رقابت الماسی و خدری برای تغییر حوزه‌‎های انتخابیه/ هرشهرستان یک بخشدار زن/ دو هم استانی مدنظر استاندار فارس

admin 1396-08-20 ۰
رقابت الماسی و خدری برای تغییر حوزه‌‎های انتخابیه/ هرشهرستان یک بخشدار زن/ دو هم استانی مدنظر استاندار فارس

دالکی خبر خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

این هفته وضعیت میگلی نژاد در شهرداری بوشهر مشخص می شود. نزدیکان شهردار با بیان اینکه براساس سوابق ایثارگری و جانبازی، قانون منع اشتغال بازنشستگان شامل وی نمی شود، از ادامه حضور شهردار مرکز استان خبر می دهند، اما یکی از اعضای شورای شهر در این خصوص گفته: این هفته با ارسال پاسخ وزارت کشور درخصوص استعلام دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، وضعیت شهردار مشخص می شود.
نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه گفته: بودجه ۹۷ براساس برنامه های دستگاهها تنظیم می شود و مانند قبل میزان مشخصی نیست. به گفته وی، در سال آینده درصد اعتبارات استانی نیز افزایش می یابد.
حسین فریدون برادر رییس جمهور روز چهارشنبه و پنجشنبه گذشته همراه خانواده سفری به بوشهر و دشتستان داشت. هدف این سفر مشخص نبوده، ولی برادر استاندار سابق وی را همراهی می کرد.

شنیده می شود شیخ ابراهیم تشکری رییس بنیاد شهید استان اظهارات اخیر هاشم زاده و نصرتی دو عضو شورای شهر بوشهر درباره وی را سیاسی دانسته و گفته: حضورش در هیات اجرایی انتخابات و اصرار بر رسیدگی به تخلفات برخی کاندیداها دلیل موضع گیری امروز علیه او می باشد.
در آستانه تصمیم مجلس پیرامون لایحه ۷ منطقه آزاد جدید از جمله بوشهر، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی اعلام کرد: در صورت ایجاد مناطق آزاد جدید باید این مناطق مطابق اصول پذیرفته شده جهانی (مساحت‌های محدود، محصور شده، فاقد جمعیت ساکن و با رویکرد تولیدی و تخصصی) ایجاد شوند تا آسیب‌های مناطق آزاد فعلی به اقتصاد ملی را نداشته باشند.اما نقشه های پیوست محدوده مناطق آزاد پیشنهادی، نشان می دهد که مناطق آزاد جدید دارای مساحت های وسیع و از نظر وضعیت زیرساختی (داشتن فرودگاه، بندر، راههای مواصلاتی، شبکه های زیربنایی و وجود نقاط منفصله) وضعیت نامعلومی دارند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بخش‌نامه‌ای به مدیران کل استانی این سازمان، در ۲۹ بند اختیارات جدیدی را به آنها تفویض کرد. عیسی کلانتری در این بخش‌نامه خطاب به مدیران کل استانی بر ضرورت جلوگیری از اتلاف وقت در پاسخ‌گویی به استعلام‌های زیست‌محیطی و تصمیم‌گیری در مواجهه با مسائل و موضوعات مرتبط با اختیارات و وظایف سازمانی تاکید کرده است.
خبر می رسد بوشهر یکی از استان های پایلوت برای اجرای پزشک خانواده شده است. گویا در ابتدای کار، این طرح در شهرستان بوشهر و برای بیمه شدگان روستایی اجرایی می شود که طبق پرونده الکترونیکی که برایشان تنظیم شده، باید از پزشک خانواده به مراکز درمانی ارجاع شوند، در غیراین صورت پوشش بیمه ای برای آنها محاسبه نمی شود. مسئولان وزارت بهداشت می گویند تا سال ۱۴۰۰، پزشک خانواده و ارجاع الکترونیکی بیماران در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر فراگیر و الزامی می شود.
جمع کثیری از لنج داران و ملوانان بندر دیر در اعتراض به مصوبه ته لنجی نامه ای اعتراضی به نماینده مجلس نوشته و خواستار اصلاحاتی در قانون جدید شدند، قانونی که استاندار سابق آن را نجات بخش وضعیت ناپایدار ته لنجی دانسته بود، اما مدتیست اعتراضات جامعه دریایی استان را در پی داشته است.

خبر می رسد کیامرث صالحی مدیرکل ثبت احوال بوشهر به دلیل قانون جدید بازنشستگی باید از سمت خود خداحافظی کند. وی که از سال ۸۶ به این سمت منصوب شده، در دوره استاندار سابق ماموریتش تمدید شده بود.
به نوشته بوشهری ها، با توجه به طرح افزایش ۴۰ نماینده جدید به مجلس که یک نفر سهم استان بوشهر می باشد، میان خدری و الماسی نمایندگان مرکز و جنوب استان رقابت شکل گرفته است. گویا درصورت افزایش سهم و اختصاص یک نماینده به استان بوشهر، حوزه های احتمالی در انتخابات بعدی مجلس بدین شرح است:
۴ حوزه انتخابیه با ۵ نماینده: در این چینش حوزه ها تغییر نکرده و فقط یک‌ نماینده دیگر به حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم افزوده می شود که خدری نماینده فعلی این حوزه از حامیان این شیوه است.

۵ حوزه انتخابیه با ۵ نماینده: در این چینش حوزه ها هر کدام با یک ‌نماینده و به صورت زیر شکل می گیرند که سکینه الماسی نماینده جنوب استان حامی این طرح است:
۱. حوزه انتخابیه کنگان، جم و عسلویه
۲٫ حوزه انتخابیه دیّر و دشتی
۳٫ حوزه انتخابیه بوشهر و تنگستان
۴. حوزه دشتستان
۵. حوزه گناوه و دیلم

خبر می رسد تعمیرات اورژانس بیمارستان شهدای خلیج فارس و کاهش میزان پذیرش آن باعث مشکلاتی برای بیمه شدگان خصوصا روستائیان شده، طوری که در مراجعه به اورژانس بیمارستان سلمان فارسی به عنوان بیمارستان دوم مرکز استان که فقط به بیمه شدگان تامین اجتماعی خدمات دهی رایگان دارد، از مراجعین سایر بیمه ها مبالغ بالایی درخواست کرده، درحالی که در بیمارستان دولتی حداکثر ۳ درصد روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر دریافت می شود. انتظار می رفت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در خصوص این گروه از بیماران اورژانسی با بیمارستان تامین اجتماعی هماهنگی صورت دهند.
بیمه محصول گوجه‌فرنگی خارج فصل در استان با بی‌رغبتی کشاورزان مواجه شده که در صورت تکرار مشکلات سالهای اخیر نظیر سیل و حوادث غیرمترقبه، می تواند مشکلاتی را برای کشاورزان در پی داشته باشد. گویا عدم مدیریت بیمه محصولات کشاورزی استان، پرداخت نشدن به موقع خسارت های وارده و گران بودن بیمه از مشکلاتی است که اقبال کشاورزان به بیمه را کاهش داده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دیّر با اشاره به متن رییس شورای شهر دیر در فضای مجازی گفت: بیمارستان امام هادی(ع) شهر دیّر مجهز به دستگاه سونوگرافی نمی‌باشد که بخواهد این تجهیزات به بیمارستان زینبیه شهر خورموج منتقل شود.
نشست ائتلاف اصلاح طلبان استان بوشهر با عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر صبح جمعه برگزار شد.

هفته پیش افرادی ناشناس و سوار بر خودرو در مقابل دفتر فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس و نماینده مردم اندیمشک درمجلس قرار گرفته و اقدام به تیراندازی به سمت دفتر وی کرده و بلافاصله از محل گریختند. هنوز مقامی رسمی درباره این حادثه اطلاع رسانی نکرده است.
حسین رویین‌تن روزنامه نگار دشتستانی با قرار وثیقه از زندان آزاد شد. به نوشته نصیر بوشهر، وی بیش از دوهفته در زندان مرکزی بوشهر بازداشت بود.
دکتر علی بهادر سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز شد. وی که اصالتا اهل روستای محمدجمالی شبانکاره است، جایگزین “ایمانه” شده که طولانی ترین ریاست دانشگاههای علوم پزشکی کشور را (۱۰ سال) داشت.
در اقدامی قابل تأمل، مصطفی تفضلی‌نیا شهردار آبدان طی احکامی، کنعانی و اسعدی دو عضو شورا را به عنوان مشاورین حقوقی و اقتصادی منصوب کرد. از آنجا که شورا نهاد نظارتی بر کار شهردار است، اینگونه احکام به نوعی در معذوریت قرار دادن اعضای شورا در وظیفه قانونی خود محسوب می شود.
برخی از والدین دانش آموزان با بیان اینکه هفته پیش ماموران پلیس راهور با حضور در برخی مدارس شهر بوشهر، اقدام به توقیف موتورسیکلت های محصلان کرده اند، می گویند: بدون فرهنگ سازی استفاده از این وسیله نقلیه، شیوه اخیر، نارضایتی دانش آموزان و خانواده ها را در پی دارد.
معلمان دشتستانی که در طرح تقویت تحصیلی دانش آموزان برای کنکور مشارکت کرده اند، با اشاره به اینکه حامی مالی این طرح پارس جنوبی بوده، می گویند: با وجود وعده قبلی آموزش و پرورش استان برای پرداخت مطالبات یکسال گذشته تا پایان شهریور، هنوز اقدامی در این خصوص نشده است.
شنیده می شود انتصاب یک بخشدار بانو در شهرستان های استان موردنظر استاندار است. گویا گراوند از فرمانداران خواسته بانوانی که شرایط احراز بخشداری دارند به وی معرفی شوند. در همین حال انتصاب اولین فرماندار بانو در یکی از شهرستان های جنوبی هم محتمل می باشد.
خبر می رسد پس از انتصاب ابراهیم فروزانی به سرپرستی معاونت گردشگری و زیارت استانداری فارس، گویا غلامرضا مهرجو فرماندار دشتی برای یکی از مدیرکلی های استانداری و حسن ابراهیمی فرماندار سابق بوشهر برای رییس حوزه استاندار فارس گزینه های بعدی اسماعیل تبادار می باشند. ابراهیمی که اکنون رییس حوزه استاندار می باشد، احتمال دارد درصورت معرفی به معاونت سیاسی استانداری، حضور در بوشهر را به فارس ترجیح دهد.
هفته قبل از شکایت مالک دفتر یکی از نمایندگان استان به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش خبر دادیم. یکی از نزدیکان آقای نماینده به «خلیج فارس» گفته: «مالک این دفتر برخلاف قولنامه اجاره و رهن دفتر برای چهارسال، درخواست مبلغ اضافه تری داشته و به نوعی دبه درآورده و شکایتش پذیرفته نشده است.»
شهرداری بوشکان دشتستان به دلیل نبود شهردار و سرپرست شهرداری در بلاتکلیفی به سر می برد. با گذشت قریب ۳ ماه از آغازبکار شوراها، به دلیل عدم تفاهم اعضای شورای بوشکان هنوز شهردار انتخاب نشده، ضمن اینکه با توجه به نبود هیچ کارمند رسمی در این شهرداری، امکان تعیین فردی برای سرپرستی هم نیست. این موضوع باعث شده کارکنان حقوقی دریافت نکرده و درباره نحوه مرخصی ها و انجام برخی از مسئولیت ها دچار سردرگمی باشند.
برخلاف برخی مناطق کشور، شورای اسلامی استان بوشهر و تعیین نمایندگان استان در شورای عالی کشور هنوز تشکیل نشده است. ظاهرا عدم معرفی نمایندگان شهرستان های بوشهر و دشتستان دلیل این تاخیر می باشد.
شنیده شده با توجه به تاکید استاندار به استفاده از نیروهای وزارت کشوری، گویا عدم نیاز به نیروهای غیر از آن در مناصب اعلام خواهد شد.
دست آخر اینکه اصغر پاکدل شهردار عسلویه شد. وی که برادر پاکدل کاندیدای انتخابات مجلس در حوزه دشتی و تنگستان می باشد، با رای ۴ عضو شورای شهر به استانداری برای صدور حکم معرفی شد. اخیرا عباس زاده شهردار عسلویه کمتر از چند هفته از انتصابش، استعفا کرد که برخی دلیل آن را بدهی های بالا در شهرداری متمول عسلویه می دانند.

یک دیدگاه