با تصمیم اعضای شورا؛ انتخاب شهردار بوشهر عقب افتاد

admin 1396-09-13 ۰
با تصمیم اعضای شورا؛ انتخاب شهردار بوشهر عقب افتاد

دالکی خبر: در حالی که با مصوبه هفته پیش اعضای شورای شهر بوشهر، قرار بود عصر امروز (یکشنبه) گزینه های شهرداری به ارائه برنامه خود پرداخته و شهردار تعیین شود، این موضوع به هفته آینده موکول شد.

به گزارش «دالکی خبر»؛ به نقل از خلیج فارس در ابتدای این جلسه که به صورت علنی با حضور خبرنگاران برگزار شد، رییس شورا درخصوص الزامی بودن حضور کاندیداهای شهرداری در جمع اعضا یا صرفا ارائه برنامه و بررسی آن توسط شورا نظر همکارانش را جویا شد.
ابوذر دهدار همچنین خواستار فرصتی برای بررسی برنامه کاندیداهای شهرداری و شراط احراز آنها شد و گفت: هرچند در مصوبه قبلی اعلام شد که درصورت جمع بندی اعضا، می توان پس از اعلام برنامه کاندیداها در همین روز نسبت به انتخاب شهردار اقدام کرد، ولی ضرورت دارد فرصت بیشتری برای بررسی برنامه های ارائه شده باشد.

البته برخی از اعضا نظیر پویا دولابی مخالف عدم حضور کاندیداها در صحن شورا و توضیح پیرامون برنامه های پیشنهادی شان بوده و عقیده داشتند این حضور می تواند توان گفتاری و افناع شورا در پذیرش برنامه ها را نشان دهد و باید الزامی شود.

نهایتا را رای همه ۹ عضو شورا مقرر شد انتخاب شهردار به جلسه سه شنبه هفته آینده موکول شود و گزینه هایی که تا قبل از جلسه یکشنبه آینده برنامه خود را به دبیرخانه شورا برسانند، برای ارائه در صحن علنی سه شنبه دعوت می شوند.

در پی منتفی شدن ارائه برنامه ۶ گزینه شهرداری در این جلسه، ادامه نشست شورای شهر بوشهر به بررسی لوایح شهرداری اختصاص یافت که عمدتا درباره مصالحه املاک بود.

اظهارات عبدالله زاده علیه برزگرزاده

از حاشیه های این جلسه، اظهارات ندا عبدالله زاده علیه عبدالخالق برزگرزاده دیگر همکارش در شورا و کاندیدای شهرداری بود.

در زمان تنفس جلسه (پس از منتفی شدن ارائه برنامه کاندیداهای شهرداری)، وقتی برزگرزاده در حال گفتگو با مهرزاد آسایش همکار شورایی خود بود، عبدالله زاده با اظهاراتی تند، برزگرزاده را به «منفعت طلبی» متهم کرد و خودش را فردی شفاف دانست. جدلی که دلیل بیان آن در جمع خبرنگاران مشخص نبود، ولی از فحوای اظهارات عبدالله زاده اینطور برمی آمد که همه چیز به گمانه زنی ها پیرامون رای احتمالی اش به جعفری نسب برای شهرداری و مخالفت با برزگرزاده مرتبط است.

زمانی که برخی اعضای فراکسیون موسوم به توسعه قصد پادرمیانی داشته و خواستار پایان این ماجرا توسط عبدالله زاده شدند، وی با اشاره به طاهره شمشیری و پویا دولابی دو عضو اصلاح طلب شورا گفت: اینها روی حرف شان هستند، (اعضای اصلاح طلب شورا)، درحالی که همکار ما (برزگرزاده) یکی به میخ و یکی به نعل می زند. وی سپس به برخی همکارانش در این فراکسیون گفت: کاری نکنید معادلات شما را به هم بریزم!

در حین جلسه هم یکی، دو بار عبدالله زاده با اشاره به برزگرزاده درباره وی اظهاراتی بیان کرد، ولی برزگرزاده سکوت در پیش گرفته بود تا اینکه جلسه به پایان رسید و اعضا از صحن خارج شدند.

یک دیدگاه