تصویری از محدوده پیشنهادی منطقه آزاد بوشهر توسط دولت/ اضافه کاری «دوبل» آقای مدیرکل/ اعتراض به نتایج آزمون استخدامی نیروگاه اتمی

admin 1396-08-06 ۰
تصویری از محدوده پیشنهادی منطقه آزاد بوشهر توسط دولت/ اضافه کاری «دوبل» آقای مدیرکل/ اعتراض به نتایج آزمون استخدامی نیروگاه اتمی

هفته گذشته لایحه مناطق آزاد جدید همراه با جزییاتی نظیر محدوده آن توسط دولت به مجلس ارسال شد. نماینده بوشهر نیز از انتقاد دو نماینده استان (الماسی و شهریاری) خبر داده که محدوده منطقه آزاد در حوزه انتخابیه شان قرار نگرفته و خواستار برگزاری جلسه با استاندار جدید جهت اصلاحاتی در این خصوص شده اند. هرچند سال گذشته که جسته و گریخته وعده استاندار به ۴ نماینده مجلس برای قرارگرفتن محدوده منطقه آزاد در حوزه انتخابیه همه آنها رسانه ای شد، کارشناسان به دلیل وجود اراضی پارس شمالی، نیروگاه اتمی و هزینه بالای زیرسازی برخی دیگر از زمین های معرفی شده توسط سالاری، این قول را غیرواقعی دانستند، اما گویا دو نماینده استان که اکنون محدوده پیشنهادی دولت را برای منطقه آزاد دیده اند (تنها شهرستان های بوشهر و دشتستان در آن قرار دارد)، نسبت به این وعده استاندار سابق متوقع شده اند. اگرچه اصلاح محدوده منطقه آزاد در هاله ابهام می باشد، اما در صورت چنین اتفاقی، باید تاخیر دیگری را پیرامون این موضوع متصور بود. برای نخستین بار تصویر از محدوده پیشنهادی برای منطقه آزاد بوشهر که اخیرا از سوی دولت به مجلس ارسال شده، می بینید:

خبر می رسد دو عضو شورای شهر بوشهر که از عدم راهیابی به هیات رییسه ناراحت هستند، اقدامات خود را برای اختلاف افکنی در این نهاد تشدید کرده اند. این دو ساکن جدید عمارت امیریه، پس از توافقات میان ۳ منتخب اصلاح طلب و ۳ عضو شورای سابق برای تعین هیات رییسه و شهردار، وقتی به هدف خود برای ریاست شورا دست نیافتند، تلاش هایی برای انشقاق در صف بندی شکل گرفته میان ۶ عضو شورا آغاز کرده و پیشنهاد تشکیل فراکسیونی با عنوان “توسعه” را دادند و طی خبری در رسانه ها و فضای مجازی شنیده شد اولین گام خود را تغییر رییس شورا و سپردن این مسئولیت به کیوان هاشم زاده عنوان کردند ! هرچند فرماندار بوشهر طی مصاحبه ای، تغییر هیات رییسه شورا را سالانه دانسته و به آنها توصیه کرد بجای موارد شخصی و اختلافات داخلی، به حل مشکلات شهری متمرکز شوند. پیش بینی می شود با ادامه اختلاف افکنی ها در شورای پنجم بوشهر، باید به انتظار حواشی و چالش های زودهنگام اعضا علیه یکدیگر بود.
غلامرضا دلگرم سرمربی ایرانجوان بوشهر در بازی جام حذفی مقابل گل ابریشم تهران که به صعود بوشهری ها به جمع ۸ تیم نهایی این مسابقات منجر شد، غیبت داشت. وی در تمرین روز قبل از این بازی هم غایب بود تا حرف و حدیث ها مبنی بر شرط وی جهت شارژ مالی بازیکنان و سپس بازگشتش به تمرینات مطرح شود.
برخی والدین نوزادان از عدم حضور پزشکان در مراکز جامع سلامت شهر بوشهر گلایه مندند و می گویند: از آنها خواسته شده طی هفته های آینده برای اقدامات موردنیاز مراجعه کنند.
شنیده می شود خداکرم عباس زاده که ماه پیش به عنوان شهردار عسلویه انتخاب و معارفه شد، در روزهای اخیر از سمت خود استعفا کرده، اما هنوز این درخواست در شورای شهر مورد بررسی قرار نگرفته است. ظاهرا بدهکاری میلیاردی و خالی بودن حساب شهرداری متمول عسلویه که توسط اعضای شورا مطرح گردیده، دلیل دلسرد شدن عباس زاده بوده است.
برخی خبرها حاکیست استاندار بوشهر برای معاونت سیاسی امنیتی که اکنون به صورت سرپرستی اداره می شود، نادری فرماندار عسلویه و زارع فرماندار دشتستان را درنظر دارد.
قرار است صبح یکشنبه با حضور «علی اکبر ولایتی» سرپرست هیات امنای دانشگاه آزاد، «اسماعیل عبدالهی» رییس واحد بوشهر معارفه شود. ظاهرا در اقدامی عجیب، دانشگاه آزادی ها برای اجرای این معارفه از «نادر طالب زاده» مستندساز تلویزیونی از تهران دعوت کرده اند، گویا در بوشهر فردی برای این کار وجود نداشته است! در همین خصوص زمزمه هایی هم مبنی بر فعال شدن برخی برای معرفی نیرو به دانشگاه آزاد مطرح شده که امیدواریم شایعه باشد، چرا که در وضعیت فعلی که این دانشگاه با کمبود دانشجو و مشکلات مالی مواجه است، اضافه کردن نیروی سفارشی شرایط دانشگاه را حادتر می کند.
شماری از زائران مراسم اربعین که ساکن شهر برازجان هستند، در تماس با «خلیج فارس» از عدم دریافت ویزا با گذشت دو هفته از تحویل مدارک گلایه داشته و می گویند: مراجعه به دفاتر زیارتی هم بی نتیجه بوده است. سازمان حج و زیارت کشور هم با تایید طولانی شدن صدور ویزا در برخی استان ها گفته: براساس اعلام سفارت و کنسولگری عراق، طی هفته جاری برخی مشکلات زیرساختی در این خصوص برطرف و صدور ویزا سرعت می گیرد.
از سوی شورای هماهنگی تبلیغات انقلاب اسلامی، سخنران مراسم ۱۳ آبان در بوشهر سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه تعیین شده است.
هزینه ای که در قبوض جدید برق مربوط به تابستان برای هم استانی ها ثبت شده، باعث گلایه مندی آنها گردیده است. در این بین مسئولان شرکت برق می گویند: هزینه برق مصرفی از مرداد سال گذشته افزایش نیافته و دلیل بالا رفتن هزینه ها، بی توجهی به پلکانی شدن هزینه مصرف از سوی مشترکان می باشد. همچنین خدری و سعادت دو نماینده استان در مجلس از دعوت مسئولان وزارت نیرو به کمیسیون انرژی برای بررسی این انتقادات خبر داده اند.
شنیده می شود یکی از مدیران کل در دریافتی هایش معادل دو ردیف اضافه کاری هم از وزارتخانه و هم استان بهره مند است. گویا یک دستگاه نظارتی به ماجرا ورود کرده و مشخص شده بیش از ۱۰۰ میلیون تومان طی دوسال اخیر از این طریق دریافتی برای آقای مدیرکل رقم خورده، درحالی که دو اضافه کاری از یک دستگاه دولتی قانونی نمی باشد. این شکل دریافتی در شرایطی است که کارکنان مجموعه وی برخی از مطالبات شان از سال گذشته را هم دریافت نکرده اند، باعث انتقاداتی در میان همکاران وی نیز گردیده است. گویا با وجود ارسال گزارش به وزارتخانه مربوطه دلیل تعلل این وزارت خانه در برخورد با این مدیر حمایت یکی از نمایندگان همشهری وی در مجلس از وی می باشد . باید منتظر ماند و دید واکنش وزارتخانه و دستگاههای نظارتی به اضافه کاری دوبل آقای مدیرکل چیست؟
شنیده می شود در هفته جاری انتخابات رییس شورای اسلامی استان بوشهر و دو نماینده استان در شورای عالی کشور برگزار خواهد شد. ظاهرا برخی اعضای شوراهایی از شهرستان های تنگستان، دشتی، کنگان و دیلم که به شورای استان راه یافته اند، رایزنی بیشتری برای تصدی این سمت ها داشته اند، هرچند عملا سازوکار شوراهای اسلامی فرادست شورای شهر و روستا، بیشتر سمبلیک است و اختیار خاصی ندارد.
در حالی صاحبان مرغداری های استان از تولید محصول بالاتر از نیاز استان سخن گفته و نسبت به مشکلات فروش شاکی می باشند که از بازار صادراتی خصوصا قطر غفلت کرده اند. ظاهرا داشتن کد IR و کاتولوگ محصولات از الزامات بازار قطر می باشد که متاسفانه اغلب تولیدکنندگان استان از این پیش نیاز ساده برای ورود به بازار قطر برخوردار نیستند.
کمیسیون شهرسازی و معماری در شورای شهر بوشهر تشکیل و ریاست آن به «پویا دولابی» سپرده شد. پیش از این هم کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری در ابتدای شورای پنجم شکل گرفت و به ۴ کمیسیون سابق شورا یعنی “زنان و سلامت”، “فرهنگی- اجتماعی”، “عمران-خدمات شهری” و “بودجه- حقوقی” اضافه گردید.
شنیده می شود در یکی از مجموعه های کارگری جنوب استان که طی چند وقت اخیر شاهد تجمع های کارگری بوده، تبانی پیمانکار و رییس شعبه بانک عامل اصلی کسر حقوق کارگران و اعتراض آنها محسوب می شود. ظاهرا بررسی ها نشان داده پیمانکار با استفاده از مدارکی که در زمان استخدام تحویل شرکت شده و با تبانی رییس بانک، حساب هایی برای کارگران زیرمجموعه افتتاح کرده و پس از واریز حقوق به حساب آنها، با در اختیار داشتن رمز کارت ۱۰۹ کارگر زیرپوشش خود، ۲۰ درصد حقوق آنها را برداشت می کرده، اما پس از چندماه که قول و قرارها برای جبران کسری حقوق کارگران بی نتیجه و منجر به پیگیری و سپس تجمع آنها می شود، این موضوع افشا گردیده و منجر به تشکیل پرونده انتظامی شده است.
سرانجام اداره ورزش و جوانان نماینده حقوقی خود را برای بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست هیات فوتبال استان معرفی کرده و اگر اتفاق غیرمنتظره ای رخ ندهد، تا ۱۵ آبان اسامی کاندیداهای نهایی مشخص می شود. شهریورماه امسال ۱۷ نفر برای انتخابات هیات فوتبال استان نام نویسی کردند که اداره کل ورزش و جوانان به استناد شکایت برخی از آنها، طی نامه ای به دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره نحوه ثبت نام ها انتقاداتی را مطرح کرد، ولی فدراسیون نشین ها آن را وارد ندانستند که این کش و قوس باعث لغو انتخابات ریاست هیات در مهرماه شد.
براساس یک گزارش رسمی که توسط وزارت رفاه تنظیم شده، استان بوشهر دارای ۵ هزار و ۲۲۸ کودک بازمانده از تحصیل می باشد که در سن ۶ تا ۱۴ ساله قرار داشته و واجب التعلیم محسوب می شوند. از این نظر استان بوشهر رتبه ۱۸ کشور را دارد. همچنین جنسیت این افراد ۵۵ درصد پسر و ۴۵ درصد دختر عنوان گردیده است.
۳ خودکشی طی هفته گذشته در استان رسانه ای شد. ابتدا خودکشی مردی ۵۰ ساله در برازجان با اسحله سوزنی، سپس کارگری غیربومی در گناوه با خوردن مواد مسموم و دست آخر جوانی ۳۵ ساله در یکی از محلات جنوبی شهر بوشهر که با حلق آویز به عمر خود پایان داد.
استاندار فارس گفته: فکر نمی کردم اینقدر نابسامانی در فارس وجود داشته باشد. اسماعیل تبادار در نشست مشاوران امور زنان و خانواده ادارات فارس گفت: قبل از اینکه به استانداری بیایم فکر نمی کردم آن قدر نابسامانی وجود داشته باشد و تصورم از این استان مهم وضعیتی مانند بهار بود اما این طور نیست و باید با توکل و همت با بهره مندی از پتانسیل های موجود زمینه عمران و آبادی را فراهم کنیم.
برخی متقاضیان بومی استخدام در نیروگاه اتمی بوشهر طی نامه به نمایندگان استان در مجلس، نسبت به نتایج آزمون اعتراض کردند. آنها با اشاره به اینکه نتایج آزمون با تاخیر ۷ ماهه اعلام شد، مدعی شده اند: به شکل عجیبی داوطلبان بومی حذف گردیده اند.
بهروز قره‌بیگی سرپرست ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر شد. وی از عشایر دشتستان می باشد و سمت قبلی وی معاون صادرات و ترانزیت گمرکات استان بود.
همچنین طی انتصابی دیگر در استان، مسعود نیک‌تاج سرپرست شرکت پخش فرآورده های نفتی استان بوشهر شد. وی که معاون فنی همین شرکت می باشد، جایگزین حاصل مرادی شده که به مدیرعاملی شرکت پخش فرآورده های نفتی کرمانشاه منصوب گردید.
اطلاعیه حراست پالایشگاه فجر جم در فضای مجازی بازنشر شده است. در این اطلاعیه اعلام شده: با پرسنل شرکت کننده در مراسم جعلی ۷ آبان روز کوروش برخورد می شود.

اخیرا رییس شورای شهر اهرم طی بیانیه ای در اعتراض به آنچه «احداث کمربندی در خارج شهر اهرم» عنوان گردید، خواستار تجمع علیه مدیرکل راه و شهرسازی شد. این درحالیست که چندسالی است به دلیل مشابه از سوی اهالی شهر آبپخش، بزرگراه برازجان- گناوه در آبپخش متوقف شده و از طرفی تردد خودروها در شهر برای مردم نیز خطرآفرین گردیده است. از طرفی برای پروژه های توسعه ای نظیر راه، هر شهر نمی تواند راسا در این خصوص اقدام نماید. البته ساعتی پس از بیانیه مزبور، رییس شورای شهر اهرم با انتشار تصویری از حضورش در دفتر مدیرکل راه و شهرسازی استان، از قول وی اعلام کرد که پروژه کمربندی اهرم بدون اطلاع وی از سوی پیمانکار فعال شده و اکنون متوقف می شود!
امام جمعه آبپخش نسبت به تغییر کاربری اراضی فرودگاه این شهر ابراز نگرانی کرده و گفته: براساس اخباری که این روزها در شهرستان دشتستان و بخش آب‌پخش شنیده می‌شود، عده‌ای از خارج از استان بوشهر به دنبال طرحی هستند که طی آن زمین فرودگاه این شهر که برای سم‌زدایی نخیلات استفاده می‌شود را تغییر کاربری دهند که به دلیل حساسیت مردم روی این اراضی، از استاندار می خواهیم مانع دخل و تصرف در این زمین شوند.
دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی استانداری بوشهر نسبت به تغییرات متعدد محل برگزاری کلاس های شان میان مدارس مختلف معترضند و معتقدند دانشگاه علمی کاربردی استان باید درباره این وضعیت رسیدگی کند.
دست آخر اینکه؛ قراردادهای کارگزاران مخابراتی را وزارت کار تائید نکرده است. گفته می شود علیرغم درخواست کارگزاران مخابرات برای عقد قراردادهای قانونی و تاکید وزارت کار، شرکت مخابرات قراردادهای خود را قانونی می داند. این موضوع موجب بلاتکلیفی نیروها شده است. گفتنی است مجلس قرار است به موضوع اختلاف وزارت کار و مخابرات بر سر قراردادهای کارگزاران ورود پیدا کند.

یک دیدگاه