ریشخند مدیران بازنشسته بوشهر به قانون/ ابلاغیه جدید به سود کارکنان ۴ شهر استان/ نطق نماینده فارس برای دریافت آلایندگی عسلویه

admin 1396-10-30 ۰
ریشخند مدیران بازنشسته بوشهر به قانون/ ابلاغیه جدید به سود کارکنان ۴ شهر استان/ نطق نماینده فارس برای دریافت آلایندگی عسلویه

دالکی خبر ؛ خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

نخست اینکه از ۱۰ ماه گذشته مدیریت گمرکات استان در بلاتکلیفی به سر برده و بصورت سرپرستی اداره می شود که این شرایط نارضایتی هایی را در میان تجار و بازرگانان در پی داشته است. به گفته آنها، سرپرست بعضا اختیارات کافی نداشته یا به دلیل اتفاقات ماههای اخیر، ریسک لازم درخصوص برخی دستورات را ندارد. از فروردین ماه سالجاری که ناظر پیشین گمرکات استان با ورود دستگاههای نظارتی برکنار شد، ابتدا جمشید قسوریان جهرمی سرپرست گمرکات استان شد و البته در پاییز امسال با حکم وزیر اقتصاد به عنوان رییس سازمان اموال تملیکی کشور منصوب گردید. پس از وی نیز سرپرستی گمرکات استان به بهروز قره بیگی معاون همین گمرک سپرده شد. خبر می رسد قره بیگی و منصور بازیار مدیرکل فعلی گمرک گناوه دو گزینه اصلی برای مدیریت گمرکات استان هستند، اما اختلاف استان و مرکز در این خصوص، باعث طولانی شدن روند صدور حکم گزینه نهایی شده است.
با گذشت قریب ۱۰ ماه از سال جاری، بررسی ها نشان می دهد اغلب دستگاههای اجرایی در بهترین شرایط حدود ۴۰ درصد اعتبارات تخصیصی را دریافت کرده اند. این وضعیت در شرایطی که دو ماه تا پایان سال باقی مانده، وضعیت مایوس کننده ای را نشان می دهد. این در شرایطی است که گفته می شود در پروژه‌ های ملی این تخصیص‌ ها به ۲۰ درصد رسیده است.
خبر دیگر اینکه دیوان عدالت اداری در حکم جدیدش، با برگشت بکار میگلی نژاد به شهرداری بوشهر موافقت کرده است. خبر می رسد در پی امضای نامه ای از سوی ۵ عضو شورای شهر بوشهر (سه عضو شورای سابق به همراه هاشم زاده و نصرتی) مبنی بر برگشت به کار میگلی نژاد به شهرداری، شعبه دوم دیوان عدالت اداری نیز به استناد این نامه، رسیدگی به شکایت را منتفی اعلام کرده و فرصت ۲۰ روزه ای را برای اعتراض به آن درنظر گرفته است.
انتصابات در استان بلاتکلیف است. با وجود وعده دولت برای تغییر در سطح مدیران دستگاه‌های دولتی در زمانی کوتاه، این برنامه در استان به کندی دنبال می شود و چنین شرایطی باعث گردیده تا مدیرانی که نسبت به ابقای خود تردید دارند، بیش از گذشته دچار روزمرگی شوند.
قانون منع بکارگیری بازنشستگان در استان بوشهر چندان جدی گرفته نشده، طوری که شماری از مدیران کل و حتی مدیران ستادی در استانداری با گذشت چندین سال از پایان دوره ۳۰ ساله خدمت اداری، همچنان عهده دار مسئولیت هایی می باشند. گویا این مدیران به استناد برخی تبصره ها، خود را از قانون منع بکارگیری بازنشستگان مستثنی می دانند که انتظار می رود دستگاههای نظارتی در این زمینه بررسی دقیق تری داشته باشند.
تصویری از لنجی که هفته قبل در اسکله عامری بخش دلوار آتش گرفت. گویا این شناور دارای محموله ممنوعه و در توقیف پلیس دریابانی بوده که دچار حریق گردید. گفتنی است شناور مربوط به اهالی عامری نبوده و حادثه باعث سرایت آتش به لنج مجاور هم شد.

بوشهر جز استان های گرفتار سوء تغذیه معرفی شد. به گفته رئیسی، معاون وزیر بهداشت، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ایلام، کرمان، بوشهر، اردبیل و خراسان جنوبی ۷ استان ناامن غذایی در کشور بوده که بخشی از کودکان زیر ۵ سال در این استان‌ها دچار سوءتغذیه هستند. وی با بیان اینکه برخی حمایت‌های تغذیه‌ای از مادران باردار و زنان باردار توسط دستگاههای حمایتی و موسسات خیریه در این مناطق صورت می گیرد، تاکید کرد: این کمک ها کفایت نمی کند.
لاشه یک آبزی شبیه بچه دلفین در ساحل بوشهر پیدا شد.براساس بررسی اولیه پژوهشکده میگوی کشور، این آبزی دارای طولی ۷۰ سانتی متر می‌باشد.

خبر دیگر اینکه دیروز پیکر صیاد اهل خورشهاب تنگستان که هفته پیش ناپدید شده بود، توسط یکی از لنج ها در منطقه دریایی مطاف از آب گرفته شد و به خانواده‌اش تحویل گردید.
پلیس فتا بوشهر نسبت به کلاهبرداری درقالب ثبت نام و واریز سود سهام عدالت هشدار داد و اعلام کرد: شهروندان به هیچ عنوان به پیامک ها و تماس های تلفنی ناشناس و تبلیغاتی که در فضای مجازی از آنان برای ثبت نام و واریز سود سهام عدالت درخواست اطلاعات شخصی می کند، توجه نکنند، چرا که این شگردی برای دریافت اطلاعات حساب بانکی افراد و برداشت از آن می باشد.
از شما چه پنهان، با وجود اعلام نماینده بوشهر در مجلس مبنی بر احتمال رای گیری منطقه آزاد طی این هفته، این موضوع در دستور کار هفته جاری صحن علنی مجلس نمی باشد، ضمن اینکه هفته آینده هم مجلسی ها درگیر بودجه ۹۷ خواهند بود و شاید لایحه مناطق آزاد به اسفند موکول گردد.
هفته گذشته کارگر ۷۰ ساله در محله تنگک بوشهر به قتل رسید که گویا مظنون این حادثه شناسایی شده و پلیس در تلاش برای دستگیری وی می باشد.
علوی، نماینده لامرد و مهر در مجلس دست بردار دریافت آلایندگی از عسلویه نیست. وی در نطق هفته پیش در مجلس گفته: تاثیر آلایندگی صنایع نفتی در عسلویه در شهرستان های لامرد و مهر با جدیت پیگیری شود تا سهم آلایندگی حوزه انتخابیه من نیز پرداخت شود. وی همچنین خروج بخشی از پروژه اتان گیری پارسیان شهرستان مهر به جنوب بوشهر را خساراتی برای استان فارس دانسته و گفته: در پیگیری با وزیر نفت و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به عنوان پیمانکار پروژه، مقرر بود تا برای جذب نیرو در این پروژه از جوانان نخبه و تحصیلکرده استان فارس براساس ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه اقدام شود، اما اکنون شاهد جذب نیروهای غیربومی هستیم. این اظهارات نماینده فارس در شرایطی می باشد که مشکلات آبی باعث انتقال چنین پروژه هایی به جنوب استان و مجاور دریا شده است.
محمدصادق حاجیانی دبیر حزب اعتدال و توسعه در استان بوشهر شد. حکم وی از سوی “محمدباقر نوبخت” دبیرکل این حزب صادر شده است.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور استان‌ها گفته: دولت با هدف توازن جمعیت در مناطق مختلف کشور و انتقال مردم از استان‌های پرجمعیت به نواحی جنوبی ایران، ۱۰ شهر جدید احداث می‌کند. به گفته نامبرده، شهرهای جدید کوشک و مکران در استان هرمزگان، تابناک در استان فارس، پارس در استان بوشهر، سمنگان در استان کرمان، زاگرس در استان کردستان، فردوس در استان سمنان و توسن در مازندران در مرحله امکان سنجی، مکان یابی و طراحی هستند و شهرجدید تیس در استان سیستان و بلوچستان در مرحله تهیه طرح جامع و تفصیلی و همچنین شهر سیراف در استان بوشهر در مرحله آماده سازی قرار دارد.
شماری از گندم کاران می گویند: با گذشت چند ماه از سال زراعی هنوز خسارت بیمه کشاورزان بابت خشکسالی سال قبل واریز نگردیده است.
فرماندار دزفول پس از انتشار خبری در فضای مجازی درخصوص تقلب وی در آزمون دانشگاه (فرستادن یک نفر بجای خود و کشف این موضوع در حین برگزاری آزمون)، از سمتش استعفا کرد. سایت استانداری خوزستان هم از استعفای ارسلان شهنی خبر داد.

برخی از مددجویان زیرپوشش بهزیستی در تماس هایی با «خلیج فارس» می گویند: برخلاف ماههای گذشته که همراه یارانه، مستمری بهزیستی هم به حساب آنها واریز می شد، در دیماه تنها یارانه به حساب شان واریز گردیده که مشکلاتی را برایشان در پی داشته است.
خبر می رسد در ارزیابی صورت گرفته، امسال شوراهای آموزش و پرورش شهرستان بوشهر و منطقه کاکی به عنوان شوراهای برتر مشخص شده و قرار است در نشست شورای آموزش و پرورش استان از فرماندار بوشهر و بخشدار کاکی تقدیر شود.
در شرایطی بررسی لایحه بودجه ۹۷ در کمیسیون تلفیق به پایان رسیده و در انتظار تصمیم گیری صحن علنی می باشد، خبر می رسد نمایندگان استان برای پیگیری بهبود اعتبار ردیف هایی نظیر راه آهن، سدها و حوزه راهها در انفعال کامل بوده اند. ظاهرا یکی از نمایندگان هم در راستای توجیه این تعلل، توپ را به استان انداخته و گفته: از استان خصوصا سازمان مدیریت و برنامه ریزی دیدگاه کارشناسی به آنها انتقال داده نشده که بتوانند آن را با اعضای کمیسیون تلفیق پیگیری کنند.
وزیر کشور در نامه ای خطاب به استاندار بوشهر، با تاسیس شهرداری در چاه مبارک عسلویه موافقت کرد. گویا روستای بهارستان شهرستان جم هم با توجه به موافقت اولیه وزارت کشور، امیدوار به ارتقا به شهر تا پایان امسال می باشد.
ستاد کل نیروهای مسلح در نامه ای به سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مناطق مشمول شرایط جنگی به منظور اقدامات توسعه ای و افزایش حقوق کارکنان را معرفی کرده که از استان بوشهر شهرهای بوشهر، دیلم، گناوه و خارگ قرار دارند. براساس ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه، به‌منظور جبران عقب‌ماندگی‌های استان‌های مناطق عملیاتی دفاع مقدس، دولت موظف است ردیف متمرکزی را درقوانین بودجه سنواتی جهت ارتقای شاخصهای برخورداری مناطق مشمول این ماده اختصاص دهد، ضمن اینکه سازمان و سازمان اداری و استخدامی کشور مکلفند نسبت به صدور احکام پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس برابر جداول و ضوابط ابلاغی از سال دوم اجرای قانون برنامه اقدام نمایند

با مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس، افزایش هرگونه عوارض و تعرفه بهای خدمات از سوی شوراهای شهر و شهرداری ها در سال آینده ممنوع می‌شود. این تصمیم در انتظار تصمیم مجلسی ها می باشد.
بازار مسکن تا سال آینده تکان نمی‌خورد. گویا مسئولان وزارت راه‌ و شهرسازی از رکود در بازار مسکن با عنوان آرامش یاد کرده‌ اند. گفتنی است صنعت مسکن یکی از بازارهای شغل‌ ساز محسوب می‌ شود که با رکود آن بیکاری بزرگی به وجود می‌آید.

یک دیدگاه