دانش آموزان ایرانی ۲ برابر حد مجاز فست فود می‌خورند چاقی خطرناک در کمین دانش آموزان

admin 1396-07-05 ۰
دانش آموزان ایرانی ۲ برابر حد مجاز فست فود می‌خورند چاقی خطرناک در کمین دانش آموزان

دالکی خبر: کارشناسان معتقدند تغذیه سالم و اصولی نه‌تنها با سلامت و رشد جسمی رابطه مستقیم دارد، بلکه فعالیت‌های ذهنی و فکری افراد هم تا حدی به آن وابسته است. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بسیاری از بچه‌ها همزمان با شروع فصل مدرسه تغذیه درستی ندارند یعنی سه وعده غذای اصلی و میان‌وعده‌هایی با ارزش تغذیه‌ای مناسبی مصرف نمی‌کنند و به مشکل بر می‌خورند. در این بین، مصرف بی رویه فست فودها هم قوز بالا قوز می شود.

به گزارش دالکی خبر به نقل از«خلیج فارس»؛ معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانش آموزان ایرانی دو برابر حد مجاز فست فود و غذاهای آماده مصرف می‌کنند، به‌طور متوسط هر دانش‌آموز ایرانی هفته‌ای یکبار فست فود می‌خورد درحالی‌که حد مجاز آن حداکثر هر دو هفته یکبار است.

دکتر علیرضا رئیسی افزود: افزایش شیوع چاقی و اضافه‌وزن در بین دانش آموزان یک تهدید جدی برای سلامت نسل جدید کشور در آینده است و موجب افزایش بیماری‌های غیر واگیر در بین ایرانیان در آینده خواهد شد.

وی گفت: آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد که بیش از ۴۰ درصد دانش آموزان ایرانی یا چاق هستند یا اضافه‌وزن دارند و این آمار بسیار نگران‌کننده‌ای است که مهم‌ترین عامل آن نیز گرایش بیش‌ازحد دانش آموزان به مصرف تنقلات شور و چرب و فست فودهاست.

معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: باید به خانواده‌های ایرانی اطلاع‌رسانی فراگیر شود که مصرف این نوع غذاهای مضر را برای کودکان و دانش‌آموزانشان کاهش دهند، فست فودها جدا از اینکه عامل چاقی و اضافه‌وزن هستند، بالا بودن نمک و روغن اشباع در آنها نیز عامل مهم بروز انواع بیماری‌های غیر واگیر است.
دکتر رئیسی گفت: معمولاً فست فودها سه تا چهار برابر بیش‌ازحد مجاز نمک‌دارند که عامل مهم بروز بیماری فشارخون و بیماری‌های قلبی عروقی در آینده خواهد بود، ضمن اینکه مصرف فست فودها عامل مهم بروز بیماری‌های گوارشی است.

معاون وزیر بهداشت افزود: نکته بسیار مهم دیگری که مصرف بیش‌ازحد فست فودها به وجود می‌آورد، تغییر ذائقه است، وقتی‌که کودکان از سنین پایین به مصرف فست فودها که مواد غذایی شور و چرب هستند، تمایل پیدا می‌کند و همیشه دوست دارند که غذاهای چرب و پرنمک استفاده کنند و اگر بخواهند غذای سالم و معمولی مصرف کنند سعی می‌کنند به آن نمک اضافه کنند و این خطری است که می‌تواند در آینده سلامت ایرانیان را با خطرات بسیار جدی مواجه کند و اصلاح آن نیز کار ساده‌ای نخواهد بود.

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت در دوره جدید عزم خود را جزم کرده است تا با افزایش آموزش و اطلاع‌رسانی عمومی میزان مصرف غذاهای مضر را کاهش دهد و الگوی تغذیه را به‌خصوص برای کودکان و دانش آموزان اصلاح کند و همزمان تلاش گسترده‌ای آغازشده است تا میزان روغن‌های ترانس و اشباح و نمک در مواد غذایی کاهش یابد.

دکتر رئیسی افزود: هم‌اکنون هر قرص نان حدود چهارتا ۶ گرم نمک دارد که با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده به زیر دو گرم کاهش خواهد یافت، میزان شکر نیز در نوشابه‌ها کاهش‌یافته و کاهش تدریجی حد مجاز شکر در نوشابه‌ها نیز در دستور کار وزارت بهداشت است.

یک دیدگاه