پس از کش و قوس چندماهه؛ شهردار منتخب بوشهر رد شد/ شورا در تکاپوی انتخاب گزینه جدید

admin 1397-03-09 ۰
پس از کش و قوس چندماهه؛ شهردار منتخب بوشهر رد شد/ شورا در تکاپوی انتخاب گزینه جدید

دالکی خبر: پس از کشمکش چندماهه، سرانجام هیات مرکزی حل اختلاف شوراها به عنوان آخرین مرجع تصمیم گیری، نبی الله دهفانی شهردار منتخب بوشهر را رد کرد.

به گزارش «دالکی خبر»؛ به نقل از خلیج فارس یکی از اعضای شورای شهر بوشهر با تایید این خبر گفت: این جلسه روز سه شنبه در تهران برگزار و با توجه به تصمیم اتخاذ شده، شورا طی هفته جاری نشستی را برای فراهم کردن مقدمات انتخاب شهردار جدید برگزار خواهد کرد.

نبی الله دهفانی در جلسه ۶ اسفندماه سال گذشته با ۶ رای موافق به عنوان شهردار بوشهر انتخاب و برای صدور حکم به وزارت کشور معرفی گردید.

اما وزارت کشور در اواسط اردیبهشت ماه طی نامه ای از ردصلاحیت شهردار منتخب خبر داد، شورا نیز بر دهقانی اصرار و کار به هیات مرکزی حل اختلاف شوراها در تهران ارجاع یافت که نمایندگانی از شورای عالی استانها، دولت، مجلس و قوه قضائیه در آن حضور دارند.

خبر می رسد اعضای شورای شهر بوشهر تصمیم دارند پنجشنبه این هفته طی نشستی غیرعلنی درباره روند انتخاب شهردار جدید بحث و بررسی کنند.

شایان ذکر است از آبان ماه سال گذشته و در پی اعلام پایان کار میگلی نژاد به دلیل بازنشستگی، شهرداری مرکز استان به صورت سرپرستی اداره می شود.

یک دیدگاه