پیگیری یک سوژه؛ نوزادی که اسیر سهل انگاری پرستاران شد+ توضیحات بیمارستان بوشهر

admin 1396-10-23 ۰
پیگیری یک سوژه؛ نوزادی که اسیر سهل انگاری پرستاران شد+ توضیحات بیمارستان بوشهر

دالکی خبر: روز گذشته در فضای مجازی تصاویر متاثرکننده ای از عفونت پای یک نوزاد منتشر و دست به دست شد که در حین بستری در بیمارستان شهدای خلیج فارس رفتار این اتفاق شده است.

به گزارش «دالکی خبر»؛به نقل از خلیج فارس همراه این تصویر متنی منتشر شده که در آن عنوان گردیده به دلیل سهل انگاری یکی از پرستاران این بیمارستان در خصوص تزریق سرم باعث شده که مواد موجود در سرم بجای رگ در پوست نفوذ کرده و باعث مردگی بافت پا و عفونت شود.

طبق اطلاعات دریافتی، این نوزاد که به دلیل سرماخوردگی در بیمارستان بستری شده بود، پس از این اتفاق ادامه روند درمانی را در خارج این مرکز دنبال کرده است.

پس از پیگیری های خبرنگار ما، بیمارستان شهدای «خلیج فارس» درباره حادثه پیش آمده با ارسال توضیحاتی، از تشکیل کمیته ویژه ای برای بررسی این اتفاق خبر داده و گفته در صورت محرز شدن خطا، با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.

در این اطلاعیه آمده:

🔹این بیمارستان در راستای صیانت از حقوق بیماران بر خود لازم می‌داند تا بدور از پیش داوری‌های احساسی این موضوع را خارج از نوبت و در اسرع وقت توسط کمیته ویژه‌ای که به همین منظور تشکیل شده مورد بررسی فنی و تخصصی قرار داده و پاسخ کارشناسی و فنی مراجع ذی‌صلاح را به اطلاع عموم برساند.

🔹قطعا در صورت محرز شدن قصور پزشکی در این موضوع بدون هیچ اغماضی با خاطی یا خاطیان برخوردهای جدی و قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

🔹از همشهریان گرامی که نسبت به روند درمانی گلایه دارند درخواست می‌شود با ثبت شکایات خود در مراجع قانونی نظیر سازمان نظام پزشکی، واحد نظارت بر درمان مستقر در دانشگاه علوم پزشکی و سامانه تلفنی ۱۹۰ نسبت به احقاق حقوق خود اقدام کنند و این اطمینان را به همشهریان گرامی می‌دهیم که به هیج وجه از پیگیری حقوق مردم کوتاهی نخواهیم کرد.

🔹ضمننا این مرکز آمادگی خود را جهت ادامه درمان این نوزاد اعلام داشته و حاضر است هرگونه هزینه متحمل شده به بیمار را جبران نماید.

یک دیدگاه