استاندار بوشهر: مشکلات حوزه آموزش و پرورش باید به صورت ریشه‌ای حل شود

admin 1397-02-15 ۰

دالکی خبر: استاندار بوشهر گفت: مشکلات حوزه آموزش و پرورش باید به صورت ریشه‌ای حل شود. عبدالکریم گراوند صبح شنبه در همایش تجلیل از معلمان نمونه استان بوشهر با تبریک هفته معلم اظهار داشت: حضور در جمع معلمان توفیق بزرگی است که امروز داریم و باید چنین جمع‌هایی را قدر بدانیم. وی اضافه کرد: اگر جامعه‌ای بخواهد رشد یابد و در دنیای امروز آقایی کند چاره‌ای جز این ندارد که به آموزش و پرورش که رسالت سنگین نسل جوان را بر عهده دارد بپردازد چرا که رشد و پیشرفت جامعه در گرو توجه ویژه به آموزش و پرورش است.

به گزارش مهر، استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: مدیران ما، صنعتگران و کارآفرینان و عالمان و بزرگان همگی از مدارس و مکتب معلم رشد یافته‌اند و جامعه را اداره می‌کنند. تحول و توسعه و پیشرفت یک جامعه نیازمند توجه به نظام تعلیم و تربیت است.

وی با اشاره به اینکه در کنار راه رفتن، در حوزه تعلیم و تربیت نیز مسائل را در مکتب معلمان یاد می‌گیریم، تصریح کرد: آموزش و پرورش پایه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که تاکنون به خوبی به آن توجه نشده است.

گراوند بیان کرد: تحقق اهداف متعالی نیازمند توجه به مشکلات آموزش و پرورش است و باید بر اساس آن چیزی که در دین و آئین ما بر آن تاکید شده است در مسیر توسعه تعلیم و تربیت پیش برویم. نقش آموزش و پرورش در جامعه را نقش پیامبری می‌دانیم.

وی ادامه داد: باید به آموزش و پرورش بپردازیم و مشکلات آموزش و پرورش را به صورت ریشه‌ای حل کنیم و آموزش و پرورش باید به عنوان گل سرسبد در کشور قرار بگیرد و در راس باشد.

استاندار بوشهر افزود: آموزش و پرورش می‌تواند بستر ساز یک جامعه سالم و پیشرفته باشد و در حوزه صنعت نیز برای پیشرفت باید به آموزش و پرورش نگاه ویژه کنیم و امیدواریم همه ما به این موضوع نگاه خاصی داشته باشیم./د

یک دیدگاه