انتصاب مدیر هم استانی در اراک/ هشدار خدری به وزیر راه/ ابهام در فیش حقوقی کارکنان

admin 1397-02-29 ۰
انتصاب مدیر هم استانی در اراک/ هشدار خدری به وزیر راه/ ابهام در فیش حقوقی کارکنان

دالکی خبر:خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

با موافقت هیات امنای دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، اکبر منصوری نسب به عنوان رییس دانشکده فنی و حرفه ای استان بوشهر منصوب گردید. وی از سال ۹۳ سرپرستی دانشکده فنی و حرفه ای امام خامنه ای را برعهده داشت.

اعلام ساعت ۱۲ برای پایان کار برای اصناف بوشهر از سوی رییس اتاق اصناف با واکنش هایی در فضای مجازی همراه گردید. روابط عمومی اتاق اصناف بوشهر طی بیانیه ای توضیح داده: در طرح تعیین ساعت کار برای کسبه و بازاریان، واحدهای صنفی به سه گروه تقسیم شدند:
۱- واحدهای خاص و نیازمند به امنیت مثل طلافروشی ها و آژانس های حمل و نقل بانوان که در این طرح برای حفاظت از سرمایه مادی و معنوی آنها و بر اساس نظرات پلیس استان و با رضایت کامل این واحدها برای صبح و عصر آنها برنامه کاری تعریف شد.
۲- واحدهایی که جزو صنوف آلاینده صوتی محسوب می شوند مثل واحدهای صنفی تعمیرگاهی، تراشکاری و سایر واحدهای صنفی مشابه که جهت رفاه حال همسایگان این واحدها و شهروندان بوشهری، این واحدها موظف شدند که فعالیت خود را هنگام استراحت ظهر و شب تعطیل نمایند.
۳- واحدهای صنفی توزیعی خدماتی که غالب واحدهای صنفی بوشهر را در برمی گیرد. این واحدهای صنفی می توانند از ساعت ۶ بامداد تا ۱۲ شب فعالیت صنفی داشته باشند. اگر هم یک واحد صنفی بنا به ضرورتهای اجتماعی یا نیاز شهروندان می خواهد بیش از این فعالیت نماید می بایست برای تامین امنیت واحد صنفی خود در ساعات بعد از نیمه شب توسط نیروی انتظامی، درخواست خود را طی نامه ای به اتحادیه مربوطه اعلام نماید تا اتحادیه مراتب را به نیروی انتظامی اعلام نماید و نیروی انتظامی بتواند امنیت آن واحد صنفی را در سایر ساعات شبانه روز تامین نماید.
فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور بوشهر نسبت به دریافت هزینه ۶۰ هزارتومانی جهت پاسخ به استعلام های تحصیلی که اخیرا باب شده گلایه مند هستند. به گفته آنها، قبلا این هزینه ۱۴۰۰ تومان بوده است.
شهرداری بوشهر شکایت خود را از منتقدان پس بگیرد. دهدار رییس شورای شهر بوشهر و عبدالله زاده دیگر عضو شورا در نطق خود با اشاره به شکایت شهرداری از برخی فعالین اجتماعی گفته اند: اگر مدیری انتقاد داشت می تواند بطور شخصی اقدام کند و از طریق شهرداری هیچگونه شکایتی صورت نگیرد.
نیروهایی که در فاز ۱۹ به کار برگشته‌اند می‌گویند بازگشت به کار آنان محدود و مشروط است و مشکل به‌کارگیری آنان کاملا رفع نشده است. اخیرا نماینده جنوب استان از بازگشت به کار این گروه خبر داده بود.
مدت زمان ویزیت بیمار توسط پزشک در بوشهر رعایت نمی شود. طبق مصوبه دولت، مدت زمانی که به طور متوسط باید برای ویزیت بیماران صرف شود به ترتیب برای پزشک عمومی ۱۵ دقیقه، برای پزشک متخصص ۲۰ دقیقه و برای پزشک فوق تخصص ۲۵ دقیقه است.
برخی رانندگان تاکسی نسبت به اشکال در عملکرد دوربین‌های کنترل سرعت در مسیر ساحلی گناوه-بوشهر معترضند. به گفته آنها، دوربین های این مسیر طی هفته های اخیر با هر سرعتی که خودرو حرکت کند، پیامک تجاوز از سرعت مجاز ارسال می کند و رانندگان تاکسی را سردرگم کرده است. این گروه خواستار پیگیری این مسئله توسط پلیس راه می باشند.
موضوع دیگر اینکه با گذشت دو ماه از افتتاح تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی بوشهر، هنوز سرعت گیرهایی که از قبل در مسیرهای ورودی به این میدان نصب شده، وجود داشته که باعث کندی در تردد می شود، درحالی که اینگونه تقاطع ها باید فاقد سرعت گیر و موانع باشد.
جمعه شب مردی در ساحل صخره‌ای نایبند عسلویه غرق شد. تلاش صیادان محلی برای نجات او بی نتیجه ماند. گویا این فرد ۶۰ ساله و از اهالی شهرکرد بوده است.
ارتباط سرباز معلم با کارمندان آموزش و پرورش ممنوع می شود. وزارت آموزش وپرورش با اشاره به جذب سرباز معلم در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ تاکید کرده: به کارگیری کارکنان وظیفه دارای وابستگی نسبی و سببی با کارکنان آموزش و پرورش ممنوع است و در این خصوص نظارت می شود. در این بخشنامه مصادیق وابستگی نسبی و سببی کارکنان با متقاضیان سرباز معلمی شامل این موارد ذکر شده: فرزند، برادر، برادرزاده، خواهرزاده، داماد، برادر همسر، دایی، عمو، فرزندان دایی و عمو، عمه و خاله.
۳ عضو شورای شهر سابق جهرم استان فارس و ۴ کارمند این شهرداری به اتهام اختلاس دستگیر شدند. اخیرا هم برخی اعضای سابق شورای شهر فسا در فارس با حکم دادستان بازداشت شدند.
نماینده بوشهر در مجلس نسبت به نابسامانی در بلیط های پرواز تهران بوشهر انتقاد کرده و گفته: برخی در نبود رقابت و با ایجاد یک بازار انحصاری قیمت بلیط را در فرودگاه بوشهر به ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان رسانده‌اند.حتی بنده اخیرا بلیط ۸۰۰ هزار تومانی گرفته و به تهران آمدم. به گفته خدری، اگر طی مذاکراتمان با وزیر راه و شهرسازی به نتیجه نرسیدیم قطعا از سایر اهرم‌های خود در مجلس استفاده خواهیم کرد.
مدیران حق شکایت از خبرنگاران را ندارند. این مطلب را محمد حسینی فرماندار جم گفته و اظهار داشت: تا زمانی که در جم هستم مدیران حق شکایت از خبرنگاران را ندارند.
عمان را می توان تنها کشور معقول جنوب خلیج فارس دانست. تصویری از همایشی در این کشور عربی را می بینید که نام صحیح خلیج فارس مورد استفاده قرار گرفته است.

توتال از فاز ۱۱ پارس جنوبی در کنگان خارج می شود. این اقدام در پی خروج آمریکا از برجام و تهدید شرکت های خارجی فعال در ایران صورت می گیرد. زنگنه وزیر نفت گفته: همه سرمایه گذاری صورت گرفته از سوی توتال در فاز ۱۱ باقی می ماند و باید به سراغ چین برویم.
این هم نامه ای از سوی سازمان محیط زیست به وزارت بهداشت مبنی بر تغییر نام “ریزگرد” به “گردوغبار” که در فضای مجازی با این تیتر همراه شد: «به حول قوه الهی مساله ریز گردها برای همیشه توسط مسولین حل شد!»

بهروز وثوقی در پست اینستاگرامی اش، از خاطراتش در ایران نوشته که یکی از آنها “کوچه بهمنی، تنگسیر، زار ممد و کشتی انگلیسی‌ها” است.

آمار رسمی آموزش‌وپرورش از دانش‌آموزان معتاد حاکی از آن است که ۱۰ هزار نفر نیازمند درمانند و ۱۰۰ هزار نفر در معرض خطر می باشند. این مطلب را منصور کیایی، مدیرکل دفتر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش بیان کرده است.
فضل الله توسلی شهردار سابق بوشهر، به عنوان معاون اقتصادی و سرمایه گذاری شهردار اراک منصوب شد. شنیده می شود رییس و برخی اعضای شورای شهر اراک نسبت به انتصاب معاون غیربومی انتقاد کرده، “تاجران” شهردار اراک نیز گفته توسلی در شهرداری بوشهر دارای سابقه فعالیت می باشد و بصورت حضوری در این خصوص توضیح می دهد.
نموداری که نشان می دهد با توجه به درآمد سالانه‌تان، در چه دهکی قرار دارید.

آخرین مهلت ثبت‌نام در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی ۳۱ اردیبهشت است. ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.
دادگستری فارس اعلام کرده: ناآرامی های اخیر در کازرون، ۲ کشته و ۴۸ مصدوم داشت. هر دو نفر در اثر اصابت گلوله فوت کردند. همچنین در تجمع چهارشنبه ۱۵ نفر دستگیر شدند.
بوشهر در میان استان های نا امن غذایی قرار گرفت. در گزارش «طرح بررسی، تحلیل و تدوین سندملی تغذیه و امنیت غذایی کشور» که طی سال‌های ۹۱ تا ۹۴ انجام شده و دورنمای تغذیه‌ای کشور را تا سال ۹۹ مشخص کرده است، اطلاعات جامعی درباره وضعیت آگاهی مردم از تغذیه سالم منتشر شده است. در این مطالعه وضعیت امنیت غذایی بوشهر در کنار استانهایی همچون خوزستان، کرمان و ایلام ناامن غذایی مشخص شده‌اند.
انتقال پتروشیمی فیروزآباد به عسلویه منتفی شد. کوروش کرم پور،عضوکمیسیون انرژی مجلس و نماینده فیروزآباد با اعلام این مطلب گفته: وزارت نفت متعهد به تامین خوراک پتروشیمی مذکور شده است.
شنیده می شود پس از انتقال نیروهای ستادی شرکت پایانه های نفتی ایران از جزیره خارگ، حساب مربوط به پرداخت حقوق کارکنان نیز از شعبه بانکی این جزیره به بانک دیگری در تهران انتقال می یابد.
خبر می رسد عبدالکریم جمیری از سرپرستی دفتر آستان قدس رضوی در استان بوشهر استعفا کرده است. وی در نامه اش به حجت الاسلام رئیسی تولیت آستان قدس رضوی نوشته: نظر به دلایلی که در صورت صلاحدید حضورا به سمع مبارک خواهد رسید از مسئولیت محوله استعفا می نمایم. وی پس از اتمام دوره نمایندگی مجلس، مسئولیت دفتر آستان قدس را برعهده گرفت.
پس از افشای اهدای چندصدمیلیون تومان بعنوان پاداش‌زلزله به مدیران استان کرمانشاه، اکبر سنجابی فرماندار پیشین شهرستان سرپل‌ذهاب، این مبلغ که ۲٫۵ میلیون تومان بود را به بهزیستی اهدا کرد.

دست آخر اینکه احکام حقوقی کارکنان دولت هنوز صادر نشده است. گفته می‌شود بسیاری از کارمندان دولت پس از گذشت نزدیک به ۲ ماه از آغاز سال هنوز احکام جدید خود را دریافت نکرده‌اند. گویا نحوه افزایش حقوق و مزایای کارکنان در سال ۹۷ هنوز برای وزارتخانه‌ ها مبهم و چالش ‌برانگیز می ‌باشد.

یک دیدگاه