بوشهر در جستجوی شهردار/ ۱۸ گزینه مشخص شد!+ اسامی

admin 1397-06-05 ۰
بوشهر در جستجوی شهردار/ ۱۸ گزینه مشخص شد!+ اسامی

دالکی خبر: شورای پنجم بوشهر در شرایطی وارد یکسالگی فعالیت خود می شود که به استقبال تعیین چهارمین شهردار منتخب خواهد رفت.

به گزارش «دالکی خبر»؛ به نقل از خلیج فارس این شورا حاصل یک انتخابات چالش برانگیز بود، طوری که ابتدا منجر به ابطال کلیه آراء منتخب اول و کاهش آراء دو منتخب دیگر از سوی هیات اجرایی شد، ولی در هیات نظارت به ریاست خدری نماینده بوشهر، این موارد نادیده گرفته و نتایج اولیه تایید شد.

این شورا در ابتدای کار خود، غلامعلی میگلی نژاد که از سال ۹۴ به شهرداری بازگشته بود را در این سمت ابقا کرد، اما کمتر از ۳ ماه بعد به دلیل استفساریه جدید مجلس درباره منع بکارگیری بازنشستگان، از سوی شورای شهر پایان کار وی اعلام شد.

پس از آن بود که قایم باشک بازی برخی اعضای شورا و از سویی شکایت شهردار سابق به دیوان عدالت اداری در اعتراض به تصمیم شورا برای کنار زدن وی، باعث شد تا انتخاب سرپرست شهرداری دچار کش و قوس زیادی شده و پس از آن هم با تاخیر زیاد در اسفندماه نبی الله دهقانی به عنوان شهردار منتخب بوشهر به وزارت کشور معرفی شد. (که شورای شهری ها آن را ناشی از طرح شکایت میگلی نژاد در دیوان عدالت و زمان بر شدن ابطال آن می دانند)

اما وزیر کشور حکم دومین شهردار منتخب را صادر نکرد و اصرار شورا و ارجاع پرونده به هیات حل اختلاف مرکزی هم بی نتیجه بود.

پس از آن در خردادماه گذشته، شورای شهری ها یونس خسروانی مدیرکل تامین اجتماعی استان را به عنوان شهردار منتخب برگزیدند، اما مجددا وزارت کشور با تاخیر زیاد، وی را واجد شرایط ندانسته و شورای شهر هم اصراری بر شهردار منتخب خود نکردند. (در حالی که قاعدتا باید مستندات وزارت کشور برای خودداری از عدم تایید شهردار منتخب به شورای شهر ارسال می شد)

حالا ساکنان عمارت امیریه بوشهر در پایان یکسالی فعالیت خود، در جستجوی گزینه ها جهت تعیین چهارمین شهردار منتخب شان می باشند.

خبر می رسد در پایان مهلت مقرر از سوی هیات رییسه شورا، اعضای شورا ۱۸ گزینه مدنظر برای شهرداری را معرفی کرده و قرار است برای اینکه اتفاق پیش آمده برای دو شهردار منتخب قبل تکرار نشود، از دستگاههای ذیصلاح استعلام شده و از میان گزینه های باقی مانده، شهردار انتخاب و برای صدور حکم به وزارت کشور معرفی شود.

خبرنگار «خلیج فارس» کسب اطلاع کرد: در میان گزینه های شهرداری، ۳ عضو شورا نیز برای تصدی شهرداری اعلام آمادگی کرده اند که شامل کیوان هاشم زاده، اکبر توسلی و عبدالخالق برزگرزاده می باشد، در حالی که هرکدام یک گزینه دیگر هم برای شهرداری پیشنهاد کرده اند!

البته در اتفاقی جالب، دیروز مهرزاد آسایش عضو شورای شهر اقدام به انتشار نامه ای در فضای مجازی درباره گزینه خود یعنی مسعود نصوری برای شهرداری کرد، هرچند ۸ عضو دیگر تاکنون از شفاف سازی در زمینه گزینه های مدنظرشان خودداری کرده اند.

یک دیدگاه