راه‌آهن بوشهر سال ۹۷ هم در اولویت نیست!/ ماجرای دو نامه متضاد شورای بوشهر به دیوان عدالت/ معاون عمرانی استاندار بومی خواهد بود

admin 1396-10-23 ۰
راه‌آهن بوشهر سال ۹۷ هم در اولویت نیست!/ ماجرای دو نامه متضاد شورای بوشهر به دیوان عدالت/ معاون عمرانی استاندار بومی خواهد بود

خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

ماجرای رای دیوان عدالت اداری درباره توقیف موقت مصوبه شورا برای پایان کار میگلی نژاد در شهرداری، اعضای شورای شهر بوشهر را به دو گروه مبدل کرده است. برخی از آنها معتقدند که حکم اخیر به معنای برگشت به کار میگلی نژاد نیست و صرفا فرآیند انتخاب شهردار را به تعویق انداخته است. گویا پس از جلسه هفته قبل که دهدار، شمشیری، دولابی و توسلی نامه ای درخصوص ایرادات رای دیوان عدالت اداری امضا و به شعبه دوم دیوان عدالت اداری ارسال کردند، ۵ عضو دیگر نامه ای امضا نموده و به دیوان عدالت اداری ارسال کردند که عنوان شده در این خصوص اعتراضی ندارند. در میان این امضاکنندگان نصرتی و هاشم زاده هم حضور دارند که قبلا رای به پایان کار شهردار داده بودند و اینک به همراه سه عضو شورای سابق مخالف پیگیری موضوع در دیوان عدالت می باشند.
برای سال آینده هم راه آهن بوشهر در اولویت مرکزنشینان نیست. براساس اعلام خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی، ساخت راه آهن استان‌های اردبیل، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، کردستان و لرستان در اولویت سال ۹۷ می باشد. به گفته وی، امسال اتصال چهار مرکز استان آذربایجان غربی، کرمانشاه، گیلان و همدان به خط آهن در دستور .کار بوده که دو شهر همدان و کرمانشاه محقق شده و سوت تا پایان سال در ارومیه و رشت نیز شنیده خواهد شد.
طی روزهای گذشته ماجرای اشتباه پزشکی در بیمارستان شهدای خلیج فارس که منجر به عفونت پای کودک سه ساله شده، در فضای مجازی بازتاب زیادی داشته است. ظاهرا تزریق سرم بیرون رگ های پا باعث این اتفاق تلخ شده و اکنون روند درمانی ادامه دارد. «خلیج فارس» بزودی در این خصوص گزارشی منتشر می کند.
شنیده می شود یک مقام قضایی از یک نماینده استان در مجلس شکایت کرده که گویا وی در مرحله بدوی تبرئه گردیده است. ظاهرا این شکایت به انتخابات اردیبهشت ماه امسال مربوط می شود.
باخبر شدیم فرج شجاعی رییس پلیس آگاهی استان بوشهر به همین سمت در استان فارس منصوب شد. وی اصالتا اهل شهرستان کازرون می باشد.
خبر دیگر اینکه در مراسم معارفه فرماندار جدید جم، در واکنش به انتقاد حجت الاسلام گنجی امام جمعه این شهرستان درباره تغییر فرماندار، استاندار در بخشی از سخنانش گفته: سیستم وزارت کشور به گونه ای است که فرمانداران هر ۴ سال تغییر می کنند و مدیران وزارت کشور مثل شما امامان جمعه نیستند که مدت ها در یک منطقه باشند و تغییر نکنند! این مطلب به نقل از آوای جم می باشد.
شنیده شده نام یکی از دهیاران پرحاشیه تنگستان به عنوان گزینه بخشداری خارگ مطرح گردیده است.
شنیده می شود در پی پیگیری گزینه های غیربومی برای معاونت های سیاسی و عمرانی استانداری، نمایندگان استان از طریق وزارت کشور درخواست کرده اند که دستکم برای معاونت عمرانی از نیروهای بومی استفاده شود. قبلا بصورت غیررسمی از خورشیدی معاون دفتر سیاسی وزارت کشور برای معاونت سیاسی استانداری و یک یزدی برای معاونت عمرانی استانداری نام برده شده بود. باید دید گراوند در این خصوص چگونه اقدام می کند؟
خبر می رسد به دلیل بدهی آموزش پرورش از سال گذشته به کارخانه های لبنیاتی و عدم تخصیص اعتبار در سالجاری، طرح توزیع شیر در مدارس منتفی گردیده است. این پروژه از سال ۸۲ در مدارس آغاز گردید.
با گذشت قریب ۵ ماه از آغاز بکار شوراها، هنوز اعضای شورای شهر بردستان دیر برای تعیین شهردار به جمع بندی نرسیده اند. شهرهای دیلم و عسلویه نیز که با گذشت حدود سه ماه حکم شهردار منتخب شورا تایید نگردیده، از سوی شورا بر همان گزینه ها اصرار شده و کار به هیات حل اختلاف ارجاع گردید.
پست حمید رسایی نماینده سابق تهران درباره سفر به برازجان. وی به دعوت موسوی نژاد نماینده سابق دشتستان به این شهر سفر داشت.

در پی مشکلات مالی ایرانجوان، برخی هواداران این تیم مقابل دفتر نماینده مجلس تجمع کردند. آنها خواستار عملی شدن وعده وی درباره تزریق کمک ۱۰۰ میلیون تومانی به این تیم شدند.
براساس اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، برای مراسم ۱۲ بهمن در بوشهر صفار هرندی وزیر ارشاد در دولت احمدی‌نژاد و برای مراسم ۲۲ بهمن نیز حجت الاسلام احمد خاتمی امام جمعه تهران تعیین شدند.
هفته گذشته اسماعیل تبادار استاندار فارس برای شرکت در مراسم ختم یکی از اقوام سفری به بوشهر داشت.
مراسم اولین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در بوشهر دوشنبه این هفته با حضور یاسر هاشمی فرزند وی برگزار می شود. متولی این مراسم حزب ندای ایرانیان است.

فاطمی، رئیس انجمن حمایت بیماران سوخته گفته: پدیده‌ خودسوزی میان زنان در استان‌هایی مانند ایلام، لرستان، کرمانشاه و کردستان، ترکمن‌های گلستان ‌و بوشهر بیشتر دیده می‌شود. به گفته وی، آمار خودسوزی زنان در ایلام بیش از سایرین استان ها می باشد.
بوشهر در حالی صاحب عنوان پایتخت کتاب ایران شده که سرانه مطالعه و زیرساخت های اولیه نظیر کتابخانه در آن شرایط مطلوبی ندارد. در پژوهش اخیر، مشخص شده ۴۲درصد از افراد باسواد استان کتاب مطالعه می کنند که این رقم در کشور ۵۳درصد است. همچنین سرانه مطالعه در کشور ۱۱۸ دقیقه در روز می باشد که این شاخص استان بوشهر حدود ۷۶ دقیقه است. (البته این رقم شامل ادعیه، کتاب، روزنامه و… می شود)
بی نتیجه بودن شکایت برخی فوتبالیست ها در هیات فوتبال استان باعث شده ماجرای دلالی در فوتبال بوشهر به حراست اداره کل ورزش و جوانان کشیده شود. مماشات هیات فوتبال با ماجرای دلال معروف شائبه هایی درباره ارتباط این موضوع با انتخابات آتی ریاست هیات فوتبال و از دست ندادن رای برخی در پی داشته که امیدواریم اینگونه نباشد.
نهمین نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی بوشهر ۲۴ تا ۲۷ دی ماه در عسلویه برگزار می شود.
گویا بودجه شهرداری بوشهر برای سال آینده روی رقم ۲۷۵ میلیاردتومان بسته شده است. این میزان در شرایطی است که بودجه ۲۰۳ میلیاردی سالجاری تاکنون کمتر از ۶۰ درصد تحقق داشته و مشخص نیست براساس کدام آیتم ها (نظیر درآمدهای پایدار یا منابع جدید اعتباری) این افزایش مدنظر قرار گرفته است.

یک دیدگاه