زمزمه دو معاون غیربومی برای استاندار/ خداحافظی با بخشداران غیروزارت کشوری/ بلاتکلیفی متقاضیان طرح کارورزی

admin 1396-09-18 ۰
زمزمه دو معاون غیربومی برای استاندار/ خداحافظی با بخشداران غیروزارت کشوری/ بلاتکلیفی متقاضیان طرح کارورزی

خبرنگاران مختلف در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

شنیده می شود استاندار بوشهر برای دو معاونت “سیاسی امنیتی” و “عمرانی”، گزینه هایی خارج از استان مدنظر دارد. گویا برای انتصاب فرمانداران هم روال وزارت کشور در تعیین استانداران غیربومی موردتوجه گراوند قرار گرفته، درحالی که کارشناسان معتقدند درصورت قطعی بودن انتصاب معاونان غیربومی، ضروریست برای فرمانداری ها از نیروهای بومی شهرستان ها استفاده کرد که شناخت بهتری نسبت به مشکلات و فرصت های شهرستان دارند.
اولین تغییر در ترکیب شوراهای اسلامی استان رقم خورد تا فردی جایگزین برادر خودش شود. براین اساس، حسین رنجبریان به عنوان عضو علی البدل شورای شهر عالیشهر جایگزین برادرش اکبر رنجبریان شد که به عنوان منتخب چهارم وارد شورای شهر گردید، اما در ماههای اخیر در جلسات غایب بود.
شنیده شده در پی بازنشستگی “بهمنی” مدیرکل امور مالیاتی استان، جایگزین وی از اصفهان می آید.
ظاهرا برای تعیین تکلیف مدیران دوشغله در استان اراده جدی وجود ندارد. یکی از مدیران هم استانی که به لطف بلاتصدی بودن سمت های اداری، دوشغله می باشد، در تکاپوی شغل سوم هم است!
شماری از شهروندان عسلویه نسبت به مشکلات اعزام بیماران این شهرستان به مرکز استان و همکاری ناکافی ستاد هدایت درمان برای اعزام هوایی بیماران گلایه مندند. پیش از این رییس مرکز فوریت های پزشکی استان وعده داده بود عسلویه نیز در شعاع عملیاتی اورژانس هوایی استان قرار بگیرد.
پورفاطمی و شهریاری نمایندگان سابق و فعلی دشتی و تنگستان در یک مراسم فاتحه در شهر آبدان به همدیگر رسیدند.

متقاضیان طرح کارورزی نسبت به بلاتکلیفی خود پس از گذشت ماهها از ثبت نام شان معترضند. از ۶ ماه پیش نام نویسی از فارغ التحصیلان دانشگاهی در سامانه کارورزی به منظور حضور در فرصت های شغلی با دریافت حق الزحمه آغاز شد، اما بسیاری از این افراد می گویند تماسی با آنها گرفته نشده است. این طرح به منظور آماده سازی فارغ التحصیلان بیکار جهت ورود به بازار کار رونمایی شد.
مراسم سخنرانی حجت الاسلام رهامی دبیرکل انجمن مدرسین دانشگاهها و عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان عصر امروز در دانشگاه خلیج فارس برگزار می شود. این مراسم از سوی انجمن اسلامی دانشگاه و به مناسبت روز دانشجو برنامه ریزی شده است.
هفته گذشته برخی رسانه های منتسب به اصولگرا از انصراف احمد جعفری نسب از گزینه های شهرداری بوشهر خبر دادند، درحالی که تاکنون متنی از سوی وی منتشر نشده است. گویا این شایعه برای کاهش انتقادات در فضای رسانه ای و عمومی پیرامون وی مطرح شده است.
برخی اعضای شورا می گویند: بدهی ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری بوشهر صحت ندارد. هفته پیش در حاشیه نشست علنی شورا، یکی از خبرنگاران درباره رقم ۲۰۰ میلیاردی که به عنوان بدهی شهرداری مرکز استان در فضای مجازی مطرح شده، دیدگاه اعضای شورا را جویا شد که هاشم زاده رییس کمیسیون بودجه بیان کرد: قبلا از میگلی نژاد درخواست کردیم که وضعیت بدهی های شهرداری را گزارش کند اما به تغییرات اخیر منجر شد، ولی قطعا رقم کمتر از این می باشد. دهدار رییس شورای شهر هم بیان کرد: گزارش های غیر رسمی که از شهرداری داریم مبلغ بدهی های این نهاد را کمتر از رقم ذکر شده نشان می دهد، ضمن اینکه تقریبا به همان میزان شهرداری مطالباتی خصوصا از دستگاهها دارد. البته شورا پیگیر است با مستقر شدن شهردار جدید، این پرسش برای اعضا و افکار عمومی روشن شود.
در برخی محافل از استاندار بوشهر نقل قول شده: بخشدارانی که وزارت کشوری نمی باشند، با آنها خداحافظی کرده تا به دستگاه اصلی شان بازگردند.
رحمان زنگنه به عنوان بخشدار مرکزی بوشهر منصوب شد. وی پیش از این رئیس امور اداری و مالی فرمانداری بود.
در پایان مهلت نام نویسی داوطلبان ریاست هیات فوتبال استان، ۱۴ نفر برای این سمت خیز برداشتند. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، انتخابات این هیات در اواخر دی ماه برگزار خواهد شد. نام نویسی قبلی از کاندیداهای این هیات در مردادماه به دلیل برخی اشکالات ابطال گردیده بود.
براساس اعلام وزیر ارتباطات، بوشهر در ایجاد کسب و کارهای اینترنتی رتبه ۱۸ کشور را دارد که البته نسبت به قبل یک رتبه تنزل دارد.

در شرایطی که قانون جدید ته لنجی با وجود مانورهای تبلیغاتی استاندار سابق، برای جامعه بندری استان بوشهر مشکل ساز شده، خبر می رسد با تصمیمات جدیدی که در ستاد مرکزی قاچاق کالا و ارز اتخاذ شده، واردات کالاهای ملوانی و ته لنجی سختگیرانه تر از قبل خواهد شد.
پس از کش و قوس زیاد، بلاخره شورای شهر کاکی به نتیجه رسید و حبیب پردل صفت برای شهرداری انتخاب شد. وی دارای مدرک کارشناسی معماری است و ناظر بنیاد مسکن در طرح‌های ساختمانی و مشاور عمرانی شهرداری کاکی را در کارنامه دارد.
رییس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به توقف آزمون استخدامی وزارت نفت می گوید: دیوان عدالت اداری به دلیل اعتراضات صورت گرفته، این آزمون را موقتی لغو کرد. فریدون حسنوند ادامه داد: نمی خواهیم آزمون به صورت کلی لغو نشود اما اشکالات باید رفع شود و سهم افراد در بحث معدل، تغییرات در بحث بومی گرایی، مسائل مرتبط با برخی دانشگاه ها، مناطق محروم و برخی اقشار به صورتی لحاظ شود که از بحث کیفی بودن افراد برای ورود به مجموعه کم نشده و همچنین حق افراد تضییع نشود.
بیماری‌های قلبی و عروقی، همچنان قاتل شماره یک بوشهری ها. صالحی، مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر با اعلام این خبر گفته: بیماری های قلبی و عروقی با ۴۲ درصد بیشترین دلیل مرگ در استان محسوب می شود.
خبرگزاری فارس از رفتار اطرافیان نماینده دشتی و تنگستان انتقاد کرد. این خبرگزاری در یادداشتی از تلاش اطرافیان دکتر شهریاری برای عزل رئیس دانشگاه آزاد خورموج نوشته و افزوده: «پشت این صحنه افرادی هستند هدفی جز تعطیل ‌کردن دانشگاه در ذهن ندارند دست آن‌ها از این واحد دانشگاهی کوتاه شده است و از طرق مختلف دیگر سعی دارند تا مشکلاتی برای واحد به وجود بیاورند.» نویسنده در پایان نتیجه گرفته که این رویه نماینده مردم دشتی در شهرستان باعث نارضایتی اصولگرایان شده است.
ابوطالب شفقت که سال۸۷ تا ۸۹ استاندار بوشهر بود، با حکم وزیر دفاع به عنوان معاون آموزشی وزیر و رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر منصوب شد.
استاندار هرمزگان خواستار دریافت عوارض آلایندگی از عسلویه شد. فریدون همتی در نشست با رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با توجه به نزدیکی عسلویه به غرب هرمزگان و آلایندگی عسلویه که بر روی مردم این منطقه نیز تاثیر می گذارد، خواستار اختصاص سهم درصد آلایندگی عسلویه به هرمزگان هستیم.
حسین بختیاری‌آزاد از فعالان اصلاح‌طلب به‌عنوان مسئول دفتر شهرستان بوشهر حجت‌الاسلام خدری نماینده مجلس منصوب شد.
دست آخر اینکه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزاری مراسم روز دانشجو توسط انجمن اسلامی را مشروط به حذف سخنرانی یاشار سلطانی و عبدالله مومنی کرد. این دو فعال مدنی برای انتخابات شورای شهر تهران تایید صلاحیت شده بودند، اما با سخنرانی آنها در بوشهر مخالفت گردید.

یک دیدگاه