در جلسه شورای شهر مطرح شد؛ انحلال شورای شهر بوشهر در اما و اگر/ تکلیف میگلی‌نژاد پنجشنبه مشخص می‌شود

admin 1396-11-25 ۰
در جلسه شورای شهر مطرح شد؛ انحلال شورای شهر بوشهر در اما و اگر/ تکلیف میگلی‌نژاد پنجشنبه مشخص می‌شود

دالکی خبر: شهرداری بوشهر در حالی وارد سومین ماه مدیریتش بصورت سرپرستی شده که برخی کارشناسان معتقدند چون در این مهلت قانونی نسبت به تعیین شهردار جدید اقدامی صورت نگرفته، امکان انحلال شورای شهر بوشهر وجود دارد، هرچند برخی از اعضای این شورا معتقدند برخی موانع نظیر شکایت میگلی نژاد در دیوان عدالت اداری و کشمکش هایی که پیرامون بازگشت وی به شهرداری وجود داشت، مانع از انتخاب شهردار جدید گردیده است.

به گزارش «دالکی خبر»؛ در جلسه عصر سه شنبه شورای شهر بوشهر نیز پاسخ مکتوب دیوان عدالت اداری به قائم مقام وزیر کشور در امور استان ها قرائت شد که محتوای آن حاکی از انحلال این شورا داشت.

براساس این نامه که مربوط به پاسخ دیوان عدالت اداری به استعلام وزارت کشور در آذرماه می باشد، عدم انتخاب شهردار در مهلت ۳ ماهه به معنای تخلف شورای شهر اعلام شده، مگر آنکه حکم شهردار منتخب صادر نگردد که ادامه فعالیت سرپرست شهرداری بلامانع است.

دهدار رییس شورای شهر بوشهر پس از قرائت این نامه بیان کرد: در پی شکایت آقای میگلی نژاد در دیوان عدالت اداری و رای موقت صادره، از طرفی زمان بر شدن تعیین تکلیف مصوبه شورا برای بازگشت وی و مخالف هیات انطباق که باعث اصرار شورا و ارجاع این موضوع به هیات حل اختلاف استان گردید و همچنین ثبت شکایت اقای توسلی یکی از اعضای شورا در دیوان عدالت درباره رای موقت صادره، موانعی بوده که انتخاب شهردار را تا امروز امکانپذیر نکرده، از این رو شورا از وظایفش تخطی نداشته است.

هاشم زاده دیگر عضو شورا نیز با بیان اینکه به دلیل دستور قضایی، شورا منتظر تعیین تکلیف میگلی نژاد مانده و اقدام به تعیین شهردار نکرده، گفت: اگر دستگاههای نظارتی یا فرمانداری فکر می کنند منعی در این خصوص نیست، شورا آمادگی برگزاری جلسه انتخاب شهردار است.

با این حال، طاهره شمشیری از اعضای شورا با اشاره به اتمام مهلت سه ماهه سرپرستی شهرداری که تا ۲۷ بهمن ماه خاتمه می یابد، خطاب به هاشم زاده اظهار داشت: عدم اظهارنظر دستگاههای دیگر رافع مسئولیت شورا نمی باشد و این تاخیر تبعاتی برای شورای شهر خواهد داشت.

اکبر توسلی دیگر عضو شورا هم با بیان اینکه در پی تاخیر در انتخاب شهردار جدید در مهلت سه ماهه، “زورمان را داده ایم و التماس می کنیم” اظهار داشت: تاخیر در تعیین شهردار، شورا را وارد چالش و اتفاقات دیگری نظیر انحلال می کند.

در همین زمینه آسایش هم با بیان اینکه شورا منتظر تصمیم گیری هیات حل اختلاف استان می باشد، اظهار داشت: اگر بازگشت میگلی نژاد در هیات حل اختلاف تایید شد، آبروی فردی که به عنوان انتخاب شده چه می شود؟

توسلی عضو شورا نیز بیان کرد: درباره اینکه شورا منحل می شود چه می گویید؟

آسایش هم به طنز گفت: من و آقای هاشم زاده که درصورت انحلال شورا جایمان مشخص است!

تکلیف میگلی‌نژاد پنجشنبه مشخص می‌شود

همچنین در حاشیه این جلسه مطرح شد که پنج شنبه شب در استانداری بوشهر جلسه هیئت حل اختلاف استان برگزار خواهد شد تا درخصوص اختلاف شورای شهر بوشهر و کمیته انطباق فرمانداری در ارتباط با شهردار شدن میگلی نژاد قضاوت نمایند.

اعضای این هیات شامل استاندار، رئیس کل دادگستری، نماینده شورای استان و دو نماینده مجلس (خدری و سعادت) هستند.

اخیرا با رای ۵ عضو شورا، مصوبه شماره ۱۹ شورای بوشهر مبنی بر پایان کار میگلی نژاد به دلیل بازنشستگی رد شد اما هیات انطباق فرمانداری اعلام کرد: رد مصوبات شورا در صلاحیت دیوان عدالت اداری یا هیات حل اختلاف استان می باشد. شورا هم با همان ۵ رای قبل بر مصوبه اش اصرار نمود و کار به هیات حل اختلاف استان کشیده شد.

گزارش «خلیج فارس» حاکیست؛ از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه حضور هیات رییسه خانه ریاضیات بوشهر در شورا و درخواست استمرار حمایت های شهرداری از این مجموعه بود که مقرر شد با اضافه شدن نام شهرداری به این خانه، سالانه دست کم ۲۰۰ میلیون تومان از خانه ریاضیات حمایت صورت بگیرید.

همچنین نماینده شرکت اسکانیا شیراز با حضور در شورا با اشاره به طلب حدود ۹۵۰ میلیون تومانی از سازمان اتوبوسرانی سابق که به سازمان حمل و نقل مسافر و بار شهرداری تغییر نام داده، اظهار داشت: با گذشت بیش از یکسال از چنین حجمی از بدهی و تغییر ۳ مدیر در این دو سازمان، کسی پاسخگوی پرداخت طلب من نیست و با این وضعیت ورشکسته می شوم. در این خصوص قرار شد رییس شورا موضوع را از طریق سرپرست شهرداری پیگیری نماید.

در اپایان ین جلسه با لایحه شهرداری در زمینه اختصاص بخشی از پلاژ جفره به فعالیت جت اسکی توسط فردی به نام عبدالله زاده موافقت شد. برخی اعضا نظیر دهدار و دولابی با اشاره به اینکه پلاژ جفره شناگاه می باشد، با این لایحه مخالف بودند.

یک دیدگاه