌زاده، عسلویه/ فرخ بنه‌گزی، امام حسن و سروش گرمسیری، دالکی.

۳ مرکز شهرستان استان هنوز شهردار جدید خود را نشناخته اند. شهرهای دیر، دیلم، اهرم از آن جمله اند. گویا در اهرم دو جلسه برای تصمیم گیری در این خصوص برگزار شده، ولی به دلیل غیبت دو عضو از ۵ عضو شورا بی نتیجه ماند.

دکتر اکبر منصوری نسب رییس دانشکده فنی امام خامنه‌ای بوشهر به‌عنوان عضو شورای دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور منصوب شد.

اسماعیل تبادار استاندار جدید فارس، در اولین حکم خود، علی‌مدد جهرمی را مشاور سرمایه‌گذاری استاندار منصوب کرد. وی سابقه مدیرکلی گمرک بوشهر در دهه ۸۰ دارد. تبادار همچنین در اولین روز پس از استاناری از ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شیراز بازدید و بر اتمام آن تاکید کرد، در اولین سفر شهرستانی هم از بزرگراه دشت ارژن- قائمیه بازدید کرد.

جمال انصاری با حکم وزیر دادگستری به ریاست سازمان تعزیرات حکومتی کشور منصوب شد. وی طی سالهای ۷۹ تا ۸۵ رییس دادگستری استان بوشهر بود.

هاشمی تختی رییس مجمع نمایندگان هرمزگان و معاون سابق استانداری بوشهر در مراسم تودیع جادری از استانداری گفت: از نکات قابل توجه و بزرگ در دوره جادری، ایستادگی در مقابل تجزیه شهرستان پارسیان بود. وی ادامه داد: به ما گفتند که میخواهیم پارسیان را توسعه دهیم ما گفتیم بودجه را به ما بدهید ما خودمان توسعه می دهیم فلذا سازمان محیط زیست اعلام کرده است از لحاظ محیط زیستی نمی شود در آن منطقه زمینه های توسعه ای را مستقر کرد. گفتنی است در اواخر دولت سابق، مصوبه ای در خصوص الحاق برخی روستاهای پارسیان به استان فارس مصوب شد که دسترسی این استان به دریا هدف آن بود و اعتراضات گسترده ای را در استان هرمزگان در پی داشت.

پس از آنکه امام جمعه خورموج گفته بود «پارتی‌های شبانه و عکس‌های مختلط با همراهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی انجام می شود، سرپرست این اداره خطاب به حجت الاسلام مصلح پاسخی منتشر کرد که در بخشی از آن آمده: «کاش به معنای پارتی توجه می کردید، ضمن اینکه کجا چنین اتفاقی افتاده که ما از آن بی خبریم. کاش تحقیق می کردید تا سخن بی پایه و بی اساس از تریبون مقدس نمازجمعه بیان نشود.»

اما بشنوید از دردسرهای «ژن خوب» در بوشهر! یکی از روسای مراکز آموزش عالی بوشهر توسط فرزند یک مدیرکل مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. ظاهرا فرزند یکی از مدیران کل که در مرکز آموزشی زیرمجموعه همین اداره شاغل شده است، پس از درگیری لفظی با رییس، با میله گرد به وی حمله کرده و پس از جدایی و وساطت کارکنان، بازهم ماجرا ادامه یافته و این فرد به خودروی رییس مرکز آموزشی هم آسیب زده است. گویا تذکر اقای رییس به فرزند مدیرکل درباره رعایت انضباط اداری در ورود و خروج زمینه ساز این درگیری بوده است.

براساس گزارشی که بانک مرکزی درباره وام های پرداختی ازدواج در ۱۱ استان های کم برخوردار و محروم منتشر کرده، استان خوزستان با پرداخت تسهیلات ازدواج به ۲۸ هزار نفر در جایگاه اول و خراسان جنوبی با پرداخت تسهیلات به ۴ هزار نفر در رده آخر قرار دارند. در این بین بوشهر هم تنها سه پله بالاتر از رتبه آخر این گزارش می باشد.

شنیده شده احتمال تغییراتی در تفویض اختیار مالی شهردار مرکز استان و کاهش آن از سقف ۵۰۰ میلیون تومان کنونی وجود دارد.

با وجود تبلیغات صورت گرفته درباره مصوبه ساماندهی ته لنجی، تعاونی های لنجداران گناوه و دیلم از کاهش درآمد خود پس از اجرای آن سخن گفته و خواستار اصلاحاتی در آئین نامه آن شده اند.

اگر اتفاق غیرمنتظره ای رخ ندهد، یکی از مدیران فعلی استان بوشهر از سوی وزیر اقتصاد به عنوان رییس سازمان اموال تملیکی کشور منصوب خواهد شد.

«تجربه عسلویه در توسعه مُکران تکرار نمی شود.» این مطلب را پرویز حناچی، مشاور وزیر راه و شهرسازی گفته و ادامه داد: در توسعه سواحل مُکران مطالعات خوبی صورت گرفته تا تجربه توسعه بی ضابطه و آسیب زا که مشابه آن در عسلویه شاهد بودیم، تکرار نشود.

شهریاری، نماینده دشتی و تنگستان با اشاره به عدم اجماع نمایندگان استان بر سر گزینه های استانداری، گفت: اگر استاندار تعیین شود، با توجه به ارتباطاتی که در دولت دارم، من در جریان قرار می گیرم. در همین حال خدری نماینده مرکز استان هم در مصاحبه ای بدون ذکر نام، همین ادعا را کرده است.

شنیده شده مسعود تنگستانی بخشدار کنونی آبدان گزینه معاونت سیاسی فرمانداری دیر می باشد.

دست آخر اینکه با توجه به نتایج ضعیف ایرانجوان بوشهر در لیگ یک، برخی مربیان پایتخت نشین برای جایگزینی سعید مفتخر مطرح شده اند. ظاهرا بازی آینده آخرین فرصت برای سرمربی بوشهری جهت کسب نتیجه می باشد.

یک دیدگاه