سفر ۶ عضو شورا به تهران برای پیگیری حکم شهردار بوشهر+ حاشیه‌ها

admin 1397-02-17 ۰
سفر ۶ عضو شورا به تهران برای پیگیری حکم شهردار بوشهر+ حاشیه‌ها

دالکی خبر: نشست عصر یکشنبه شورای شهر بوشهر که بصورت علنی برگزار شد، با حاشیه هایی همراه بود.

به گزارش «دالکی خبر»؛ به نقل از خلیج فارس در این نشست که به صورت علنی و با حضور خبرنگاران برگزار شد، در بخش نخست و با حضور سرپرست شهرداری، برخی از شهروندان به طرح مشکلات و خواسته های خود پرداختند که یکی از موارد مطرح شده، درخواست جواد صداقت مدیر گروه تئاتر “آسوریک” برای حمایت از حضور این گروه در جشنواره های بین المللی بود که رییس شورا قول پیگیری داد.

موافقت شفاهی شهرداری با طرح یک شهروند، دردسرساز شد

همچنین پورعباسی مالک کافه گل در کنار میدان غدیر بوشهر نسبت به دستور تخریب این مجموعه توسط شهرداری گلایه کرد و گفت: ۳۰۰ میلیون هزینه کرده و مجموعه ای آبرومند در ورودی شهر ایجاد نموده است.

با این حال قاسمی سرپرست شهرداری تاکید کرد: مالکیت این زمین ها با راه و شهرسازی است و قرار شده بدون احداث هرگونه بنایی در آن صرفا در قالب گل فروشی فعالیت داشته باشند، ولی شما بدون مجوز اقدام به احداث بنا و آلاچیق کرده اید. این فرد هم از هماهنگی شفاهی با معاونت اجرایی شهرداری پیش از نوروز برای چنین اقداماتی سخن گفت، با این حال برخی اعضای شورا و سرپرست شهرداری خطاب به وی گفتند که نباید به صرف قول های شفاهی و بدون وجود قرارداد، نسبت به هزینه چندصد میلیونی در این محل اقدام می کرد.

در این بین طاهره شمشیری عضو شورا ضمن انتقاد از این شهروند که با قول شفاهی یکی از معاونان شهرداری و بدون قرارداد نسبت به این هزینه ها مبادرت کرده، خطاب به سرپرست شهرداری گفت: در شهرداری به خوبی شهروندان را راهنمایی و توجیه نمی کنند تا گرفتار مشکلات اینچنینی نشوند.

شورا مانع جمع آوری یک دستفروش!

مالک مغازه کبابی در خیابان باهنر بوشهر نیز از بی نتیجه بودن پیگیری های یکساله اش جهت جمع آوری یک دستفروش جگر و کباب مقابل مغازه اش در پارک باهت انتقاد کرد و گفت که از شهرداری به وی اعلام شده شورا از این دستفروش حمایت می کند.

دهدار رییس شورا از این شهروند پرسید چه کسی در شهرداری اینگونه به شما پاسخ داده که وی گفت: شهردار منطقه یک بوشهر درخصوص گلایه من قول داد ظرف یک هفته این دستفروشی جمع آوری شود، ولی بعد یک ماه که خبری نشد، وقتی نزد وی رفتم، به من گفت: شهر صاحب ندارد وگرنه شورا نباید مانع جمع آوری این دستفروش شود!

اکبر توسلی عضو شورا هم به کنایه گفت: اگر شهر صاحب داشت که ایشان شهردار منطقه نبود! با این حال، نصرتی دیگر عضو شورا این اظهارات را غیرواقعی دانست که این شهروند تصریح کرد: می توانید به شهردار منطقه یک زنگ بزنید و ببینید این حرف را به من گفته یا خیر!

عبدالله زاده و شمشیری از اعضای شورا نیز بیان کردند: این مغازه دار مالیات و عوارض پرداخت می کند و باید در مقابل دستفروشان از وی حمایت شوند، با این حال نصرتی دیگر عضو شورا اظهار داشت که این دستفروش در ملک خود فعالیت می کند که شمشیری خطاب به وی گفت: پس چرا این ملک محصور نیست!

از طرفی نصرتی از این شهروند گلایه کرد که هرجا نشسته وی را حامی این دستفروش دانسته درحالی که چنین موضوعی واقعیت ندارد. وی ادامه داد: شما به بازرسی استان هم رفته اید و مشکل حل نشده، ولی من بصورت کدخدامنشی با این دستفروش پیگیری کرده و قرار است تا ۲۰ روز دیگر مغازه اش تکمیل و از این محل جابجا شود.

این شهروند نیز با بیان اینکه اسم هیچ کدام از اعضای شورا را به عنوان حامی این دستفروش نیاورده ام، گفت: امیدوارم تا یک ماه دیگر قول شما محقق شود.

از طلب ۱٫۵ میلیاردی شهروند از شهرداری تا حل مشکل شهرک فضیلت

بخش دوم جلسه شورای شهر بوشهر درخصوص طرح و لوایح بود که سه مورد مصالحه املاک در مسیر مطرح گردید که یکی از آنها لایحه شهرداری در قبال زمین شهروندی در خیابان ۴۵ متری شهید ماهینی بود که یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان شهرداری را محکوم و نسبت به مسدود کردن حساب آن اقدام نموده بود. براین اساس شهرداری از پرداخت ۳۵۰ میلیون تومان بصورت نقد به این شهروند خبر داده و پیشنهاد واگذاری ۳ قطعه زمین پشت میدان میوه و تره بار داده که مصوب شد.

سه پیشنهاد کمیسیون عمران شورا درباره نظام مند شدن هزینه کردها در شهرداری هم مطرح و مقرر شد که تنخواه گردان مالی شهرداری براساس آئین نامه جدید وزارت کشور ساماندهی و حوزه خزانه داری شهرداری به منظور مدریت صحیح در تخصیص اعتبارات و مدیریت منابع مالی ایجاد شود.

همچنین لایحه شهرداری درباره تحویل گرفتن ۱۰ کیوسک که بالای یکسال اجاره پرداخت نکرده و تحویل آن به افراد دیگر مطرح شد که نصرتی رییس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری گفت: مستندات شهرداری درباره کیوسک هایی که مطالبات را پرداخت نکرده و چگونگی تعیین اولویت ها را خواسته ایم تا پس از آن تصمیم گیری شود.

طاهره شمشیری عضو شورا نیز از شهرداری گلایه کرد که مصوبه شورا پیرامون جایزه خوش حسابی به کیوسک داران در ازای تسویه بدهی شان را اطلاع رسانی نکرده تا این گروه بتوانند بهره مند شده و حقی ضایع نگردد.

تفاهم نامه سه جانبه نیروی دریایی ارتش، راه و شهرسازی و شهرداری بوشهر برای حل مشکلات شهرک فضیلت هم به تایید شورا رسید و قرار شد قبل از امضا، مفاد آن به تصویب شورا برسد.

حسابرسی سال ۹۵ شهرداری تعیین تکلیف شود

خزانه دار شورای شهر بوشهر در نطق خود با بیان اینکه حسابرس منتخب شورا، پیش نویس گزارش وضعیت مالی شهرداری و سازمان های تابعه را در اسفندماه ارائه و فرصتی ۱۰ روزه برای اصلاح ایرادات به شهرداری داده، تصریح کرد: هنوز اقدامی از سوی شهرداری صورت نگرفته و تا زمانی که حسابرسی ۹۵ شهرداری تعیین تکلیف نشود، نمی توانیم به حسابرسی سال ۹۶ بپردازیم.

طاهره شمشیری تصریح کرد: با احترام به شوراهای گذشته بوشهر، قطعا بنده درخصوص انحرافات مالی خصوصا حسابرسی سازمان های شهرداری که مردود می شوند، با جدیت پیگیری کرده و انتظار می رود با همراهی سایر اعضا، گام های عملی برای اصلاح روند و افرادی که در این زمینه قصور دارند، اقدام شود.

سفر ۶ عضو شورا به وزارت کشور برای پیگیری حکم شهردار منتخب

از حاشیه های این نشست زمانی بود که کیوان هاشم زاده قصد داشت زودتر جلسه را ترک کند که دهدار رییس شورا خطاب به وی گفت: ۶ تن از اعضا قرار شده روز دوشنبه به تهران سفر کرده و پیگیر صدور حکم دهقانی شهردار منتخب در وزارت کشور باشند که جهت اطلاع بیان شد.

هاشم زاده نیز با بیان اینکه امیدوارم سریع تر موضوع تعیین تکلیف شود، گفت: هرچند به دهقانی رای ندادم، ولی آمادگی دارم بیشتر از سایر همکاران شورا با وی همراهی کنم.

این موضوع برای دقایقی جلسه شورا را با کنایه و شوخی های اعضا مواجه کرد.

شمشیری اظهار نظر هاشم زاده را در راستای شعار “زنده باد مخالف من” تعبیر کرد.

پویا دولابی دیگر عضو شورا به وی گفت: هرچند ۶ نفره به تهران می رویم ولی شاید ۷ نفره برگردیم! (همراه شهردار منتخب)

هاشم زاده هم به شوخی گفت: اگر توسلی با پرواز شما نیامد، احتمالا خبر دارد که سقوط می کنید! این اظهارنظر خنده سایر اعضا و حاضران را در پی داشت.

یک دیدگاه