احتمال تغییر شهردار بوشهر/ استاندار و تغییر فرمانداران/ اخلال در جلسه شورای شهر بوشهر توسط فراکسیون توسعه

admin 1396-08-13 ۰
احتمال تغییر شهردار بوشهر/ استاندار و تغییر فرمانداران/ اخلال در جلسه شورای شهر بوشهر توسط فراکسیون توسعه

دالکی خبر: خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

نخست اینکه استاندار بوشهر گفته فرمانداران و معاونان استاندار به کار خود ادامه دهند و فعلا بنای تغییر وجود ندارد. گویا گراوند در حال بررسی گزینه های موردنظرش با وزارت کشور یا مراکز مربوطه است و احتمالا از آذرماه باید به انتظار تغییراتی در سطح مدیران میانی، معاونان استانداری و برخی فرمانداری ها بود.
خبر هفته پیش درباره اضافه کاری دوبله یکی از مدیران کل استان بوشهر هم از وزارتخانه و هم از اداره کل استان هرچند بدون ذکر نام و مشخصات سازمانی بوده، ولی مرجع ضمیر خود را پیدا کرده، طوری که روابط عمومی این مجموعه از ارسال جوابیه ای در این خصوص خبر داد، ولی تاکنون خبری نشده است. گویا علاوه بر پیگیری یکی از دستگاههای نظارتی استان، وزارتخانه هم درباره این رفتار خلاف قانون اقای مدیرکل حساس شده است.
فراکسیون موسوم به “توسعه” با محوریت ۶ عضو شورای شهر بوشهر که موفق به تغییر ریاست شورا در سال نخست نشده اند، ظاهرا دست به اقداماتی زده اند که معنایی جز اخلال در نظم شورا ندارد. ظاهرا هفته پیش با وجود دعوت قبلی رییس شورا بصورت مکتوب از اعضا درخصوص حضور زرین فر معاون استاندار در جلسه شورا، تنها ۳ عضو (دهدار، دولابی و شمشیری) در جلسه حاضر شده که نهایتا طی نیم ساعت ختم جلسه اعلام می شود. ادامه این وضعیت می تواند فعالیت شورا را دچار مشکل کرده و نارضایتی شهروندان را نسبت به چنین وضعیتی بیشتر کند.
برخی خبرها از احتمال خداحافظی میگلی نژاد از شهرداری مرکز استان به دلیل مصوبه جدید درباره مدیران بازنشسته حکایت دارد. براساس استفساریه جدید مجلس، بکارگیری مدیران بازنشسته باید در رده مقامات باشد که شهرداری جزو مقامات محسوب نمی شود، یا افراد بازنشسته برای جذب مجدد باید سابقه ایثارگری باشند. اکنون میگلی نژاد در مرخصی به سر می برد و باید دید مهلت تعیین شده در قانون، آیا منجر به ابقا یا خداحافظی او خواهد شد؟ شایان ذکر است رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تصویب استفساریه جدید قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفته: بخشی از بازنشستگان بکارگرفته شده در دستگاه‌ها باید تا ۱۰ روز آینده ترک پست کنند.
شنیده می شود عضو اصولگرای شورای شهر بوشهر با یکی از نمایندگان طی هفته های اخیر در تهران جلساتی داشته که ظاهرا مبحث اصلی آن، مطرح شدن گزینه ای اصولگرا برای شهرداری بوشهر در صورت خداحافظی میگلی نژاد می باشد.
معمای کوسه های دُم بریده که اخیرا تصاویر آن در فضای مجازی منتشر شده و مربوط به استان بوشهر عنوان گردید فاش شد. ظاهرا دُم این کوسه ها برای تهیه نوعی نخ بخیه بریده شده و این کار احتمالا در دریا و روی شناور انجام شده است. درباره اینکه عوامل چنین اقدامی داخلی یا خارجی بوده هنوز اظهارنظری صورت نگرفته است.
با گذشت ۱۰ روز از اسارت دو صیاد جزیره خارگ توسط گارد دریایی عربستان، خبری از آنها نیست. محمد آبخو، مدیرعامل اتحادیه صیادان استان بوشهر می‌گوید: هر دو صیاد اهل خارک در آخرین لحظات از طریق تماس بی‌سیم، وضعیت خود را اطلاع دادند و دیگر هیچ خبری از آنها به دست ما و خانواده شان نرسیده است.
قراردادهای کارگزاران مخابراتی از سوی وزارت کار تائید نشده است. گفته می شود علیرغم درخواست کارگزاران مخابرات برای عقد قراردادهای قانونی و تاکید وزارت کار، شرکت مخابرات قراردادهای خود را قانونی می داند. این موضوع موجب بلاتکلیفی نیروها شده است. انتظار می رود مجلس به موضوع اختلاف وزارت کار و مخابرات بر سر قراردادهای کارگزاران ورود پیدا کند.
حکم سید احمد علمداری برای تصدی شهردارنخل تقی توسط استاندار بوشهر صادر شد.وی قبلا شهردار جم بوده که از زمان تشکیل شورای جدید بصورت سرپرستی اداره می شود.
بوشهر و ۶ استان دیگر کشور طی مهرماه بارشی نداشته اند و طبق پیش بینی مرکز اقلیم شناسی کشور، برای این استان باید از هفته دوم آذرماه به انتظار بارندگی های خفیف بود.
مسئولان استان همسایه در تکاپوی فراهم شدن زمینه صادرات سیمان از گمرک بوشهر هستند. احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد‌ در نشست بررسی مشکلات کارخانه سیمان مارگون گفته: مسئولان اتاق بازرگانی یاسوج مذاکره و پیگیری ‌های لازم را برای تهیه مکانی مناسب در گمرک استان بوشهر به منظور انباشت و صادرات محصولات کارخانه سیمان مارگون انجام دهند. این اظهارات در شرایطی می باشد که نبود پایانه صادرات مواد معدنی مشکلی جدی برای واحدهای تولیدی استان بوشهر می باشد.
به گفته محسن نریمان، معاون وزیر راه و شهرسازی در امور شهرهای جدید، با سرمایه گذاران برای ساخت شهر جدید سیراف در جنوب استان بوشهر از اواخر سال توافق گردیده است.
شنیده می شود پرداخت نشدن اجاره دفاتر یکی از نمایندگان استان طی یکسال اخیر، کار را به شکایت قضایی کشانده و دادگاه نیز رای به تخلیه این محل و پرداخت مطالبات مالک داده است. گویا مبلغ بدهی ۲۰ میلیون تومان بوده است.
چند هفته پیش از موافقت معاونت فناوری ریاست جمهوری برای معرفی فارس به عنوان قطب فناوری نفت و گاز خبر دادیم و اینکه در بی توجهی مدیریت سابق استان، امتیازاتی نظیر این از کف استان رفت. حالا معاون پژوهشی دانشگاه شیراز با اشاره به تثبیت این موضوع، گفته: ۳ قرارداد بزرگ نفتی به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان به دانشگاه شیراز سپرده شده و فازهای مختلف آن در حال انجام است.
جمعه شب در شهر کاکی، افراد مسلح با ورود به یک واحد مسکونی، خودروی شخصی و سازمانی مسئول دامپزشکی کاکی را به رگبار بستند. فرماندار دشتی با تایید این خبر گفت: خودروی پراید و یک خودرو سازمانی متعلق به کارمند دامپزشکی کاکی توسط افراد مسلح مورد اصابت چندین گلوله تیر کلاش قرار گرفته، ولی کسی آسیب ندیده و موضوع از سوی دستگاههای مسئول در دست بررسی است.
خبر منتشره در فضای مجازی مبنی بر جریمه همزمان ۳۰۰ خودرو در عالیشهر تکذیب شد. در همین خصوص سرهنگ کشکولی، رییس پلیس راهور استان بوشهر گفته: ۲۵ دستگاه خودرویی که در ورودی محل بازارچه سه شنبه بازار عالیشهر با سد معبر باعث انسداد مسیر شده بودند هرکدام ۲۰ هزارتومان اعمال قانون شدند و ادعای جریمه ۴۰هزار تومانی ۳۰۰ خودرو که در فضای مجازی انتشار یافته کذب محض و مصداق تشویش اذهان عمومی و قابل پیگرد قانونی است.
پس از مدتها کشمکش، علی ابراهیمی به عنوان شهردار بندردیر انتخاب شد. ابراهیمی دارای کارشناسی ارشد مالی و دو دوره سرپرستی شهرداری، کارشناس امورمالی بوده است.
استاندار بوشهر برای خودشرینی و بی نظمی مدیران خط و نشان کشید. گراوند در اولین جلسه شورای اداری تاکید کرد: جلساتی که توسط وی برگزار می شود، پس از شروع در سالن بسته می شود و مدیران بی نظم به جلسه وارد نخواهند شد. همچنین حسن ابراهیمی، مدیر کل حوزه استاندار در نامه ای خطاب به فرمانداران اعلام کرد: حسب دستور استاندار در جلسه شورای اداری، در سفرهای شهرستانی آقای گراوند از نصب هرگونه بنر و پلاکارد خیر مقدم و خوش آمدگویی خودداری و این موضوع در سایر موارد غیر ضرور هم مد نظر قرار گیرد.

یک دیدگاه