در پی انتشار خبرهایی در فضای مجازی؛ پلیس: کودک‌ربایی در جم و آبپخش صحت ندارد

admin 1397-04-27 ۰
در پی انتشار خبرهایی در فضای مجازی؛ پلیس: کودک‌ربایی در جم و آبپخش صحت ندارد

دالکی خبر: پلیس شایعات منتشر شده درباره کودک ربایی در دو نقطه استان را تکذیب کرد.

به گزارش دالکی خبر به نقل از «خلیج فارس»؛ فرمانده انتظامی شهرستان جم هر نوع کودک ربایی در این شهرستان را تکذیب کرد و گفت: یک در گیری معمولی بین دوخانواده همسایه رخ داد که بلافاصله منجر به صلح و سازش شد.

سرهنگ دوم “علی مهدیان” در خصوص انتشار متنی در فضای مجازی با عنوان “کودک ربایی در یکی از روستاهای جم و سکوت نیروی انتظامی” اظهار داشت: بین دو خانواده همسایه یک اختلاف معمولی و ساده رخ داد که بلافاصله با حضور طرفین در کلانتری صلح و سازش برقرار شد.

وی با بیان اینکه طرح اینچنینی اختلافات ساده خانوادگی در فضای مجازی امنیت روانی خانواده ها را به خطر می اندازد تصریح کرد: شهروندان خصوصا نخبگان و رسانه ها باید مواظب باشند از پذیرش و انتشار هر نوع متن و نوشته ای در فضای مجازی خودداری کنند.

تکذیب ۲ کودک ربایی در شهر آبپخش

همچنین فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان شایعه ربوده شدن ۲ کودک در شهر آپخش را تکذیب کرد.

این مقام انتظامی گفت: در پی انتشار شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر “ربوده شدن ۲ کودک در شهر آبپخش” طی هفته جاری، بدین وسیله به اطلاع می رساند که هیچگونه آدم ربایی در این شهر صورت نگرفته است و این خبر صحت ندارد.

وی اظهار داشت: روز یکشنبه ۲۴ تیرماه سالجاری یک مورد مفقودی دختر بچه ۹ ساله به نام “س ت”به پلیس گزارش شده که در این خصوص پیگیری های لازم با هماهنگی دستگاه قضایی در حال انجام می باشد.

سرهنگ رضوی ضمن تاکید بر پیگیری قضایی افرادی که اقدام به انتشار اخبار غیر واقعی در فضای مجازی و حقیقی می نمایند به شهروندان توصیه کرد ضمن بی توجهی به شایعات ،اخبار موثق را از طریق مرکز اطلاع رسانی پلیس دریافت کنند.

یک دیدگاه