تب کونگو دوباره در ایران/ فعلا ۴ بیمار

admin 1397-02-15 ۰
تب کونگو دوباره در ایران/ فعلا ۴ بیمار

دالکی خبر: به گفته وزارت بهداشت، تاکنون ۴ نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده اند که ۳ نفر در کرمان و ۱ نفر در فارس بوده است. یک نفر نیز در اثر بیماری جان خود را از دست داده است.

به گزارش «دالکی خبر»؛ با وجود هشدارهای وزارت بهداشت و آموزش های لازم برای پیشگیری از این بیماری، همچنان افرادی بدون مراقبت های لازم برای خرید گوشت یا تماس با گوشت ذبح شده به این بیماری مبتلا می شوند.

بیماری کریمه کنگو، با اسم کامل تب خون ریزی دهنده کریمه کنگو، نام یک عفونت ویروسی واگیردار است که هم انسان و هم حیوان به آن مبتلا می شوند و همچنین به صورت واگیری می توانند به هم انتقال دهند. عامل انتقال آن کنه ها هستند.

انتقال به انسان از حیوان بیشتر از طریق تماس با حیوان بیمار و در صورت تماس با امعا و احشای آلوده به بیماری، حین ذبح دام یا عدم رعایت موارد بهداشتی و ابتلا به کنه رخ می دهد.

در همین خصوص، اداره کل دامپزشکی استان بوشهر موارد مهم و بهداشتی را درباره تب کریمه کنگو اعلام کرد:

با توجه به افزایش احتمال شیوع بیماری تب کریمه کنگو در فصول گرم سال همزمان با فصل فعالیت مخزن بیماری (کنه‌ها)، ضروری است به‌ویژه گروه‌های در معرض خطر شامل دامداران، کارکنان کشتارگاه‌ها، قصابان، کشاورزان و به‌خصوص روستائیان و عشایر که به نحوی با دام سروکار دارند، با جلوگیری از رفتارهای مخاطره‌آمیز مراقب سلامتی خود باشند.

خودداری از کشتار دام در خارج از کشتارگاه‌ها، رعایت اصول بهداشتی و استفاده از وسایل حفاظت فردی توسط کارکنان زنجیره کشتار، انتقال و عرضه‌کنندگان گوشت، نگهداری لاشه حداقل به مدت ۲۴ ساعت پس از استحصال در اتاق سرد در کشتارگاه، خودداری از خرید گوشت‌های بدون مهر دامپزشکی، خودداری از مصرف گوشت تازه (گوشت خریداری‌شده باید به مدت حداقل ۲۴ ساعت در یخچال ۰ تا ۴ درجه سانتی‌گراد، نگهداری و سپس، مصرف شود)، خودداری از مصرف جگر به‌صورت خام (جگر خریداری‌شده باید به مدت حداقل ۴۸ ساعت در یخچال ۰ تا ۴ درجه سانتی‌گراد، نگهداری و سپس، مصرف شود) ازجمله موارد مهم در مصرف گوشت است.

استفاده از دستکش، هنگام خرد کردن گوشت در مراکز عرضه و نیز منازل، اجتناب کودکان و روستائیان و دامداران از بازی و یا لامسه کنه‌های ماده تخم‌ریزی کرد، خودداری از جدا و له‌کردن (کشتن) کنه‌ها توسط شیردوشان و دامداران، خودداری از پشم‌چینی دام‌ها، بدون استفاده از تجهیزات و لوازم ایمنی و حفاظت کننده، اجتناب از استراحت در مراتع و کوهستان‌ها بدون رعایت استفاده از وسایل ایمن و سم‌پاشی منازل و اسطبل‌های روستایی برای کاهش جمعیت کنه‌ها از دیگر موارد بهداشتی است.

تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از جمله بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است که نشانه درمانگاهی مشهودی در دام‌های آلوده ندارد و ازاین‌رو اقدامات دامپزشکی صرفا به‌منظور تأمین بهداشت جمعیت انسانی و متعاقب گزارش وقوع بیماری در انسان، آغاز می‌شود.

نکته مهم؛ گوشت گرم اگر به ویروس تب کریمه کنگو آلوده هم باشد پس از نگهداری ۲۴ ساعته در دمای یخچالی از بین می رود و مصرف گوشت مانعی ندارد.

یک دیدگاه