انتقال یکی از فرمانداران استان به گیلان/ تخلف آقای مدیرکل برای تدریس/ معاون جدید برای فرمانداری بوشهر

admin 1397-06-05 ۰
انتقال یکی از فرمانداران استان به گیلان/ تخلف آقای مدیرکل برای تدریس/ معاون جدید برای فرمانداری بوشهر

خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

ارز ۷ هزار تومانی مبنای ترخیص کالا از گمرک شد. هفته پیش تصمیم دولت درباره ترخیص کالاهای وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومان از گمرک مشخص شد و بر مبنای این تصمیم، کالاها به جز برخی موارد استثنا با پرداخت ۲۸۰۰ تومان، به عنوان مابه التفاوت نرخ ارز، از گمرک ترخیص می‌شوند. به این ترتیب کالاهای وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومان، در عمل با ارز هفت هزار تومان وارد کشور می‌شوند.

در حالی که سامانه کارا که پل ارتباطی بین متقاضیان وام های اشتغالی با وزارت کار است، هفته گذشته به صورت ناگهانی و بدون اعلام جزئیات متوقف شد. این در حالی است که متقاضیان از مدت ها قبل با صرف وقت و هزینه طرح های توجیهی خود را آماده کرده اند، اکنون در صفحه اول این سامانه با پیغامی به این شرح مواجه شده اند: تا اطلاع ثانوی امکان ثبت طرح برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری میسر نیست.

شنیده می شود یکی از فرمانداران استان برای معاونت سیاسی امنیتی استانداری گیلان مطرح شده است. استانداری گیلان برعهده مصطفی سالاری استاندار سابق بوشهر است.

این هم تتوی پای حسین ماهینی با نقشه بوشهر. وی سابقه ۱۲۵ بازی برای پرسپولیس در لیگ برتر دارد و کاپیتان دوم این تیم می باشد.

فرماندار گناوه با تاکید بر اینکه چه بخواهیم و نخواهیم اخبار و اطلاعات به گوش مردم میرسد و نباید سلامت آنها را با پارازیت به مخاطره انداخت گفته: ما مسئولان هم نگران پارازیت ها هستیم و در سفر اخیر وزیر ارتباطات به این شهرستان، جهرمی قول رسیدگی به مشکل پارازیت در گناوه را داد.

نقشه استانی چک های برگشتی در تیرماه سالجاری که نشان می دهد بوشهر ۵۰۰۰ چک برگشتی داشته است.

نعمتی عضو هیات رییسه مجلس گفته: “چینی ها مجددا به فاز ۱۱ پارس جنوبی برگشته و جایگزین توتال شدند.” البته این کشور قبلا طی چندین سال که چنین فازی را در اختیار داشت، بدون پیشرفت محسوسی آن را تحویل توتال داده بود. شرکت فرانسوی در پی تشدید تحریم های ایران از سوی آمریکا، پارس جنوبی را ترک کرد.

امام جمعه خشت از توابع شهرستان کازرون با بیان اینکه تمام هم و غم فرماندار برای مردم خشت باید روی ساخت سد شهید چرومی باشد، گفته: سال های قبل و امسال چندین سد در استان بوشهر ساخته یا کلنگ زنی شده و اینکه بعضی ها می گویند در این دولت نگاه به سد سازی وجود ندارد با وجود این نمونه ها صحیح نیست. وی ادامه داد: اگر ساخت سد خشت به زودی انجام نشود بزرگترین فاجعه در تاریخ این بخش اتفاق خواهد افتاد، چرا که نخلستان ها به عنوان منبع ۹۰ درصد معیشت اهالی، در حال خشک شدن می باشد. دهقان فرماندار کازرون هم در این نشست گفته: مشکل سد چرومی نداشتن کد اعتباری در قانون بودجه است که امیدواریم پیگیری ها نتیجه دهد و سال ۹۸ در بودجه کشور وارد شود.

برای چندمین هفته پیاپی، لایحه تاسیس مناطق آزاد جدید از جمله بوشهر در دستور کار مجلس قرار گرفته و قرار است رای گیری درباره آن برگزار شود.

در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر غلیان خاک در روستای هلیله بوشهر، یک کارشناس گفته: این موضوع ناشی از تست لوله گاز بوده و انتظار می رود پروژه گازرسانی به این روستا در هفته جاری به بهره برداری برسد.

در شرایطی که طبق برنامه ششم توسعه کشور به فرمانداران اجازه داده‌ شده تا در جذب پیمانکاران بومی استان نظارت کافی داشته باشند، ولی فرمانداران جنوب استان که بخش عمده تاسیسات گازی در این مناطق قرار دارد، به این موضوع ورود موثری نداشته اند.

استوری یکی از خبرنگاران صداوسیمای بوشهر در نقد رفتار سکینه الماسی نماینده جنوب استان در زمان سفر با هواپیما.

گفته می شود یک ملوان اهل شهر بردستان شهرستان دیر هفته پیش در اسکله قطر سقوط و جان خود را از دست داد. تاکنون دلیل این حادثه مشخص نشده است.

تبادار، استاندار فارس خبر داد: طرح انتقال آب از عسلویه به لامرد در هفته دولت کلنگ‌زنی می‌شود.

شهریاری نماینده دشتی و تنگستان در کمپین فضای مجازی با عنوان #فرزندت_کجاست؟ شرکت کرده و گفته: چهار فرزند دارم. فرزند اولم دختر، خانه دار است و در بوشهر زندگی می کند. فرزند دومم نیز دختر است و استاد دانشگاه، در حال تکمیل رساله دکترای رشته زبان و ادبیات است. فرزند سوم پسر است و در دفتر شخصی فنی و مهندسی فعالیت دارد. فرزند چهارم بنده نیز دانشجو است و در دفتر فنی و مهندسی فعالیت می کند.

از نکات جالب در خصوص انتخابات هیات رییسه شورای شهر بوشهر طی هفته گذشته، آنکه ابوذر دهدار با رای همه ۹ عضو شورا انتخاب شد. همچنین انتخاب نصرتی و شمشیری به عنوان نایب رییس و منشی نیز با رای همه اعضا بوده است که با توجه به رفتارهای چالش برانگیز شورایی ها در سال نخست فعالیت شان، قابل توجه است.

آمار تولید برق توسط نیروگاه اتمی بوشهر دارای طبقه‌بندی “خیلی محرمانه” است! این مطلب را فرید عطارزاده خبرنگار روزنامه هفت صبح در توئیتر خود منتشر کرد.

شهریاری نماینده دشتی و تنگستان گفته با لایحه ایجاد مناطق آزاد جدید مخالفم و در مجلس در این زمینه نطق می کنم. وی دلیل این تصمیم خود را تبدیل همه مرزهای کشور به مناطق آزاد و نداشتن مزیتی خاص برای بوشهر دانست.

حضور ایرانجوان بوشهر در لیگ دو کشور در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. عبدالرحیم خرمزی طی هفته گذشته در تمرینات این تیم حضور نیافته و گویا تلاش ها برای رفع اختلاف پیش آمده بین مدیریت و سرمربی تیم تاکنون نتیجه نداده است.

محمود فکری سرمربی شاهین شهرداری در پاسخ به این پرسش که آیا شاهین می‌تواند در اولین فصل حضورش در لیگ دسته اول، لیگ برتری شود، تصریح کرد: در موضوع فنی مشکلی نداریم و می‌توانیم تیم را با جذب بازیکن ترمیم کنیم تا به لیگ برتر صعود کنیم. باشگاه مشکل مالی چندانی ندارد، اما در موضوع مدیریتی باشگاه، اختلاف سلیقه و مشکلات خفیفی وجود دارد که امیدوارم به وفاق و دوستی تبدیل شود. متأسفانه برخی‌ها که درون مجموعه باشگاه هستند، سنگ‌انداری می‌کنند و اگر جلوی آنها گرفته نشود، کار ما سخت خواهد شد.

شهردار جم با بیان اینکه اداره ثبت بر خلاف قانون از مردم می خواهد پروانه ساخت و پایان کار برای صدور سند ثبتی ارائه کنند که این امر خلاف قانون و مقررات شهرداری های کشور است؛ گفته: ما به خاطر مردم به زودی از اداره ثبت شکایت خواهیم کرد تا مشکلات مردم دراین مورد حل شود.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور گفته: بالگردی که در بوشهر قرار دارد، پیشرفته است و با داشتن توانایی پرواز در هر زمان و بر روی دریا، می‌توان در هر حادثه‌ای از آن بهره برد، اما نبود آشیانه به بالگرد آسیب می‌زند و اگر این مشکل حل نشود، برای جلوگیری از آسیب دیدنش، مجبور می‌شویم آن را جابه‌جا کنیم. در همین شرایط استاندار قول داده امسال مشکل احداث آشیانه برای این بالگرد مرتفع شود.

با انصراف ایرانجوان بوشهر از بازی روز شنبه برابر سیراف کنگان در جام حذفی فوتبال کشور، سیرافی ها به دور بعدی مسابقات راه یافتند.

افزایش قیمت بلیط هواپیما، منجر به کاهش ۳۵ درصدی مسافرین فرودگاه بوشهر طی ماه گذشته شد.

یکی از مشکلات بالگرد امدادی بوشهر آن است که برای جابجایی بیماران، تنها تا شهرستان کنگان امکان خدمات رسانی دارد، اما اخیرا طی قرارداد با مجموعه دیگری، مشکل جابجایی بیمارسان عسلویه و جم و انتقال به استان فارس بصورت هوایی مرتفع شده است. با این وجود، گویا هنوز شرکت فلات قاره برای اختصاص آشیانه جهت این بالگرد همکاری نداشته و این قرارداد وارد فاز اجرایی نشده است.

شنیده می شود یکی از مدیران بازنشسته که مسئولیتش نیز پایان یافته، همچنان واحد مسکونی اداره را در اختیار خود نگه داشته است. این موضوع مورد انتقاد کارکنان این اداره که مستاجرند قرار گرفته است.
اخیرا زمزمه هایی درباره تخلف یکی از مدیران کل مطرح شده که گویا وی با کد یکی از مدرسان، اقدام به فعالیت آموزشی در یکی از مراکز دانشگاهی استان می نماید. سکوت و انفعال مدیریت دانشگاه مذکور سوال برانگیز می باشد.

گفته می شود مسعود نصوری معاون سابق عمرانی استانداری بوشهر در شرایطی وارد روال انتخاب شهردار مرکز استان می شود که دست کم ۸ رای در شورای شهر داشته باشد.

گفته می شود هادی اخلاقی بخشدار سابق شنبه و طسوج شهرستان دشتی گزینه معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری بوشهر می باشد.

کاهش وزن چانه نانوایی ها طی ماههای اخیر باعث گلایه مردم شده است. از طرفی برخی نانواها نیز ثابت ماندن قیمت طی دو سال اخیر را بهانه این اقدام می دانند.

دومین نشست انتخاب هیات رئیسه شورای گناوه به حدنصاب نرسید و همانند جلسه هفته قبل، تنها با حضور ۳ عضو از ۵ عضو شورا همراه بود.

دست آخر اینکه رییس شورای هیات های مذهبی کشور گفته: تعلل وزارت صنعت در توزیع نذورات محرم و صفر هیچ توجیهی ندارد. نوشاد نوشادی گفته: با توجه به گرانی های اخیر و بالا بودن قیمت اجناس و اقلام مصرفی برای نذورات، هیئت‌های مذهبی توان خرید اقلام مورد نیاز خود را از بازار آزاد ندارند، ولی برخلاف سالیان قبل، در آستانه ماه محرم، وزارتخانه های صنعت و جهاد کشاورزی تاکنون برنامه ای در این خصوص اعلام نکرده اند.

یک دیدگاه