به یاد آخرین نماز سرور و سالار شهیدان نماز ظهرعاشورا در استان‌بوشهر اقامه شد +تصاویر

admin 1396-07-10 ۰
به یاد آخرین نماز سرور و سالار شهیدان نماز ظهرعاشورا در استان‌بوشهر اقامه شد +تصاویر

دالکی خبر: به یاد آخرین نماز سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در دشت خونین کربلا با حضور پرشور عزاداران حسینی نماز ظهر عاشورا در نقاط مختلف استان بوشهر اقامه شد.

به گزارش «دالکی خبر» به نقل از تسنیم؛ به یاد آخرین نماز سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در دشت خونین کربلا سال۶۱ هجری ، دسته‌های عزاداری، سینه زنی و زنجیرزنی سرور و سالار شهیدان در نقاط مختلف استان بوشهر هنگام اذان ظهر با اقتدا به حضرت امام حسین (ع) ‌ با شرکت در نماز ظهر عاشورا با دلی شکسته با معبود خویش به راز و نیاز پرداختند.

مردم عزادار استان بوشهر ظهر امروز با شنیدن صدای موذن به سوی جایگاه‌های اقامه نماز شتافتند و با اتحاد انسجام سجاده‌های عشق را گستراندند و به یاد آخرین نماز مولای شان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نماز ظهر را باشکوه به جای آوردند تا بار دیگر تبعیت از مولا و مقتدای خویش را نشان دهند.

عزاداران بوشهری که در خیابان‌های منتهی به مصلی جمعه این شهر مشغول سوگواری و عزاداری بودند پس از اعلام اذان ظهر، با حضور باشکوه در صفوفی منسجم و متحد نماز جماعت ظهر عاشورا را به امامت آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر اقامه کردند.

مقتل‌خوانی از دیگر برنامه‌های عزاداران بوشهری در ظهر امروز بود که این آئین توسط روحانی برجسته بوشهری حجت‌الاسلام اسماعیل شاهمیری در جایگاه نماز جمعه بوشهر برگزار شد.

در آئین مقتل‌خوانی واقعه عاشورا برای سوگواران حسینی بازخوانی می‌شود و این قیام را براساس مستندات برای سوگواران تشریح می‌شود.

ذکر مصیبت امام حسین(ع) و یاران با وفایش، تعزیه و سخنرانی از دیگر برنامه‌های عاشورای حسینی در مصلی جمعه بوشهر بود.

نماز ظهر عاشورای حسینی در شهرستان‎های دشتستان، گناوه، دیلم، تنگستان، دشتی، دیر، کنگان، عسلویه و جم و سایر شهرها و روستاهای استان بوشهر به امامت ائمه جمعه و جماعات با شکوه خاصی اقامه شد.


در نمازهای ظهر عاشورای حسینی حضور جوانان و نوجوانان سوگوار چشمگیر بود.

یک دیدگاه