قاچاق در اولویت ناجا در سال۹۷

admin 1397-01-07 ۰
قاچاق در اولویت ناجا در سال۹۷

دالکی خبر: معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه رسالت اصلی پلیس تامین نظم و امنیت مطلوب مردم و جامعه است اظهار داشت: یکی از اولویت های اساسی ناجا در کمک به تحقق شعار سال، شناسایی روش های پیچیده ورود قاچاق به کشور و روش های مقابله با آن است .

به گزارش«دالکی خبر» به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سردار “ایوب سلیمانی” با حضور در جلسه قرارگاه نوروزی امام علی (ع) استان بوشهر با تبریک ماه رجب و سال جدید عنوان کرد: یکی از اولویت های اساسی ناجا در کمک به تحقق شعار سال، شناسایی روش های پیچیده ورود قاچاق به کشور و روش های مقابله با آن است که اگر این کار انجام شود به خودی خود به اقتصاد کشور کمک می کند.

وی گفت: قاچاق کالا از جهات مختلف به کشور ضربه وارد می کند و علاوه بر ایجاد صدمه جدی به تولید داخلی باعث افزایش نرخ بیکاری در جامعه می شود.

معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه ناجا در سال ۹۶ عملکرد بسیار خوبی داشته است گفت: اعتماد عمومی و نظام و ارکان نظام به پلیس روز افزون شده است و اعتبار و شخصیت ناجا رشد پیدا کرده است و این افتخار برای نیروی انتظامی، مردم و کشور است.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: در اغتشاشات اخیر مسئولان از هر جنس، گرایش و صنفی به سعه صدر، اقتدار پلیس، و موفقیت های به دست آمده اذعان کردند.

سردار سلیمانی بیان کرد: امروز ناجا به بلوغی از مدیریت و هوشمندی رسیده است که خودش به خوبی مدیریت صحنه می کند و اعتماد جامعه را جلب می کند و همانطور که شاهد بودید یکی از کم حادثه ترین چهارشنبه آخر سال را پشت سر گذاشتیم .

معاون هماهنگ کننده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات مثبت درون سازمانی اشاره کرد و گفت: امروز اولویت مهم دولت، مجلس و ستاد کل نیروهای مسلح تقویت نیروی انتظامی است.

در ابتدای این جلسه سردار “خلیل واعظی” فرمانده انتظامی استان با تبریک سال جدید گزارشی از عملکرد پلیس در سال گذشته ارائه کرد و عنوان داشت: کشف ۹۲ درصدی سرقت ها، کاهش ۱۴ درصدی تلفات جاده ای، افزایش ۱۵۷درصدی کشفیات مواد مخدر و افزایش ۱۴۶ درصدی کشفیات کالای قاچاق از جمله اقدامات شاخص در سال گذشته بوده است.

وی با بیان اینکه در طرح نوروزی پلیس استان ۹۰ ایستگاه موقت در سراسر استان مستقر شده است گفت:از ابتدای سال جدید تاکنون افزایش ۷۱ درصدی تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ برقرار شده است و ۷۰ درصد تماس های مردم با سامانه ۱۹۷ تقدیر و تشکر از عملکرد پلیس بوده است.

یک دیدگاه