خرین گمانه‌زنی‌ها درباره تغییرات مدیریتی در بوشهر؛ از انتصاب دو معاون غیربومی استاندار تا تغییر ۷ فرماندار

admin 1396-10-12 ۰
خرین گمانه‌زنی‌ها درباره تغییرات مدیریتی در بوشهر؛ از انتصاب دو معاون غیربومی استاندار تا تغییر ۷ فرماندار

دالکی خبر: همزمان با اعلام سخنگوی وزارت کشور درباره نهایی شدن تغییر فرمانداران تا پایان بهمن ماه، گمانه زنی ها پیرامون نمایندگان ارشد دولت در شهرستان های استان بوشهر هم جدی تر شده است.

به گزارش «دالکی خبر» به نقل از خلیج فارس؛ عبدالکریم گراوند که پیش از این معاون سیاسی امنیتی استانداری بود، اواسط مهرماه با رای اعتماد هیات وزیران به عنوان استاندار بوشهر انتخاب شد، اما با گذشت قریب ۸۰ روز از این انتصاب تغییری در معاونان و فرمانداران صورت نداده تا از ساختار مدیریتی اش رونمایی کند.

ساختاری که از همان ابتدای انتصاب وی، مشابه یا نزدیک به استاندار پیشین ارزیابی می شد، اما برخی دیگر معتقد بودند وی به مشکلات استان در دوره مصطفی سالاری آگاه است و نمی خواهد گرفتار چندگانگی های آن ایام شود، از این رو باید فرصت داد و ارزیابی درباره استاندار فعلی را به بعد از انتصاباتش موکول کرد.

با این حساب، تعیین معاونان و فرمانداران جدید سنگ محک جدی برای استاندار محسوب می شود و می تواند دوری یا نزدیکی وی از شیوه سلف خود در این مسئولیت را نمایان کند.

دو معاون از خارج استان می آیند

طی یک ماه اخیر گمانه زنی ها حاکی از آن بود که استاندار بوشهر برای سپردن مهمترین معاونت هایش گزینه های غیربومی مدنظر دارد، ضمن اینکه برای فرماندارای ها نیز همان سیاست وزارت کشور در خصوص استانداران غیربومی را در پیش خواهد گرفت.

اینک براساس آخرین گمانه زنی ها، این ارزیابی قریب به یقین شده، طوری که برای معاونت سیاسی امنیتی استانداری که اکنون بصورت سرپرستی اداره می شود، از “مجید خورشیدی” یاد می شود که معاون مدیرکل سیاسی وزارت کشور است، دقیقا همان سمتی که گراوند قبل از در دست گرفتن سکان معاونت سیاسی امنیتی استانداری بوشهر در آذرماه ۹۵ در اختیار داشت.

همچنین براساس شنیده ها، برای معاونت عمرانی نیز استاندار گزینه ای غیربومی از یزد را به وزارت کشور پیشنهاد داده که آخرین سابقه وی مدیرکلی دفتر فنی استانداری بوده است.

آخرین گمانه زنی ها درباره فرمانداران

طبق شنیده ها، طی چند روز آینده تغییرات ای در سطح فرمانداران شهرستان های استان و برخی مدیران ستادی استانداری آغاز می شود که آخرین گمانه زنی ها حاکی از تغییرات زیر می باشد:

عبدالنبی یوسفی- فرمانداری عسلویه (اکنون فرماندار کنگان است)

عبداله نادری- فرمانداری دشتی (اکنون فرماندار عسلویه است)

سیدعلیرضا سجادی- فرمانداری دیر (اکنون معاون سیاسی فرماندار عسلویه است)

فتح اله نوروزی- فرمانداری کنگان (اکنون فرماندار جم است)

محمد حسینی- فرمانداری جم (اکنون سرپرست فرمانداری دشتی است)

عبدالحسین رفیعی پور- فرمانداری تنگستان (اکنون معاون سیاسی فرمانداری جم است)

کاظم مرادی یا علیرضا بشیری- فرمانداری دشتستان (نفر اول مدیرکل پدافند غیرعامل و دومی مدیرکل اتباع خارجه می باشد)

طبق شنیده ها، عادل دهدشتی از فرمانداری تنگستان به مدیرکلی دفتر سیاسی و انتخابات استانداری خواهد رفت. تا پیش از این از سوی حامیان استاندار سابق وی به عنوان گزینه معاونت سیاسی امنیتی مطرح می شد.

همچنین ارسلان زارع نیز از فرمانداری دشتستان به یکی از مدیریت های استانداری منتقل خواهد شد.

یک دیدگاه