ادامه تغییر فرمانداران/ انتشار صورتجلسه ستادهای روحانی درباره گزینه‌های بومی و غیربومی استانداری/ ایرادات منطقه آزاد بوشهر از نگاه مرکز پژوهش‌ها

admin 1396-12-12 ۰
ادامه تغییر فرمانداران/ انتشار صورتجلسه ستادهای روحانی درباره گزینه‌های بومی و غیربومی استانداری/ ایرادات منطقه آزاد بوشهر از نگاه مرکز پژوهش‌ها

دالکی خبر: خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

تغییر فرمانداران ادامه دارد. طبق شنیده ها تا قبل از پایان سال احتمال جابجایی فرماندار دشتستان در مرکز استان وجود دارد.
خبر می رسد امضای یکی از نمایندگان استان پای استیضاح وزیر راه و شهرسازی وجود دارد. سه نماینده دیگر استان از این موضوع استقبال نکرده اند.
مانور فرود اضطراری هواپیما در ساحل بوشهر روز یکشنبه اجرا می شود. گویا مسدود شدن بخشی از خیابان ساحلی بخشی از این سناریوی این مانور است که در پی حادثه سقوط هواپیمای یاسوج اجرایی می شود.
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم گفته در تجمع روز شنبه لنجداران و بازاریان در اعتراض به محدودیت ته لنجی حضورمی یابد. عبدالحمید خدری در پیامی در فضای مجازی افزود: از گمرک خارج نخواهم شد تا تخلیه ته‌لنجی صورت گیرد. ولو اینکه شب در گمرک بمانم.
در شرایطی که بعید است لایحه مناطق آزاد در سالجاری در مجلس بررسی شود، مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی با اشاره به موقعیت و نقشه منطقه آزاد بوشهر، برخی نواقص منطقه پیشنهادی بوشهر را ارائه کرده که اهم آن در ادامه می بینید:

خبر می رسد برای چندمین بار طی سال های اخیر، حکم شلاق در یکی از میادین شهر بوشهر اجرا شده است. این اتفاق عصر دیروز در میدان رفاه صورت گرفته است.
وزارت نفت سهمیه بومی را در آزمون استخدامی‌اش حذف کرد. دیوان عدالت اداری اخیرا با تعهد وزارت نفت برای حذف برخی موارد از دفترچه آزمون استخدامی، دستور موقت شعبه ۳۹ درباره توقف ثبت‌نام آزمون را لغو کرد. براین اساس، در اصلاحاتی که موردنظر وزارت نفت برای برگزاری مجدد آزمون استخدامی می باشد، سهمیه بومیان حذف گردیده است. باید دید نمایندگان استان های نفتی در این خصوص چه تدبیری خواهند داشت؟ از دیگر سهمیه های حذف شده شامل: فرزندان کارکنان و بازنشسته های رسمی صنعت نفت، فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت، شاغلان شرکت های پیمانکاری، قراردادی و امیریه می باشد.
قطع ۷ ساعته تمامی ارتباطات شهرستان جم در پنجشنبه گذشته مشکل ساز شد و بازار این شهر را هم تعطیل کرد. فرماندار جم دلیل این اتفاق را حفاری شرکت آبفا شهری دانست. در سیلاب پارسال نیز همین اتفاق برای شهر جم رخ داده بود.
اخیرا صورتجلسه ای از نشست روسای ستاد انتخاباتی روحانی در سال ۹۶ برای معرفی گزینه های استانداری به دست «خلیج فارس» رسیده است. این جلسه که در شهریورماه سالجاری برگزار شده، با اشاره به رویکرد دولت برای معرفی گزینه های غیربومی برای استانداری، عبدالکریم گرواند به عنوان گزینه نخست پیشنهاد شده است. صالحی استاندار فعلی خراسان شمالی و معاون اسبق سیاسی استانداری بوشهر هم گزینه دوم مطرح گردیده است. درخصوص گزینه های بومی عباس علوی نژاد بیشترین رای را داشته است.

بوشهر دارای پایین ترین نرخ تورم معرفی شد! مرکز آمار در گزارش تورم بهمن ماه، اعلام کرد: استان چهار محال و بختیاری با ۱۱.۸ درصد بالاترین و بوشهر با ۶.۸ درصد کمترین نرخ تورم کشور داشته است.
هفته گذشته دو پرونده قصاص در زندان بوشهر با وجود اقدامات اولیه برای اجرای حکم، ناتمام و برای ۳ ماه متوقف شد. گویا در یکی از پرونده ها مقرر شده زمینه رضایت شاکیان فراهم و در پرونده دیگر هم که مربوط به دو طایفه است، این امیدواری می باشد که با رضایت طرفین، اعدام دو زندانی منتفی شود.
قاسم شکوه شهردار اهرم شد. وی ابتدای هفته گذشته به عنوان سرپرست شهرداری معرفی گردید و چند روز بعد با رای ۵ عضو شورا برای صدور حکم شهردار به استانداری معرفی گردید. اخیرا جاودانی از شهرداری اهرم استعفا کرده بود.
عبدالنبی یوسفی فرماندار عسلویه که به دلیل بیماری قلبی در شیراز بستری شده، ظاهرا امروز عمل جراحی قلب باز دارد.
از شما چه پنهان، وزیر آموزش و پرورش در سفر اخیرش به عسلویه، تنها از پتروشیمی مبین بازدید کرد که سهامدار آن صندوق ذخیره فرهنگیان است. انتظار می رفت با توجه به مشکلات خاص مدارس و کادر آموزشی این شهرستان، زمینه بازدید وزیر از مدارس عسلویه در این سفر فراهم می گردید تا منجر به تصمیمات موثری گردد.
ویمتو سرطان زاست. معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نامه ای اعلام کرد: شربت ویمتو ساخت عربستان حاوی ماده سرطان زای بنزوات سدیم و غیرقابل مصرف است.

امام جمعه شهر جم گفته: در بنیاد شهید باید تخته شود! حجت الاسلام گنجی در خطبه های دیروز نمازجمعه ای شهر اظهار داشت: از مسئول بنیاد شهید جم گلایه مند هستم، خیلی افسوس می خورم که امروز، روز تکریم از خانواده های شهداست این برنامه خیلی کم رنگ در شهرستان برگزار شد ما انتظار بیش از این را داشتیم. این بی تدبیری مدیر را می رساند که بنیاد شهید برای مناسبت ها برنامه ندارد. در بنیاد شهید تخته شود که بهتر است!
تیم پارس جنوبی جم برای برپایی اردویی در کشور اسپانیا، فردا عازم این کشور اروپایی خواهند شد. لیگ برتر تا ۹ فروردین ماه سال آینده تعطیل است.
با گذشت دو هفته، خبری از اعلام مقصر آلودگی رودخانه ریز نشده است. در جریان مرگ تعداد زیادی ماهی در این رودخانه، مدیرکل محیط زیست استان طی مصاحبه ای گفته بود که طی هفته پیش رو نتیجه نمونه برداری آب رودخانه ریز به صورت رسمی اعلام می شود، اما از این موعد حدود دو هفته گذشته است.
گفته می شود عملکرد بندر بوشهر حدود ۱۵ درصد کاهش داشته و ادامه این وضعیت نگرانی هایی درباره اختلال در روند سرمایه گذاری بخش خصوصی و تعدیل نیرو در پی داشته داشته است.

یک دیدگاه