در آستانه اعزام زائران؛ هشدار و توصیه‎های پلیس فرودگاه بوشهر به زائران حج/ ممنوعیت حمل داروهای کدئین‌دار

admin 1397-04-27 ۰
در آستانه اعزام زائران؛ هشدار و توصیه‎های پلیس فرودگاه بوشهر به زائران حج/ ممنوعیت حمل داروهای کدئین‌دار

دالکی خبر: فرمانده پلیس فرودگاه های استان بوشهر گفت: حمل و نگهداری مواد مخدر به هر میزان و اشیاء غیرمجاز برای زائران بیت الله الحرام جرم است.

به گزارش دالکی خبر به نقل از «خلیج فارس»؛ سرهنگ دوم محمد مهدی احمدی گفت: درصورت کشف ضمن ممانعت از خروج زائر، برای او پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارسال می شود.

وی افزود: حمل داروهای گیاهی به خصوص شیرین بیان به علت شباهت آن به مواد مخدر و ناآشنا بودن برای پلیس عربستان ممنوع است.

وی در گفتگو با صداوسیما خاطرنشان کرد: همراه داشتن مایعات اسیدی چون ترشیجات، اسپری، گاز فندک، اسباب بازی هایی که به سلاح شباهت دارند و داروهایی چون شربت متادون، ترمادول، قرص استامینوفن کدئین و شربت اکسپکتورانت کدوئین به هواپیما ممنوع است.

سرهنگ دوم احمدی در زمینه مراقبت از وسایل همراه و مدارک هویتی افزود: زائران مدارک هویتی را در یک کیف همراه داشته و از قرار دادن آن در چمدان پرهیز کنند. همچنین هنگام تردد در مراکز پرجمعیت و مدخل های ورودی و خروجی که احتمال سرقت وجود دارد از امانت گرفتن بار دیگران خودداری کنند.

وی گفت: به علت مراحل بازرسی طولانی،زائران ۴ ساعت قبل از خروج پرواز در فرودگاه بوده و خانواده زائران هم تا آنجا که مقدور است مراسم بدرقه و استقبال را در منزل و یا اماکن عمومی انجام دهند تا مشکلی برای ساکنین اطراف فرودگاه ایجاد نشود.

گفتنی است امسال ۹۱۰ نفر از استان بوشهر در قالب هفت کاروان به سفر حج اعزام می شوند.

زائران بوشهری امسال مدینه قبل هستند و پنجشنبه و جمعه هفته جاری (۲۸ و ۲۹ تیرماه) در قالب چهار پرواز از فرودگاه بوشهر به مدینه اعزام و در تاریخ سوم و چهارم شهریور ماه امسال باز می گردند.

یک دیدگاه