حوزه انتخابیه بوشهر صاحب ۲ نماینده می شود/ گزینه های نزدیکان استاندار سابق برای معاونت‌های استانداری/ تبرئه ابراهیم اصغرزاده از شکایت سپاه بوشهر

admin 1396-07-22 ۰
حوزه انتخابیه بوشهر صاحب ۲ نماینده می شود/ گزینه های نزدیکان استاندار سابق برای معاونت‌های استانداری/ تبرئه ابراهیم اصغرزاده از شکایت سپاه بوشهر

دالکی خبر: خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

نخست اینکه خبر می رسد معارفه «عبدالکریم گراوند» استاندار جدید بوشهر روز دوشنبه با حضور وزیر کشور برگزار خواهد شد.
از برخی منسوبین یا نزدیکان استاندار سابق به عنوان گزینه های برخی مناصب یاد می شود. گویا عادل دهدشتی فرماندار تنگستان برای معاونت سیاسی، ستوده مدیرکل دفتر شهری برای معاونت عمرانی و ناصر امیرزاده مدیرکل میراث فرهنگی برای معاونت پشتیبانی استانداری در محافل سیاسی مطرح شده اند.
گفته شده مبلغ قرارداد غلامرضا دلگرم برای سرمربیگری تیم ایرانجوان بوشهر در لیگ آزدگان ۲۰۰ میلیون تومان همراه با محل اسکان می باشد.
طی ماههای مهر و آبان بوشهری ها نباید انتظار بارندگی داشته باشند. به گفته مدیرکل هواشناسی استان، اولین بارندگی قابل ملاحظه برای استان در اواخر آذرماه پیش بینی شده است.
عباس قائدی رییس شعبه مرکزی بانک کشاورزی بوشهر به عنوان مدیر شعب بانک کشاورزی در استان کرمان منصوب گردید.
خبر می رسد «اصغر ناصری» معاون سازمان برنامه و بودجه استان البرز شده است. وی که اهل شهرستان دشتی است، قبلا معاون بودجه همین سازمان در استان بوشهر بو و چندی پیش به سازمان برنامه و بودجه کشور منتقل گردید.
مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در دوازدهمین جشنواره مشاعره رضوی که در بوشهر برگزار شد، گفته: «خانم ماحوزی مدیرکل ارشاد استان بوشهر در دوران تحریم ها توانست بوشهر را به عنوان پایتخت کتاب در کشور مطرح کند.» اشاره وی به اختلافات استاندار سابق و مدیرکل ارشاد است که باید دید با حضور گراوند در مسئولیت استاندار، چه آینده ای برای این وضعیت متصور است.
معارفه «علی عبدالهی» رییس جدید دانشگاه آزاد بوشهر روز سه شنبه با حضور فرهاد رهبر رییس دانشگاه آزاد کشور برگزار می شود. در ادامه تصویر تقدیر از قیصری رییس سابق و انتصاب رییس جدید دانشگاه را می بینید:

مردم فیروزآباد فارس روز جمعه با امضای طوماری خواهان پیگیری مسئولان جهت ماندن پتروشیمی این شهرستان شدند. این پروژه قرار است به دلیل نبود آب، به عسلویه منتقل شود که با مخالفت نمایندگان این استان مواجه گردیده، اما وزارت نفت بر انتقال آن اصرار دارد.
شنیدها در خصوص اضافه شدن یک نماینده مجلس به استان بوشهر حاکی از آن می باشد که برخلاف طرح هایی که از چندسال پیش مطرح بوده، تغییری در حوزه های انتخابیه صورت نگیرد، بلکه حوزه بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس احتمالا صاحب ۲ کرسی می شود. با این حساب یک سهمیه به ۴ کرسی فعلی نمایندگان استان اضافه می گردد. در همین خصوص عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفته: ۴۰ نماینده به حوزه‌های مختلف اضافه شده‌اند و تنها ۷ حوزه انتخابیه است که اختلافاتی در مورد اضافه شدن به تعداد نمایندگانشان وجود دارد که تکلیف آن ها نیز در جلسه هفته جاری کمیسیون مشخص می‌شود.
دومین تورنمنت بین‌المللی فوتبال ساحلی به میزبانی بوشهر، ۷ بهمن برگزار می شود. بهروزیان‌فر، مدیرکل ورزش‌وجوانان گفته: امسال میزبان ۶ تیم مطرح فوتبال ساحلی جهان در این مسابقات خواهیم بود.
براساس اعلام مرکز آمار، استان بوشهر از نظر خانه های خالی رتبه ۲۵ کشور را دارد. براساس این گزارش، ۳۱٫۲۰۱ واحدمسکونی خالی در بوشهر شناسایی شده که معادل ۲٫۱ درصد آمار کشوری می‌باشد. تهران و اصفهان از این نظر اول و استان های ایلام و کهکیلویه و بویراحمد رتبه آخر دارند.
روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر تغییر کرد. میگلی نژاد طی حکمی، محمد صادق سعیدی شهردار سابق بافت تاریخی و معاون پیشین سازمان فرهنگی شهرداری جایگزین سامان نوذری شد.
ابراهیم اصغرزاده فعال سیاسی اصلاح طلب از دادگاهی در بوشهر حکم تبرئه گرفت. شاکی وی سپاه امام صادق (ع) بوشهر بوده که سخنرانی‌اش در مراسم ۲خرداد ۹۴ را تبلیغ علیه نظام دانست، ولی در دادگاه بدوی و تجدیدنظر استان تبرئه گردید. در بخشی از حکم نهایی آمده: «انتقاد از بسیج و شورای نگهبان معادل فعالیت تبلیغی علیه نظام محسوب نمی شود، به ویژه آنکه بخش عمده از سخنرانی در تایید نظام می باشد»

«خسرو دهقانی» مدرس دانشگاه و عضو حزب کارگزاران سازندگی بوشهر معاون اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر منصوب شد. این حکم در روز پایانی استاندار سابق صادر شده است.
در پی انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر آزمون استخدامی بنادر و دریانوردی کشور برای جذب ۲۰۰ نفر، خبرنگار «خلیج فارس» از روابط عمومی این سازمان کسب اطلاع کرد که اطلاعیه مذکور قدیمی و فاقد اعتبار است.
این هم نامه جالب یک عضو شورای شهر گلستان از توابع استان تهران به شهردار که خواستار آن شده در راستای ممنوعیت واگذاری پروژه به اقوام درجه یک، به برادرش پروژه ای ندهد.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو می گوید: حدود ۸ هزار خودرو در محوطه های گمرکی کشور خاک می خورد که ناشی از بسته شدن سایت ثبت سفارش است.
در حالی اسامی نمایندگان امضاکننده نامه تذکر به رئیس‌جمهور درخصوص محدودیت های پیش آمده برای سیدمحمد خاتمی رسانه ای شده که نام نمایندگان استان خصوصا خدری و سعادت از اعضای لیست امید داده نشد.
ابراهیم انصاری لاری اولین استاندار بوشهر در دولت اصلاحات با حکم رییس جمهور مدیر منطقه آزاد کیش شد.
در پی تایید نشدن حکم معافیان شهردار منتخب شیراز توسط وزارت کشور که دلیل آن بازنشستگی عنوان شد، این شورا حیدر اسکندرپور را به عنوان گزینه جدید به وزارت کشور معرفی کرد. وی که اهل کازرون می باشد، سابقه شهرداری بوشهر در دهه ۷۰ دارد.
گویا اغلب مدیران دستگاههای دولتی در استان معتقدند با توجه به اینکه استاندار جدید در بوشهر سابقه فعالیت دارد، اغلب آنها اقبال لازم را برای ماندگاری دارند. برهمین اساس برخی از این مدیران با خاطری جمع از ابقای خود به جابجایی در معاونت ها و ادارات شهرستانی اقدام کرده اند.
دست آخر اینکه انتخابات تعیین ریاست جدید هیات فوتبال استان در بلاتکلیفی به سر می برد. گویا هنوز اداره کل ورزش و جوانان به دلیل ایراداتی که بر نحوه ثبت نام ها وارد می داند، نماینده حقوقی اش را به این هیات برای بررسی صلاحیت ها معرفی نکرده و نامه دبیرکل فدراسیون نیز درباره بلااشکال بودن اقدامات صورت گرفته هم در این وضعیت موثر نبوده است. براین اساس همچنان محمدنجفی ریاست هیات فوتبال را با قبل از برگزاری انتخابات برعهده دارد.

یک دیدگاه