با موافقت اعضای شورا؛ شهردار جدید بوشهر هفته آینده انتخاب می‌شود

admin 1396-08-30 ۰
با موافقت اعضای شورا؛ شهردار جدید بوشهر هفته آینده انتخاب می‌شود

به گزارش «دالکی خبر»؛به نقل از خلیج فارس در نشست علنی عصر سه شنبه شورای شهر، پس از بحث و بررسی برخی لوایح و طرح های رسیده، اعضا وارد دستور کار بعدی یعنی مشخص کردن سازوکارهای تعیین شهردار آینده بوشهر شدند.

نخست مهرزاد آسایش خواستار فراخوانی برای ارائه رزومه افراد توانمند جهت تصدی شهرداری با تعیین برخی ویژگی های و شرایط احراز این پست شد. به گفته وی، برگزاری علنی جلسات ارائه برنامه گزینه های شهرداری با حضور نمایندگان رسانه ها نیز منجر به آگاهی بهتر شهروندان از برنامه های شهردار منتخب و نظارت بهتر شورا و شهروندان بر اقدامات شهرداری می شود.

طاهره شمشیری و پویا دولابی نیز با فراخوان برای گزینه های شهرداری موافقت خود را اعلام کرده و عقیده داشتند: امکان دارد افرادی توانمند از دید شورا پنهان مانده باشد که تعیین شرایط مشخصی جهت معرفی گزینه های شهرداری، زمینه مشارکت بیشتر شهروندان را در این مهم فراهم کند.

کیوان هاشم زاده، ندا عبداله زده و روح الله نصرتی نیز ضمن تاکید بر تسریع در انتخاب شهردار، عقیده داشتند که فضای کنونی در مدیریت شهری که بصورت سرپرستی یا شرایط مستعجل باشد، انگیزه لازم را از نیروهای شهرداری می گیرد و دچار روزمرگی می شویم.

البته این اعضا معتقد بودند فراخوان کلی از سوی شورای شهر برای اعلام رزومه گزینه شهرداری صورت نگیرد و هر عضو به فراخور شیوه موردنظر خود مثلا در شبکه های اجتماعی یا طرق دیگر به دنبال رسیدن به گزینه باشد. دلیل این اظهارنظر هم این بود که اعضا باید نهایتا یک یا دو گزینه در فرصت نهایی داشته باشند این شیوه دریافت روزمه باعث ایجاد کدورت یا احقاق حق برای برخی می شود که وارد این فرایند شده اند.

عبدالخالق برزگرزاده عضو شورا نیز عقیده داشت برای حفظ شان گزینه های شهرداری، هر عضو شورا یک نفر را معرفی کند تا با اجماع بهتر و در زمان سریع تر شهردار تعیین تکلیف شود.

نهایتا ابوذر دهدار رییس شورا زمان نهایی شدن گزینه های شهرداری و اعلام برنامه آنها را جمع بندی کرد و با توافق اعضا مقرر شد: تا یکشنبه آینده هر عضو یک گزینه تصدی شهرداری معرفی کند، همچنین طی روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از این افراد برای ارائه برنامه در جمع اعضای شورا دعوت به عمل آید.

به گزارش «خلیج فارس»، البته به نظر می رسد با توجه به مشترک بودن برخی گزینه های شهرداری در میان اعضای شورا، احتمالا تعداد کاندیداها به ۹ نفر نمی رسد (با توجه به سهمیه یک گزینه از سوی اعضا)، از این رو اعلام برنامه ها با حضور تعداد کمتری از چهره ها خواهد بود.

همچنین در این جلسه درباره علنی یا غیرعلنی بودن جلسه ارائه برنامه گزینه های شهرداری بحث شد که نهایتا اعضا توافق کردند: جلسات بررسی برنامه گزینه های شهرداری با حضور خبرنگاران باشد، مگر آنکه گزینه شهرداری درخواست جلسه غیرعلنی داشته باشد.

در این جلسه اکبر توسلی رییس کمیسیون عمران و خدمات شهری شورا غایب بود.

شایان ذکر است اعضای شورای شهر بوشهر ابتدای هفته پیش به دلیل منع بکارگیری بازنشستگان، با ۶ رای موافق و ۳ رای ممتنع پایان کار میگلی نژاد از شهرداری را اعلام کردند، ضمن اینکه بعد از چند نشست که به دلیل غیبت برخی اعضا به حدنصاب نمی رسید، نهایتا شنبه این هفته عبدالامیر قاسمی معاون مالی اداری شهرداری را به سرپرستی این نهاد تعیین نمودند.

یک دیدگاه