درخواست ساختمان ۳۶ میلیاردی شهرداری بوشهر/ مخالفت با سخنرانی احمدی‌نژاد در دو مسجد/ مدیرکل بازنشسته دوشغله شد

admin 1396-10-02 ۰
درخواست ساختمان ۳۶ میلیاردی شهرداری بوشهر/ مخالفت با سخنرانی احمدی‌نژاد در دو مسجد/ مدیرکل بازنشسته دوشغله شد

دالکی خبر: خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

نخست اینکه مدیرکل فنی و حرفه ای استان با وجود آنکه بازنشسته گردیده، به تازگی دو شغله شده است. ظاهرا عبدالرسول کازرونی همزمان با سمت مدیرکلی، عهده دار سرپرستی دانشکده علمی و کاربردی این اداره هم شده است.
شنیده شده سرپرست شهرداری بندر بوشهر طی نامه ای به شورا خواستار خرید ساختمانی در خیابان شهید مطهری با قیمت ۳۶ میلیاردتومان شده است. طبق بررسی ها، این میزان درخواست جهت خرید ساختمان در شهرداری بوشهر بی سابقه بوده و ارائه آن در زمانی که شهرداری به صورت سرپرستی اداره می شود، سوال برانگیز شده است. گویا یکی از اعضای شورا پیگیر این لایحه ۳۶ میلیاردی بوده، هرچند برخی همکاران وی عقیده دارند چنین موضوعی باید پس از تعیین شهردار تصمیم گیری شود، چرا که از نظر بودجه ای تبعات گسترده ای برای شهرداری دارد.
احمد جعفری نسب از گزینه های شهرداری بوشهر انصراف داد. وی روز شنبه طی نامه ای به رییس شورای شهر بوشهر انصراف خود را اعلام کرده است. به نظر می رسد با این انصراف، بن بست رخ داده برای تعیین شهردار جدید باز شود.

استاندار بوشهر قصد داشت پس از سفر هفته پیش به عسلویه، دومین سفر شهرستانی اش را به جم اختصاص دهد. با این حال در پی اظهارات تند امام جمعه جم در خطبه های دیروز و خطاب قرار دادن ” گراوند” مبنی بر اینکه استاندار اول مشکل تعطیلی فرودگاه را حل کند بعد به جم بیاید، باید دید وی به این شهرستان سفر می کند؟ این فرودگاه زیرمجموعه پالایشگاه فجر جم می باشد و طی دوسال اخیر پروازی در آن انجام نمی شود.
شنیده می شود رییس فعلی دانشگاه خلیج فارس احتمالا به وزارت علوم خواهد رفت و عهده دار یکی از ادارات کل این وزارتخانه می شود. از شهریار عصفوری معاون پژوهشی دانشگاه خلیج فارس به عنوان جدی ترین گزینه برای ریاست دانشگاه یاد می شود.
در حالی که بوشهر با میزبانی از صنایع نفت و گاز به عنوان استانی صنعتی شناخته می شود، اما براساس آخرین گزارش مرکز آمار، ۶۱ درصد شاغلان آن در بخش خدمات می باشند که ۱۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری است. برهمین اساس، سهم اشتغال بوشهر از بخش صنعت ۲۵ درصد اعلام شده که پایین تر از میانگین کشوری می باشد.
این هم نموداری مقایسه ای ازنظر درآمدزایی استان ها برای کشور و سهم شان در بودجه سال آینده که اصفهان، هرمزگان و بوشهر بدترین وضعیت را دارند. البته شاید این آمار برای اصفهان توجیه‌پذیر باشد چرا که زیرساخت‌های توسعه آن تقریباً کامل می باشد، ولی بوشهر را باید گاوصندوق کشور اما کم بهره از درآمدزایی های خود دانست.

احمد حکیمی پور، دبیرکل حزب اراده ملت ایران(حاما)، طی حکمی کیوان حیدری، روزنامه نگار و فعال سیاسی را به دبیری این حزب در بوشهر منصوب کرد. پیش از این حسین بکمی عهده دار این سمت بود.
معارفه مدیر جدید درمان تامین اجتماعی استان بوشهر لغو گردید. این مراسم قرار بود هفته گذشته برگزار شود، ولی گویا سه نماینده استان نسبت به عدم مشورت با آنها در این خصوص معترض بوده و دیدار با رییس تامین اجتماعی کشور منجر به لغو معارفه مدیر جدید درمان شد. اخیرا حکم “یلدا دارابی” رییس بیمارستان مهر برازجان برای جایگزینی دکتر پورحکیمی صادر شده بود که گویا با رایزنی سعادت نماینده دشتستان بود. البته وی در مصاحبه ای گفته نقشی در این انتصاب نداشته، اما ظاهرا نظر سه همکار دیگرش در مجلس غیر از این می باشد.
آزمون استخدامی وزارت نفت پس از اصلاح ایرادات برگزار می‌شود. ظاهری، عضو کمیسیون انرژی مجلس با اعلام این مطلب گفت: مقرر گردیده پس از اصلاحات موردنظر دیوان عدالت خصوصا درباره حق دانشجویان دانشگاه نفت و بومی گزینی، این آزمون مجددا برگزار شود. ثبت نام برای این آزمون از اوایل آذرماه آغاز شد که اعتراضات زیادی درخصوص شرط معدل دانشگاهی و بی بهره ماندن فارغ التحصیلان دانشگاههای دولتی استان در پی داشت.
برای سخنرانی مراسم ۹ دی در بوشهر، از سید ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس و صفار هرندی وزیر ارشاد در دولت احمدی نژاد دعوت کرده است. برنامه ریزی این مراسم با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی می باشد.
شنیده می شود شکایت مدیرکل دفتر شهری و روستایی استانداری از روزنامه بامدادجنوب، به دادگاه مطبوعات و با حضور هیات منصفه موکول گردیده است.
با خبر شدیم معارفه امراله عابدی سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر بدون هماهنگی با استانداری انجام شد. وی قبلا مدیرکل مالیاتی کرمان بوده و جایگزین “بهمنی” گردیده که بازنشسته شد.
امام جمعه بردخون شهرستان دیر با بیان اینکه شورا و شهرداری هیچ تعاملی با ما ندارند، گفت: شورا گفته کمک به مصلا خلاف قانون است و شهردار نیز می‌گوید متولیان مصلا باید فی سبیل الله کار کنند، آیا شما حاضرید فی سبیل الله کار کنید؟ چرا قولی دادید که نمی‌توانید به آن عمل کنید؟ زمانی هم که صحبتی می‌کنیم، پیام می‌دهند ما را تخریب نکنید. حجت الاسلام رکنی حسینی از مردم خواست که به مصلا کمک کنند چرا که به گفته وی، هزار تومان کمک مردم ارزش صدهزار برابری کمک آنها (شورا و شهرداری) دارد.
شنیده می شود همزمان با انتشار پیام هایی در فضای مجازی مبنی بر سفر احمدی نژاد به بوشهر، هفته قبل گروهی با مراجعه به هیات امنای مسجد جامع عطار، خواستار هماهنگی برای برگزاری سخنرانی رییس جمهور سابق در این مسجد شدند که هیات امنا با آن موافقت نکرد. گویا یک مسجد مهم دیگر در شهر بوشهر نیز به درخواست سخنرانی احمدی نژاد در این محل پاسخ مثبت نداده است.
دومین تورنمنت بین المللی فوتبال ساحلی بوشهر با حضور تیم هایی مطرح جهانی، از ۵ بهمن ماه در بوستان گردشگری آغاز می شود. مدیرکل ورزش و جوانان با اشاره به حضور ۴ تیم اروپایی در سال گذشته گفته: امسال تیم های بیشتر و با کیفیت تری در این تورنمنت حضور می یابند.
با وجود درآمد ۲۰۰ میلیارد دلاری پارس جنوبی برای کشور، سهم بوشهر و خوزستان از اعتبارات «۳ درصد درآمد صادرات نفت و گاز» به شکل قابل ملاحظه ای فاصله دارد. در بودجه سال آینده، سهم خوزستان از این آیتم هزار میلیارد تومان برآورد شده، اما برای بوشهر ۱۰۰ میلیارد تومان (۱۰ درصد) پیش بینی گردیده است. متاسفانه در استان برای پیگیر سهم بوشهر از منابع سرزمینی آن اراده و تلاشی دیده نمی شود.
علی زینبی از مدیرکلی امور مجلس وزارت ارشاد خداحافظی کرد. وی اهل شهرستان دشتی است که در دولت احمدی نژاد معاون سیاسی امنیتی استانداری بود.
خبر می رسد درخصوص مدیرکلی گمرک بوشهر، سازمان مرکزی و برخی نمایندگان روی “منصور بازیار” مدیرکل گمرک گناوه نظر دارند، اما استاندار از “بهروز قره بیگی” سرپرست فعلی حمایت می کند.
شنیده می شود سوختگی ۵ کارگر در پالایشگاه نهم پارس جنوبی بر اثر اسید در سکوت رسانه ای قرار گرفته است. گویا این حادثه در هفته پیش و در حین بررسی لوله های انتقال رخ داده است. کارگران به دلیل مواجهه با اسید دچار سوختگی گردیده که برخی برای درمان به استان همجوار و تهران منتقل شده اند.

یک دیدگاه