صندلی خالی فرمانداری تنگستان ۷ ماهه شد/ آغاز تعدیل نیرو در صدرا/ تکذیب شایعه لنج بوشهری با ۴۵ دختر و پسر

admin 1397-07-01 ۰
صندلی خالی فرمانداری تنگستان ۷ ماهه شد/ آغاز تعدیل نیرو در صدرا/ تکذیب شایعه لنج بوشهری با ۴۵ دختر و پسر

دالکی خبر: خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

نخست اینکه توقیف لنج با ۴۵ دختر و پسر در بوشهر صحت ندارد. اخیرا در فضای مجازی خصوصا گروههای واتساپی شایعه‌ای مبنی بر «دستگیری ۴۵ دختر و پسر که در روز عاشورا قصد فرار با لنج بوشهری به سمت دبی داشتند» منتشر شده است. پیگیری «خلیج فارس» از نیروی انتظامی استان و پلیس دریابانی نشان می‌دهد اساسا چنین پرونده‌ای وجود نداشته و اعلام گردیده تصاویر منتشر شده در فضای مجازی همراه این شایعه نیز مربوط به طرح دستگیری سارقین و معتادین در سایر نقاط کشور است و ارتباطی با بوشهر ندارد.

دارندگان سندهای دفترچه ای تا پایان امسال فرصت تعویض دفترچه دارند. پیرهادی، مدیرکل ثبت اسناد بوشهر گفته: براساس برآوردها هم اکنون ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار سند دفترچه ای املاک در دست مردم استان است که طبق قانون، سال ۱۳۹۸ اعتبار آنها به پایان می رسد و مردم باید هرچه زودتر نسبت به تبدیل سندهای قدیمی به سند تک برگ اقدام کنند.

قانون بخشودگی جرایم بانکی هنوز به استان نرسیده است. گفته می‌شود علی‌رغم اعلام رسمی مراجع مسئول مبنی بر بخشودگی جرایم دیرکرد وام‌های تسویه‌ شده قبل از پایان شهریور، این مصوبه از سوی بانک‌ها به اجرا درنمی‌آید. گویا بسیاری از شعبات بانکی ابلاغ نشدن چنین دستوری را دلیل اجرا نشدن آن اعلام می‌کنند.

از ابتدای سال ۹۸ کپی مدارک هویتی از مردم توسط ادارات دیافت نشده و از طریق سامانه اینترنتی استعلام صورت می گیرد. شجاعان، رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور با اعلام این خبر افزود: طرح حذف ارائه کپی مدارک هویتی حدود سه ماه پیش در سه استان سمنان، خوزستان و قم به صورت آزمایشی با موفقیت اجرا شد و تا پایان امسال در سایر استان ها نیز اجرایی می گردد.

تصویری از فاطمه معتمد آریا در مراسم شمع زنی در بوشهر

مدیرکل زیست‌بوم‌های دریایی سازمان محیط زیست با بیان اینکه صید کشتی‌های چینی مرجان‌های دریای عمان را نابود می‌کند، گفته: سازمان محیط زیست نیروهایی را برای پایش به منطقه اعزام خواهد کرد.

خبر قطع دست و پای یک متهم در زندان تکذیب شد. در پی انتشار متنی در فضای مجازی به ویژه گروه‌های واتساپی مبنی بر “قطع دست و پای یک فرد متهم به ۳۳ سرقت منزل مسکونی در زندان محمد آباد خورموج ” پلیس استان بوشهر طی بیانیه ای اعلام کرد: این موضوع از اساس صحت ندارد و تکذیب می شود.

خانه ملک التجار بوشهری پاساژ شد. مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران با بیان این مطلب گفت: در شورای قبل پیشنهاد دادیم با همکاری استانداری بوشهر این بنا خانه خلیج فارس شود، ولی سایر اعضا ترجیح دادند این محل به پاساژ تبدیل شود.

بیمارستان کنگان از ۹۶ به ۱۹۲ تخت ارتقا یافت. با ابلاغ وزارت بهداشت و‌حمایت‌های مشترک نفت، کنگان دومین بیمارستان استان پس از بوشهر (ازنظر تخت، تجهیزات و‌کادر درمانی) شده است.

در شرایطی که نحوه توزیع کالا‌های احتکاری براساس ابلاغیه دولت مشخص شده و در برخی استان ها آغاز گردیده، اما در بوشهر خبری از عرضه چنین کالاهایی در شبکه توزیع نیست! این در حالی می باشد که طی هفته های اخیر مسئولان بارها خبرهایی از کشف انبارهای کالای احتکاری اطلاع رسانی کرده اند.

جنان بوشهری، وزیر شهرداری های دولت کویت

اما بشنوید از زرنگ بازی برخی مطب های پزشکان در بوشهر برای دور زدن مالیات. گویا در مطب برخی پزشکان، به بهانه در دسترس نبودن کارتخوان، مبالغ رند و درشت بصورت نقدی از بیماران دریافت و خرده باقی مانده پس از دقایقی با اعلام وصل شدن کارتخوان، از طریق کارت بانکی دریافت می شود. با این روند، هرچند کارتخوان فعال بوده، ولی مبالغ اصلی را در زمان بررسی مالیات مشاهده نمی شود.

نمونه‌ای از هک واتساپ را در تصویر می بینید. اخیرا برخی شیادان شماره شما را در واتساپ ثبت کرده و پس از برقراری رابطه دوستی، از شما می‌خواهند کد واتساپ را برایش ارسال کنید. مراقب باشید به محض ارسال، هک می‌شوید!

اخیرا شرکت صدرا اقدام به تعدیل حدود هزار نیرو کرده است. اگرچه مسئولان شرکت صنایع دریایی ایران، پایان برخی پروژه های بزرگ سکوسازی و عدم دریافت سفارش جدید از دولت را دلیل این اقدام می دانند، ولی بعضا کارگران بومی مدعی هستند که همشهریان مدیر شرکت از استان همسایه مشمول تعدیل ها نمی شوند.

گزارش اینستاگرامی مسعود شکوهی مدیرکل بوشهری امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از آزمون سلامت روان دانش آموزان و توجه وزیر به این مهم

جعفر دیناروند، آتش‌نشان بوشهری سرطان راشکست داد. وی که در منطقه ویژه پارس شاغل بوده، در همین زمینه توصیه‌هایی برای کارکنان شرکت‌های نفتی در عسلویه ارائه کرده است.

شنیده می شود هفته پیش معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیران ستادی بصورت اعتراضی یک همایش را ترک کردند. ظاهرا موضوع سخنرانی حاجی بابایی از وزرای دولت احمدی نژاد و نماینده مجلس در این همایش درخصوص امر به معروف و نهی از منکر بود، ولی گویا وزیر دولتی که بسیاری از اعضای آن به دلیل تخلفات اقتصادی سر از دادگاه و زندان درآوردند، در این جلسه کلاس درس پیرامون سلامت اداری راه انداخته که معاون استاندار معتقد بود موضوع نشست نیست و پیش از شروع سخنرانی، جلسه را ترک کردند. این همایش در مجتمع فرهنگی برگزار شده بود.

کودکان بوشهری در معرض سوءتغذیه شدید هستند. سازمان بهزیستی یادآور شد: ۶ استان شامل سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، بوشهر، کرمان و ایلام در معرض سوء تغذیه قرار دارند که مهدکودک های روستایی آن مشمول طرح یک وعده غذای گرم می شوند.

به گفته رییس سازمان بازرسی، مدیران بازنشسته تا ۲۵ آبان ماه (۶۰ روز از ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان) برای ترک پست فرصت دارند.

با وجود وعده مسئولان درباره تشکیل خانه احزاب در بوشهر در نیمه نخست امسال، هنوز انتخابات این تشکل و راه اندازی آن محقق نشده است.

شنیده می شود دور جدید تغییرات مدیریتی وزارت نفت در هفته جاری آغاز می‌شود. گویا مدیریت‌های چند شرکت و سازمان نفتی استان بوشهر در لیست تغییرات قرار دارند.

شماری از بازنشستگان دستگاههای اجرایی که بعضا در سال های دفاع مقدس هم سابقه فعالیت داشته اند، نسبت به اینکه افزایش فوق العاده حقوق مناطق درگیر در جنگ فقط برای کارمندان می باشد اعتراض دارند و خواستار توجه به این قشر شده اند. براساس این قانون که در برنامه ششم توسعه مصوب شده، در استان بوشهر، کارمندان دیلم، گناوه، بوشهر و خارگ از مهرماه مشمول افزایش فوق العاده حقوق هستند.

از شما چه پنهان، در شرایطی که انتظار می رفت انتخاب “امیری” شهردار جدید بوشهر پایانی بر تنش ها میان اعضای شورا باشد، ولی دو جلسه هفته گذشته این شورا به حدنصاب نرسید. گویا تغییرات گسترده در روسای کمیسیون های شورا دلیل گلایه برخی اعضا و غیبت در جلسات شورا می باشد.

شماری از فعالان مطبوعاتی بوشهر از عملکرد اداره میراث فرهنگی استان گلایه مند هستد. آنهغا می گویند: افتتاح پروژه مرمت عمارت علوی در بافت تاریخی بوشهر در شرایطی انجام شد که میراث فرهنگی اصرار دارد این محل تنها موزه چاپ و نشر باشد، در حالی که در ابتدای مرمت این بنا در دوره استاندار سابق که با پیگیری خانه مطبوعات انجام شد، قرار شد خانه مطبوعات استان نیز در آن گنجانده شود.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر اخیرا در شرایطی به جذب ۱۱ نفر اقدام کرده که پرونده ای در شهرداری برای آنها تشکیل نشده و مجوز لازم اخذ نگردیده است. نصرتی نایب رییس شورای شهر بوشهر با اعلام این مطلب گفته: از سرپرست شهرداری خواستار پیگیری ذاین موضوع و ارسال هزینه و درآمدهای سازمان فرهنگی شده ایم.
انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر ۱۲ مهرماه برگزار می شود.

صندلی فرمانداری تنگستان همچنان خالی است. این فرمانداری از اسفندماه گذشته بصورت سرپرستی اداره می شود و استاندار در آخرین عده اش، گفته بود امیدواریم بعد از هفته دولت حکم گزینه معرفی شده صادر شود، اما هنوز وزیر کشور حکم رفیعی پور معاون فرماندار جم برای تصدی فرمانداری تنگستان را صادر نکرده است. درصورت ادامه این وضعیت، استانداری بوشهر احتمالا طی هفته جاری گزینه جدید معرفی می کند.

حدود ۲۰ درصد کارگران شاغل در محیط‌های صنعتی مثل پارس جنوبی و عسلویه دچار اعتیاد هستند. افشار معاون ستاد مبارزه با مواد مخدرکشور این مطلب را بیان کرده و گفته: این آمار براساس پژوهشی که سال ۹۴ صورت گرفته، استخراج شده و دلیل چنین رشدی را سنگین بودن کارها در این مناطق و دوری از خانواده دانسته است.

شنیده شده اخیرا دوربین های کنترل سرعت جاده ای استان مورد اصابت گلوله قاچاقچیان قرار گرفته است!

برخی مراکز پزشکی بوشهر درآستانه تعطیلی قراردارند.گفته می شود به دلیل کمبود برخی اقلام درمراکز پزشکی این مراکز در ارائه خدمات ناتوان شده اند. این مشکل برای دندانپزشکی ها خصوصا در درمانگاههای دولتی جدی تر می باشد.

یک دیدگاه