تغییر یک مدیرکل/ اصرار نماینده بوشهر به طرح سوال از روحانی/ مصاحبه دزدی عضو شورا !

admin 1397-02-08 ۰
تغییر یک مدیرکل/ اصرار نماینده بوشهر به طرح سوال از روحانی/ مصاحبه دزدی عضو شورا !

خبر می رسد از چهار قایق تنگستانی که در توفان دریایی پنجشنبه شب گرفتار شدند، سرنشینان سه قایق توانستند خود را به ساحل برسانند اما سرنشین قایق چهارم موفق نشد به ساحل بیاید. جستجوهای شناور ناجی اداره بندر تاکنون نتیجه نداشته و قرار است امروز با بالگرد جستجو ادامه یابد.
ایجاد شهرستان جدید در کازرون متوقف شد. این خبر را امام جمعه کازرون در خطبه های دیروز مطرح کرد و گفت: دیگر هیچ تجمعی نباید شکل بگیرد، چراکه مسئولان قول پیگیری دغدغه‌ها را داده‌اند. به گفته وی، بحث تشکیل شهرستان جدید هم متوقف شده؛ بنابراین امیدواریم هم مردم کازرون و هم شهرهای تابعه راضی باشند.
پلاژ بانوان بوشهر روزهای دوشنبه و چهارشنبه رایگان شد. آسایش، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر گفته: این مصوبه در راستای استفاده بیشتر بانوان از دریا اتخاذ شده است.
بحران آب، استخرهای شهرستان جم را تعطیل کرد. مرکز خدمات ورزش مجتمع مسکونی پارس جم اعلام کرد: استخرهای بانوان و آقایان شهید تندگویان بدلیل بحران آب (قطعی برق شرکت نور ویژه عسلویه تامین کننده آب شهرک و کاهش مخازن آب) تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد.
این هم ابتکار جالب اهالی شهرستان گله‌دار (استان فارس) در پذیرایی از یعقوبی، معاون وزیر راه در زمان حضور وی از مسیر گله دار- عسلویه

ایرانجوان بوشهر که از لیگ یک سقوط کرده که هواداران این تیم امیدوارند با انحلال تیم نفت تهران، زمینه بازگشت آنها به لیگ فراهم شود! گویا نفت تهران که از لیگ برتر سقوط کرده، با مشکلات عدیده ای از جمله انحلال و ورشکستگی بیست میلیاردی این باشگاه قدیمی پایتخت روبرو شده که حتی نمی توانند در لیگ یک هم شرکت کنند. با این شرایط ایرانجوان سومین تیم سقوط کرده به لیگ دو شانس ماندگاری دارد!
گوجه‌کاران جنوب کرمان در اعتراض به افت شدید قیمت محصولات و بی توجهی دولت، محصول خود را مقابل دفتر نماینده مجلس خالی کردند. برخی هم گوجه ها را از روی زمین جمع آوری کردند.

هفته پیش در پتروشیمی پردیس، کارگری ۲۷ ساله بدلیل برق گرفتگی جان خود را از دست داد. این کارگر که اهل چهار محال بختیاری بوده در یکی از شرکت های پیمانکاری این پتروشیمی شاغل بود.
خدری، عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه نمایندگان بر حضور روحانی در صحن مجلس اصرار دارند، گفت: هیچ یک از امضاهای چهارمین سوال از رئیس جمهور پس گرفته نشد. وی اظهار داشت: به رغم تلاشهای گسترده مسئولین دولتی و رایزنی با نمایندگان، اما این بار هیچ یک از نمایندگان امضاهای خود را پس نگرفتند. حجت الاسلام و المسلمین خدری با بیان اینکه طرح مذکور پنج محور دارد، افزود: موفق نبودن دولت در کنترل قاچاق، علت استمرار تحریم‌های بانکی با گذشت بیش از ۲ سال از آغاز اجرای برجام و با وجود ایفای همه تعهدات ایران، بی توجهی دولت تدبیر و امید نسبت به آمار بیکاری مفرط، علت رکود اقتصادی شدید چندین ساله در دولت با وجود وعده‌ها و اعلام‌های مکرر عبور از رکود و علت افزایش شتابان نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی از محورهای این سوال است. گفتنی است در میان ۴ نماینده استان، تنها سعادت نماینده دشتستان، طرح سوال از روحانی را امضا نکرده است.
روز جهانی کارگر هرچند برای این قشر تعطیل رسمی است، اما در کشور ما به آن بی توجهی می شود. در ماده ۶۳ قانون کار جمهوری اسلامی ایران روز ۱۱ اردیبهشت ماه هر سال به مناسبت روز جهانی کارگر ثبت شده است که این روز برای تمام کارگران مشمول قانون کار تعطیل رسمی به حساب می‌آید.
شهردار کاکی در شهرستان دشتی گفته با بیان اینکه رهاسازی احشام در محیط شهری مشکلاتی برای فضای سبز و منظر شهری ایجاد کرده گفت: در صورت مشاهده احشام در شهر، هر راس دام ۱۰ هزار تومان برای صاحبش جریمه در پی خواهد داشت.
وزارت کشور از تخفیف ۲۰ درصدی سوخت به ملوانان خبر داده و نوشته: در جلسه بررسی آخرین وضعیت بازارچه های مرزی کشور، موافقت شد تا به ملوانانی که اقدام به ثبت سفارش کالا، پر کردن اظهارنامه و حقوق گمرکی و عوارض پرداخت می کنند از تخفیف سود بازرگانی ۲۰ درصد برخوردار شوند و همچنین سوخت لنج ها در آب های مرز جمهوری اسلامی ایران به قیمت داخل کشور فروخته شود که این مصوبه برای طی مراحل قانونی به هیات وزیران ارائه خواهد شد تا به مرحله اجرا برسد.
عدم توازن آب مصرفی با سود دهی نخلیات یکی از ایرادات جدی کارشناسان به این نوع کشت است. مثلا برای آبیاری نخیلات آبپخش ۳۲ میلیون متر مکعب از آب سد رئیسعلی رهاسازی شده که این حجم، دوبرابر حجم آب مصرفی استان است. رجایی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای بوشهر گفته: با تصویب کارگروه ماده ۱۱ استان و به منظور آبیاری نخیلات آبپخش دشتستان، روزانه ۴۳۵ هزار مترمکعب آب از سد رئیسعلی رها سازی می شود. این در حالیست که مصرف روزانه آب شرب استان ۳۲۰ هزار مترمکعب است.
توقیف خودروهای متخلف در بوشهر رشد حدود ۵۰ درصدی در سالجاری داشته است. معاون اجتماعی پلیس بوشهر گفت: برخورد با خودروهای فاقد پلاک و خودروهایی که با آلودگی صوتی باعث ایجاد مزاحمت برای شهروند می شوند از اولویت های پلیس استان در سال جاری می باشد که این ماموریت نسبت به مدت فروردین ماه پارسال، ۴۸ درصد رشد داشت.
مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر تغییر کرد. براین اساس، شیث امینی به عنوان مدیرکل پزشکی قانونی استان معرفی و جایگزین محمود منتظری شد. این معارفه با حضور قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور برگزار شد.
هفته پیش رییس شورای شهر بوشهر از حضور سرمایه گذارانی از کشور یونان خبر داد که توافقات اولیه برای تامین روشنایی شهر بوشهر با انرژی خورشیدی صورت گرفته است. شایان ذکر است در بهمن ماه ۹۵ نیز شهرداری بوشهر میزبان سرمایه گذارانی از کره جنوبی بود و پس از آن میگلی نژاد شهردار وقت بوشهر گفت: این گروه برای ایجاد منوریل و و هتل به بوشهر آمده و فقط نامه نگاری هایی بین بانک مرکزی و این سرمایه گذاران باقی مانده است. در اوایل دهه ۸۰ نیز بحث ساخت هتلی توسط سرمایه گذاران ترکیه ای در زمین تحت تملک شهرداری باز و حتی کارگاه آنها تجهیز شد، اما به دلیل آنچه تحریم های بانکی عنوان گردید، بی نتیجه ماند. باید دید اینبار سرمایه گذارانی که یونانی معرفی شده اند، چه فرجامی خواهند داشت.
خبر می رسد وزیر ورزش و جوانان قبل از ماه رمضان به استان بوشهر سفر می کند.
اما بشنوید از ماجرای جالبی که هفته پیش در شورای شهر بوشهر رخ داد. گویا یکی از اعضا خطاب به هیات رییسه شورا گفته: یکی از همکاران ما مصاحبه دزدی می کند و هرچیزی که ما درنظر داریم بگوییم، از زبان ما درآورده و رسانه ای می کند! اگرچه گلایه این عضو شورا احتمالا با طنز و شوخی همراه بوده، ولی احتمالا منظور وی همکاری بوده که در سطح رسانه ها بیشترین خبر، مصاحبه و یادداشت از وی منتشر می شود.
فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور بوشهر نسبت به دریافت هزینه ۶۰ هزارتومانی جهت پاسخ به استعلام های تحصیلی که اخیرا باب شده گلایه مند هستند. قبلا این هزینه ۱۴۰۰ تومان بوده است.
ارتباط محیط زیست استان بوشهر با ایستگاه مربوطه در شهر گناوه قطع است و امکان رصد شرایط آلایندگی این شهر بصورت آنلاین نیست. مدیرکل محیط زیست استان گفته: بدهی برق این تجهیزات دلیل این مشکل است که امیدواریم با رایزنی های صورت گرفته بزودی مرتفع شود.
با وجود اینکه دیوان عدالت اداری اخذ حق فنی داروخانه را ممنوع کرده، اما داروخانه های بوشهر هنوز از مراجعان خود مبالغی تحت این عنوان دریافت می کنند. گویا انجمن داروخانه داران کشور همچنان از قانون تفسیر دیگری دارد.

یک دیدگاه